Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
07-08-2009 - 20:34:02
avatar
markk Написал:
-------------------------------------------------------
> bezopit Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
>
> >
> > За сега се двуомя м/у неопар и стиреопор
>
>
> Ако трябва да избираш между двете,по-добре
> "Neopor"-не е много по-скъп,последно ми го
> оферираха на 96лв/м3
>
>
>
>
> Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане
> глава не боли,но от избързване.......много.
>


*ok* *ok* *ok*

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-08-2009 - 07:30:28
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
>
> А знаеш ли как се казва монтажа им -
> гергелек кючек


Не знаех,че и монтажа на сечака ще е "СЕЧАК КЮЧЕК". От вчера почнах монтажа на сечака и голям кючек настана.Всяка дъска се качва и сваля по-няколко пъти докато се напасне.Добре поне,че времето е супер за кючек на обекта.
:] :] :]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-08-2009 - 07:54:22
bezopit Написал:
-------------------------------------------------------
> Не знаех,че и монтажа на сечака ще е "СЕЧАК
> КЮЧЕК". От вчера почнах монтажа на сечака и голям
> кючек настана.Всяка дъска се качва и сваля
> по-няколко пъти докато се напасне.Добре поне,че
> времето е супер за кючек на обекта.
>

В една друга тема се дискутираше произхода на тази архитектура ...... Ето защо такива къщи се срещат само ........ в района на КЮЧЕКА.
:] :] :]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-08-2009 - 13:20:02
На това място определено трябваше да се вложат материали от по-ново време.PVC или метал.За метала трудно,но PVC-то от такова разстояние е неразличимо от дървото.Цената едва ли е различна,за сметка на това се работи с пъти по-лесно.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-08-2009 - 15:15:16
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> На това място определено трябваше да се вложат
> материали от по-ново време.PVC или метал.За метала
> трудно,но PVC-то от такова разстояние е
> неразличимо от дървото
.Цената едва ли е
> различна,за сметка на това се работи с пъти
> по-лесно.

Новите материали се стремят да наподобят естествените. Съгласен съм , че "от самолет" няма разлика - не се забелязва. Отблизо - нещата са съвсем различни. Ако ми кажеш къде да си намеря от РVС профилите , които искам -цена нямаш.
Сравненията са общо взето като в онзи филм - "Крилце или кълка" на великия Луи дю Фюнес или нещо такова - заглеждаш по готина мадама , а то от близо - травестит. :]
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-08-2009 - 16:46:32
Стига де...и това ли го няма...PVC панели,имитиращи дърво няма начин да не се продават.Има толкова успешни имитации,че дори от близо не си личат.Разбираш,че е пластмаса чак когато го пипнеш.





[www.casupply.co.uk]





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-08-12 16:50 от salvador.
Abu
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-08-2009 - 17:45:18
Че кво му е на травестита? Функционално едва ли ще намериш разлика, дори би могло да се каже, че заради по-слабия улов той би бил по-мотивиран. Единственият проблем е в съзнанието ни. Същото важи и за ПВЦ-то - щом ЗНАМ ,че е имитация, вече не ми харесва... Но това си е наш проблем - не означава, че пластмасите не стават, нито че травеститите не правят най-хубавите свирки...
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-08-2009 - 21:05:07
Абу,
Много се "връткаш" smiling smiley
Така си е - НАЙ-Хубавото НЕ НИ ни харесва...
Abu
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-08-2009 - 21:59:23
Любо,
познавам много хора, които подхождат и към секса, и към храната, и към всякакви други стоки и услуги, вкл. строителните, праволинейно - само по съотношението цена/качество. Не мога да ги упрекна в непрактичност, но това просто не е моят (нашият) начин на мислене.
Вече сто пъти е ставало дума, че една къща не е механичен сбор от тухли, бетон и прочее материали, а много повече. Често недостатъците са най-голямото предимство, но това могат да го разберат само хора, които познават и признават собствените си пороци...
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
12-08-2009 - 23:50:48
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> На това място определено трябваше да се вложат
> материали от по-ново време.PVC или метал.За метала
> трудно,но PVC-то от такова разстояние е
> неразличимо от дървото.Цената едва ли е
> различна,за сметка на това се работи с пъти
> по-лесно.


Явно мене си ме влече традиционното.Защо зидах тогава камъка вместо да си налепя гнайс,или пък да си направя щампован бетон?Хората сме различни на едни едно им харесва на друг друго.С две думи не ми харесват имитациите на естествените продукти.Целта ми е да постигна духа и чара на възрожденската къща и смятам,че с пластмаса не бих го постигнал.Въпрос на гледна точка и цели е в крайна сметка.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход