Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 18:25:12
А моята мечта е Възрожденска къща без тухли и бетон, но с вино и бекон *drink1*
LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 18:50:23
За виното е ясно *drink1* ,
ама какво възрожденско видя в бекона eye popping smiley или заради римата го сложи?
Някак си по приляга на Възрожденският дух и винцето яйца по Панагюрски и пушен бут.

А иначе при съвременният вариант на Възрожденската каща не смятам, че ако не е изпълнена с дървена конструкция няма правото да се нарича такава. smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 19:13:19
Старите варианти са много (в различните региони различни ). Каменна зидария и гредоред,тухлена зидария и гредоред , изцяло дървен скелет попълнен с керпичени тухли, изцяло дървен скелет попълнен от дървена плетеница и измазана с кал , дървен скелет попълнен с измазана плетеница и обшита с дъски отвън (в стил Созопол) . Към тази украса прибавяме и покритията на покривите - каменни плочи , турски керемиди , сламен покрив Кой вид къща избирате като най възрожденски . smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 19:56:30
LKK Падам си поетична душа, та затуй :]
LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 21:52:48
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Старите варианти са много (в различните региони
> различни ). Каменна зидария и гредоред,тухлена
> зидария и гредоред , изцяло дървен скелет попълнен
> с керпичени тухли, изцяло дървен скелет попълнен
> от дървена плетеница и измазана с кал , дървен
> скелет попълнен с измазана плетеница и обшита с
> дъски отвън (в стил Созопол) . Към тази украса
> прибавяме и покритията на покривите - каменни
> плочи , турски керемиди , сламен покрив Кой вид
> къща избирате като най възрожденски .

Като Възрожденски избирам визията, а материалите с които се строи, особенно носещата конструкция и топлоизолацията трябва да са съвременни и да отговарят на днешните изисквания.


Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-12-2008 - 17:24:01
Малейййй нямаше ме няколко дна и вие сте го запразнили тук с вино и бекон *drink1*
май иде време на винското със свинско а аз се напъвам сас строеж и даграма


eye popping smiley eye popping smiley eye popping smiley :] :] :] То и майсторите май,май го запразниха.Одарихме първа плоча и бригадата се разпадна *pardon* Големи хаймани са тия майстори брехххххх. Но аз твърдо съм решил да покрия къщата макар и през зимата.Та ако намерия бригадка която да не го е ударила на *drink1* *drink1* *drink1* ще продължа ако ли не на пролет продължавам здраве да е.


Lkk-прав си за камината и като ми писне да хвърлям дръвца през 3часа ще сложа климатици или ще търся вариант за котле smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-12-2008 - 17:33:23
Geto- И с право им нямаш доверие големи хаймани са!!!Така,че това е правилния начин за БЪЛГАЛИЯ контрол из късо.....
Раничко е още за снимки не се е оформило още къщетето но ще направя опит да кача някоя и друга снимка.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-12-2008 - 17:45:40
Проба URL=http://kachi-snimka.info/viewer.php?id=bfi1228319027z.JPG][/URL]







Редактиран 6 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 17:53 от bezopit.
LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-12-2008 - 20:15:36
Ами ние сме си безделници, какво друго ни остава освен винското със свинско и да спамим по форумите. *drink1*
Все пак малко ти завиждам, че си на една крачка от реализацията на мечтата си.

От клюкарска гледна точка ми е интересно защо се е разпаднала бригадата, може да е поучително, но ако не ти се губи време не се чувствай длъжен да задоволяваш интереса ми.
Иначе за камината и дръвца през 3часа ти писах, за да помислиш овреме по въпроса.
Бъди здрав и успехи със строежа. smiling smiley
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
03-12-2008 - 20:32:15
LKK,

Ако приемем, че камината ще се ползва основно само събота/неделя/празници или при големи студове, какво би предложил като вариант за основно отопление на такава къща ?

С това глобално затопляне нещата се поизменят като че ли ...

Поздрави
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход