Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.

Публикувано от bezopit 
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 00:53:10
Фло наздраве , ама ти не яде пекан пресен Сафрид на скара spinning smiley sticking its tongue out полят с шуменско :] *drunk* тиси това жълтушче кадето се упива по рано . За Безопит, тук има едно момче което е голям майстор на камъка , майстор но сиромах - ако го приюти човек ще измайстори чудеса . Има и референции на негова работа точно такава къща вече завършена в Приморско на вилната зона с най невероятната гледка към морето .
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 07:37:44
Geto Благодаря ти, за пожеланиата *drink1* Радвам се,че си напреднал толкова много и си на път да осъществиш мечтата си.Желая ти общинарите да приемат по-бързичко проекта ти.За добро или лошо наистина в София и около нея не са останали възрожденски къщи.Но хора като мен и теб ще поправят грешката тъй като и аз строя в село близко до София smiling smiley Снимки имам и ако има интерес ще пусна,но засега не си личи що за чудо строя smiling smiley Поротерма е 25см.Ти не беше ли в Канада?И смяташ ли да се прибереш за строежа или смяташ да го ръководиш от дистанция?
И аз те поздравявам,че си избрал БЪЛГАРСКОТО. *drunk*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 07:41:21
bibise с какъв материал работи брат ти?И в кой край на БЪЛГАРИЯ се намира работилницата му?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 07:48:21
Камелия благодаря ти за идеята сигурно ще се възползвам.Различните майстори ще ми предложат различни варианти.Въпросът е с какво дърво е най добре да се направи дограмата?Знам,че има вносни,тройно слепини,но не съм на вътре в нещата и затова зададох въпроса коя е златната среда при дървената дограма?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 07:56:00
filmatoplo Това е много полезна информация.Разбира се ще ми е нужен такъв човек.Ще се радвам ако ни свържеш и ако можеш да ми изпратиш някоя снимка на работата му. *ok*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 08:55:37
filmatoplo Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло наздраве , ама ти не яде пекан пресен Сафрид
> на скара полят с шуменско тиси това
> жълтушче кадето се упива по рано .


*beer* Вярно е, бе човек!Затова днес предприемам мидено-рибен туризъм до залива Дълбока след Каварна .Там е най-големия мидарник и в ресторанта се приготвят мидени специалитети по 60 рецепти и още толкова и рибни.Ще поливам и сафрид с шуменско *beer*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 11:06:02
Наздраве Фло *beer* трябва и да распусне човек , стига с тия тухли и бетон - за мидите ти завиждам *drink1*
LKK
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 11:14:24
bezopit Написал:
-------------------------------------------------------
> Зидам с поротерм всички видими бетони се изолират
> с фибран още в кофража преди да се излее
> бетона.След това ще има още една изолация от
> стиреопор.А на първия етаж и зидан
> камък.Отоплението за сега смятам да е с камина с
> водна риза .

И аз ескам да изкажа възхищението си от това, което прави bezopit. *drink1*
Следя с интерес темата и с удоволствие бих видял и снимков материал.

За дограмата не мога да помогна, но искам да обърна внимание на отоплението с камина с водна риза. Това е добре до момента в който ти писва да слагаш дърва през 2-3 часа и тогава дори удоволствието от играещият огън няма да ти компенсира дискомфорта от факта, че си станал роб на отоплителният уред.
За мен камината е работещ елемент от декора, който си го ползваш когато си на кеф, а отоплението и БГВ трябва да е автоматизирано и автономно. Да не говорим, че КПД на камините хич не е от най-добрите и какво правим с водното отопление, ако се наложи да оставим къщата за десетина дни през зимата?
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 12:05:44
Във вилата която споменах има централна климатизация с термопомпа въздух-въздух , парно отопление с пиролизен котел-радиатори , вентил конвектори, лири и на места водно подово . Отделно има камина с въздуховоди - маняшко нали *ok*
Re: Моята мечта.Възрожденска къща от тухли и бетон.
30-11-2008 - 15:24:34
bezopit Написал:
-------------------------------------------------------
> Geto Благодаря ти, за пожеланиата Радвам се,че
> си напреднал толкова много и си на път да
> осъществиш мечтата си.Желая ти общинарите да
> приемат по-бързичко проекта ти.За добро или лошо
> наистина в София и около нея не са останали
> възрожденски къщи.Но хора като мен и теб ще
> поправят грешката тъй като и аз строя в село
> близко до София Снимки имам и ако има интерес ще
> пусна,но засега не си личи що за чудо строя
> Поротерма е 25см.Ти не беше ли в Канада?И смяташ
> ли да се прибереш за строежа или смяташ да го
> ръководиш от дистанция?
> И аз те поздравявам,че си избрал БЪЛГАРСКОТО.


Безопит, няmа защо да mи благодариш, това дело иmа нужда от mорална подкрепа и ние съmишлениците ако не си я дадеm кой да го направи *bow*

В Канада съm, но нещо няmаm вера на родните предприеmачи, така че за дистанционно управление и дуmа да не става, прибираm се smoking smiley
Иначе давай сниmките, тук всеки детайл ни интересува.

Повдрав,
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход