Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-09-2009 - 21:32:22
Много хубаво става , на прозорците ще има ли полички за съксии за цветя или само за чар .
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-09-2009 - 22:36:33
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Много хубаво става , на прозорците ще има ли
> полички за съксии за цветя или само за чар .


Чи то без сЪксии -закъде? *ok*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
04-09-2009 - 20:18:39
Като заговорихме за прозорците някой запитвал ли се е,кога по нашите земи е навлезнало стъклото?По-моя информация към края на17 или 18век точно не се сещам сега.Докато се появи стъклото пак е имало прозорци които са ги завесвали зимъска с нещо.

А за трабанта боядисан ли ще е или ще е гол алумин? :] :] :]
Abu
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
04-09-2009 - 20:51:19
Стъкло е имало и в Римската империя, въпросът е в цената и достъпността му.
Освен това размерът на прозореца е само едно от условията за осветеност в стаята. Има още ориентация на прозореца, прозрачност на стъклото, отражателна способност на покритията в помещението и т.н.

Сещам се за една от първите ми срещи с понятието "логика". Много отдавна четох една приказка как някакъв човек решил и си построил къща. Ама нямала прозорци и вътре било тъмно. Посъветвали го да пробие в едната стена дупка, за да влиза светлина. Човекът го направил и много се зарадвал, че в къщата вече се виждало, макар и в полумрак. Помислил малко и разширил прозореца - станало още по-светло. Съборил цялата стена - станало светло като навън.
- Брей!- рекъл си човекът. - Ако съборя и другите стени, то ще стане по-светло от ден!
Пробвал и къщата го затрупала...
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
04-09-2009 - 23:26:39
Любо,
Не съм имал предвид сенките от стрехите или еркера, а от стените между тесните прозорци. Идеята ми е , че всеки слънчев лъч през зимата е добре дошъл в стаята ми, докато през лятото стрехата да го спре. Даже скоро се натъкнах на идея за черен гарнитогрес по подовете на стаите на места, където попадат слънчеите лъчи през зимата, за да се акумулира най-много енергия от слънцето!

bezopit,
Трабанта е най-добре да е от ГОЛ алумин, за да сме по-близо до поговорката "на гол тумбак - чифте пищови"!
Искам да ме разбереш правилно - нито се заяждам с теб, нито ти подливам вода в някаквъв смисъл. Просто самата ти тема е такава - "Трабант от алуминий"!
Навремето обитателите на "възрожденските" къщи дори и през лятото не са сваляли вълнените сукмани и пояси, а през зимата са носели по три ката такива от чиста вълна. За мен ти си умно момче и се опитай да си отговориш на въпроса каква е била температурата през зимата в помещенията на тези къщи и каква трябва да бъде сега, когато жена ти стане сутрин по копринена нощница през февруари, да речем. А от тук си калкулирай масрафа за отопление на железобетона и останалите съвременни материали.
Както казва и Любо и аз изпитвам незнайно защо някакъв особен душевен резонанс в такива къщи, но същото ми се случва и когато съм в полувкопана кепричена къща на някой беден "възрожденец". Явно в стените и на едните и другите витае някакъв дух и според мен това е духа на многобройната челяд......всичко останало е химера!

.....

"Разделянето на централния кораб на църква на две нива с редица от прозорци е дело на древните египетски архитекти като начин да се вкарва светлина във високи сгради. Най-ранният пример е храмът на фараон Хафре в Долината на царете (от около XXXI век пр. Хр.), намиращ се до Сфинкса в Гиза. Централният покрив се поддържа от масивни четвъртити гранитни колони, а прозорците на него са съвсем тесни, полегати процепи. "......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-05 01:34 от partzalev.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
05-09-2009 - 09:56:53
И преди съм го казвал като пример - на двамата ми дядовци къщите бяха стари 1 от керпич другата от камък .Тази от керпич беще топла през зимата и хладна през лятото - тази от камък зиме и лете студена .
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
06-09-2009 - 14:04:15
partzalev ,Многобройните неуспешни опити за построяването на възрожденска къща със съвременни материали ме накара да пусна темата тук такава каквато я четеш.В никакъв случай не смятам,че се заяждаш!Просто размишляваш в друга посока която можем да я кръстим трабант от алумин!Има хора които искат да ползват тоалетната си в къщи а не на двора колкото и романтично да звучи тя да е външна.Има хора които и днеска си строят само външна тоалетна,но аз не съм от тях.Харесва ми камъка и дървото,харесвам и възрожденската архитектура.Не бих си построил къщата с огромни френски прозорци и много светлина в къщата!Просто нрава ми е такъв.По ред причини съм предпочел да я направя от тухли и бетон въпреки,че имах възможност да я направя и от кирпич!За мен е достатъчно ако успея да придам възрожденския дух и удобствата на новото време на къщата си!Тогава ще чувствам напълно щастлив със семейството си в нея!Та нали това целта в крайна сметка на всеки който е запретнал ръкави сам да построи къщата на мечтите си!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
06-09-2009 - 22:55:54
bezopit Написал:
-------------------------------------------------------
Тогава ще
> чувствам напълно щастлив със семейството си в
> нея!Та нали това целта в крайна сметка на всеки
> който е запретнал ръкави сам да построи къщата на
> мечтите си!
clap: clap: *beer*

Иначе, вероятно е възможно да се премине отвъд някаква разумна граница и "произведението" да престане да отговаря на наименованието си.
За съжаление, не ми достига компетентност в тази насока.
По моето си усещане - "опитът" на Безопит ми харесва дотук, въпреки че не съм фен на "монолита.
Успех - най-вече в цитираното виждане!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
06-09-2009 - 23:10:17
bezopit ,
Желая ти да си жив, здрав, весел и щастлив с цялото ти семейство в новата къща.
Все пак, духа и уюта се създават от обитателите, а не от вложените материали!
LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
07-09-2009 - 17:11:07
bezopit Написал:
-------------------------------------------------------
> Има хора които искат да ползват тоалетната си в къщи а не
> на двора колкото и романтично да звучи тя да е
> външна.Има хора които и днеска си строят само
> външна тоалетна,но аз не съм от тях.Харесва ми
> камъка и дървото,харесвам и възрожденската
> архитектура.Не бих си построил къщата с огромни
> френски прозорци и много светлина в къщата!Просто
> нрава ми е такъв.По ред причини съм предпочел да я
> направя от тухли и бетон въпреки,че имах
> възможност да я направя и от кирпич!За мен е
> достатъчно ако успея да придам възрожденския дух и
> удобствата на новото време на къщата си!Тогава ще
> чувствам напълно щастлив със семейството си в
> нея!Та нали това целта в крайна сметка на всеки
> който е запретнал ръкави сам да построи къщата на мечтите си!

bezopit, най-хубавото е, че си наясно какво точно искаш да направиш. А това, че твоята къща се харесва на доста хора, означава ,че всичко което си си поставил като цел го постигаш на 100%. Успех и продължавай да ни радваш. *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход