Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
06-05-2009 - 18:09:38
bezopit Написал:
-------------------------------------------------------
> След като сложихме покрива къщата се пооформи,но
> има още доста дълъг път да се извърви докато
> постигнем желания ефект.
>
Поздравления bezopit. Друго си е след като покрием.
Много симетрично ми стои къщето, все едно огледално отражение по отношение на входната врата. Ако не е проблем, би ли споделил нещо за разпределението.

Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
06-05-2009 - 23:50:38
Така е LKK друго си е чувството когато човек сложи покрива *beer* някак камък ми падна от сърцето а и вече не съм на зелена поляна winking smiley Колкото и невероятно да ми звучеше в началото когато архитекта ми каза,че къщата ще стане бързо сега вече е факт.Ако не броя прекъсването през зимата поради разпадане на бригадата сроковете се движеха така:Основи и първи етаж за 1месец,2ри етаж и покрив пак 1месец.Значи ако нямах прекъсването за 2месеца грубия строеж е готов.Всички чорбаджииски къщи са симитрични виж Лютовата или пък Каблешковата симитрията е търсена умишлино.Ще кача още няколко снимки.








Брех,че огромна излезе тая снимка eye popping smiley ако може някой да я намали малко.




Така изглежда отзад



На първия етаж имам кухня,с дневна с камина и санитарен възел а на втория етаж две детски спални и една за мен и половинката с два санитарни възела.Скромно,но от сърце.



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-05-07 08:39 от bezopit.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
07-05-2009 - 16:56:13
Поздравления Безопит вече с опит до тук чудесна работа. Каблешковата къща има чар . *ok* Колко ти излезе до тук - може и на лични.
LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
07-05-2009 - 20:25:27
Честито на чорбаджията! *beer*
Наистина, симетрията е само при фронтален изглед и и придава особен чар. Много ми харесват комините и шапките им. Ако не те затруднява сподели нещо и за тях.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
08-05-2009 - 13:45:09
Комините ми изглеждат че са зидани от Итонг , дали е добре .
LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
08-05-2009 - 18:00:03
Може само отвънка да е така, чорбаджията да каже.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
08-05-2009 - 20:47:43
Благодаря filmatoplo.Трупам опит бавно и сигурно стъпка по-стъпка,но сам без помоща на архитекта ми нямаше да се справя.Защото да се реализира такъв проект според мен е необходима професионалната намеса на човека проектирал къщатата.За мое щастие аз попаднах на съвестен архитект който не ми хвърли проекта и да ме остави да си чукам главата.Въпреки голямото разстояние на което живее от обекта многократно идваше и следеше нещата изкъсо,уточняваше детайлите за да можеме да постигнем максимален резултат на този етап.От тук нататък предстои истинската работа за да може къщата да придобие духът на възраждането.Някъде беше ми предложила майстори за зидане на камък момента вече идва така,че ако имаш подръка телефон на такива хора ще са ми от полза.А комините все още не са довършени предстои още работа по-тях winking smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-08 21:34 от bezopit.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
08-05-2009 - 21:13:07
avatar
bezopit,
Откъде ще взимаш камъните за зидарията и как формират цената.
Питането от къде, в смисъл от кариера или "свободно добити от някъде"
Как смяташ да ги подбираш и въобще до къде си със камъняка.
Къщата е страхотна.
Ако имаш визуализация ще е интересно за всички.

Аааа и поздрави архитекта.И аз попаднах на един който си гори с работата *beer*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-08 21:13 от OwnerBG.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
08-05-2009 - 22:38:50
Ооо майстор има страхотен , в момента е тука довършва една ограда точно на възрожденска къща . Младо момче но си разбира от работата . Не съм му менаджер - работил съм на същата къща и виждам работата.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-05-08 22:40 от filmatoplo.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
08-05-2009 - 22:45:51
avatar
Bezopit,честит акт 14,вярвам ,че къщата ще стане страхотна.
Камъните ,които се виждат на последната снимка,за какво ще ги използваш?

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход