Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
07-09-2009 - 21:52:42
Благодаря Ви,за хубавите думи.Радвам се,че това което правя Ви,харесва.Нещата са взаимно свързани.Едно,че аз наистина съм наясно със себеси какво точно искам да сътвовря и не съм допуснал да ме будалкат разни префарцунени архитекти с пура в уста и лъскави офиси които ми проектираха възрожденска къща с френски прозорци :g: и ме обеждаваха колко хубаво щяло да бъде :} и ред подобни безумия които мога да ги изреждам цяла вечер.Аз като собствиник неим се подадох и обърнах България докато да намеря архитекта който да ми проектира къщата която харесваме и искаме да построим със съпругата ми.Но има и едно голямо НО!!!Немога да не искажа ОГРОМНАТА СИ БЛАГОДАРНОСТ И КЪМ АРХИТЕКТА МИ.Той е неотлъчно до мене и ми помага неимовернно много за да може да се получи това което и двамата искаме.Без неговата помощ слагам ръка на сърцето и откровенно Ви,казвам,че резултата въобще нямаше да е същия.За това казвам,че нещата са свързани.Първо собственика трябва да е наясно какво иска.Второ архитекта трябва да е на мястото си!Тотава нещата се получават.
Благодаря на всички за хубавите думи. *beer*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
07-09-2009 - 21:56:47
avatar
bezopit Написал:
-------------------------------------------------------
.Но има и едно голямо
> НО!!!Немога да не искажа ОГРОМНАТА СИ БЛАГОДАРНОСТ
> И КЪМ АРХИТЕКТА МИ.Той е неотлъчно до мене и ми
> помага неимовернно много за да може да се получи
> това което и двамата искаме.Без неговата помощ
> слагам ръка на сърцето и откровенно Ви,казвам,че
> резултата въобще нямаше да е същия.За това
> казвам,че нещата са свързани.Първо собственика
> трябва да е наясно какво иска.Второ архитекта
> трябва да е на мястото си!Тотава нещата се
> получават.
> Благодаря на всички за хубавите думи.

Е, сега си заслужава да му кажеш името! Като не смеем да изтипосаме некадърниците, нека похвалим малкото останали можещи........smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
07-09-2009 - 23:03:34
bezopit,
На долната скица се вижда как твоя архитект е преобразувал къщата на дядо ми (горе на снимката) във възрожденски стил.
Ако имаш възможност, му я покажи и го поздрави от мен с дълбок поклон пред таланта и детайлното му проучване на възрожденския дух!

Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
08-09-2009 - 09:35:11
Bezopit,продължавай да ни осведомяваш снимково с къщето....please winking smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
08-09-2009 - 23:48:26
камелия ,на оградата съм сложил табелка със следния текст:
ТАЗИ КЪЩА Е ПРОЕКТИРАНА И СЕ ИЗГРАЖДА
С ПРОФЕСИОНАЛНАТА ПОДКРЕПА НА
ИВАНЧО АРХИТЕКТОН СИРЕЧ УСТАБАШИ!!!


Някога уста баши са наричали баш майсторите.

partzalev ,в момента е зает,но при първа възможност ще го поздравя от теб.

venciev,само живот и здраве да е .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-09-17 23:54 от bezopit.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
09-09-2009 - 00:48:58
Точно така,
предполагам, че ще бъде интересно за теб да проучиш каква е разликата между АРХИТЕКТ и АРХИТЕКТОН......!
Много е интересно!



Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
09-09-2009 - 08:08:40
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Точно така,
> предполагам, че ще бъде интересно за теб да
> проучиш каква е разликата между АРХИТЕКТ и
> АРХИТЕКТОН......!
> Много е интересно!
>
>
>
>
Нали не мислиш,че съм написал архитектон а не архитект за да е по-интересно?Точно заради тази разлика съм го написал.

Ще ми е интересно да чуя твоите проучвания по въпроса!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
09-09-2009 - 21:45:07
Ами да де, по-горе си споменал....нещо като гл. архитект. Има го като надпис в Рилския манастир, където много архитекти могат да се вдъхновяват по темата!
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
10-09-2009 - 08:08:23
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> Ами да де, по-горе си споменал....нещо като гл.
> архитект.


Горе съм написал ....Сиреч УСТА БАШИ (БАШ МАЙСТОР)
Доколкото аз знам архитектон са наричали майсторите които са можели да проектират освен да строят!Това,че означава нещо като гл.архитект от теб го чувам.Ще ми е интересно да науча нещо ново.
Abu
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
10-09-2009 - 16:52:09
bezopit,
провери и тази версия - архитектон е на гръцки, а архитект на латински. По правило латинските думи произлизат от гръцките, но не знам нито единия, нито другия език, че да коментирам. Но по значението на думи със същите корени (напр. архив и тектоника), бих го превел като "стар (старши) строител".

Главен архитект ми звучи доста... тромаво и неуместно. Мисля, че "архи-" поне по смисъл е "главен". Може би по-елегантно е да се каже "областен/общински архитект на гр. ...".

Виж, не знам дали съм прав, но аз бих внимавал с употребата на гръцки думи на фона на Възрожденски идеи. Една от главните цели на Възраждането е Независимост на БПЦ от Вселенската патриаршия, т.е. от гръцката църква. Как това обяснява надписа в Рилския манастир, не знам. Сигурно е по-стар, от времената, когато гръцкият е бил богослужебен език... За да се запази едновремешният дух и в същото време се съобразим със съвременните изкушения, бих наблегнал на чисто български надпис. "Старши строител" ми звучи достатъчно точно и убедително...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход