Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
16-12-2008 - 01:47:15
Безопит,
Какво стана, намери ли ги тези прозорци? Хайде показвай нещо и мен ме интересува.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-12-2008 - 11:36:30
Здравейте,понеже обсъждате тема която и мен ме интересува за това реших да се възползвам от вашия опит и идеи.Предстои ми направата на такъв тип собственна къща.Моята идея е на два етажа- първия етаж е около 100-110м2 и се състои от;веранда,спалня,килер,баня,тоалетна, вътрешно стълбище и останалото е трапезария хол и кухня,които са в едно помещение.Външните стени мисля да се изпълнят от зидария 25см тухла;3-4см стиропор за термомост,метална скара и еднолицева каменна зидария на височина-2,50м,която да придаде визията на къщата.Втория етаж е;баня,тоалетна,перално помещение и 4 или 5 стаи.Той ще излиза еркерно около 70-80см от камъка.Сега съм на фаза изготвяне на проекти и проектантът ме навива плочите да са безгредови(това добре ли е или не),и другият момент който не ми е ясен е изпълнението на каменната зидария над дограмата
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-12-2008 - 16:40:32
Geto,Все още не съм търсил по-сериозно. Далече съм от дограмата защото обекта за сега е замразен поради липса на бригада.Тук попитах за дървената дограма ако има някой с опит да сподели,но явно няма хора с такъв..... smiling smiley така,че ми предстои сериозно до се разтършувам из милата ни родина и да позагубя доста време за да се ориентирам какви профили се предлагат за дървена дограма.Щом се ориентирам ще ти дам нишан.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-12-2008 - 16:55:04
creobg, поздравления за начинанието.Надявам се,че сте попаднали на точния архитект който има опит в проектирането на възрожденски къщи.Аз лично смених няколко докато намеря човек с опит и знание да ми проектира такава къща.Задачата не е никак проста това ми показа опита.Ако сте намерили такъв архитект то той би трябвало да е наясно с тънкостите и детайлите необходими за построяването на възрожденска къща.Любопитно ми е попитахте ли архитекта за тънкия момент за зидарията над прозорците,и какво ви отговори той?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
18-12-2008 - 17:30:13
Ако плана за възрожденската къща е в главатата ти - тъпия архитект не ти е нужен - така или иначе си строиш грубото стандартно - зидария тухли,колони и плочи бетон . Различно е само покрива , че сачака е от добре обработени орнаменнтни греди , керемиди тип турски или плочи , изолация и камък за стените е ясно , дървената дограма също . Под еркерите и терасите пак си слагаш греди които имитират носещи подпори . Кое не тие ясно - а архитекта като чуе ще ти вземе парите , после с плана пак оставаш да си чукаш главата за майстори и материали.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
19-12-2008 - 13:08:19
Здравейте,още сме на фаза идеен проект и не сме обсъждали този въпрос със архитекта но при следващата ни среща ще го попитам защото и на мен ми е много интересно какво ще ми предложи и ще ви го кажа тогава.Аз просто исках да чуя някой ваши виждания и идеи за да бъда подготвен
Abu
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
19-12-2008 - 16:44:19
Носещият елемент за премостване на светли отвори ми е познат под името "щурц". Ето три възможни варианта, да си призная, не много обмислени:
1. Дървена греда.
2. Бетон с армировка, облепен с плочи от същия камък.
2. Декоративна отливка от цимент и подходящ пълнител.

1. е най-лесно. За предпочитане да контрастира със зидарията и да е в хармония с дограми, парапети, врати и т.н.
2. не ми харесва много - почти винаги личи разликата между лепено и зидано.
3. е прекалено сложно, дори невъзможно при някои видове камък. Тогава може да се търси контрастният ефект (като не можеш добре да имитираш зидарията), но пак трябва да има връзка с останалите елементи по фасадата.
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
21-12-2008 - 20:33:12
Може би ще мина на вариянта с дървената греда,но ще трябва да са две, една зад друга, за да мога да компенсирам дебелината на камъка,замазката и стиропора,и над тях да има още един ред камъни до плочата
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
24-12-2008 - 18:17:05
ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ НА ВСИЧКИ , С ПОЖЕЛАВИЕ ЕНТУСИАЗМА ИМ ДА НЕ ГИ НАПУСКА ПРЕЗ НОВАТА ГОДИНА , А НАПРОТИВ - ДА СЕ УВЕЛИЧАВА! *drink1*

На автора на темата , пожелавам напролет всичко да е наред и къщата да е с покрив. :loveu:
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
25-12-2008 - 13:03:32
Честито Рождество Христово на всички съфорумци. Пожелавам много Здраве,радост,късмет и берекет през новата 2009год.Нека плановете на всички да се збъднат.Наздраве *drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход