Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
25-02-2009 - 12:41:35
С някой колега от форума , доста отдавна коментирахме тази не дотам точна категория - евро/ м2 ! Цената за която говорим тук , не може да се постигне от голяма фирма , заради ценообразуването и . От друга страна всеки обект си има специфика .
При една и съща квадратура и проект - близнак , две стени да са повече - ето ти разлика , терена да е различен като релеф - пак разлика , отдалеченост от бетонови центрове - отново разлика .
Хайде сега да коментираме пак е/м2 !!! smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Нали този , материал е на почти константна цена в определен момент , но докарването му до обекта е различно !
Да не забравяме и лакомията на фирмите обаче ! sad smiley
Re: Оферта за груб строеж
25-02-2009 - 18:03:03
avatar
Какво значи цена на м2?Няма да спра да повтарям,че това е много разтегливо понятие.Всеки проект е сам за себе си-два строежа с еднакво РЗП може да имат разлика и от два пъти в цената-зависи на какъв терен се строи(денивелация,скала,труден достъп,подпочвени води,масов изкоп или ивични основи),наличие или липса на части под кота0,05,разстояние до депо за изхвърляне на отпадъци,материали с които се строи и отдалечеността им от обекта,цената им в различните части на България,начин на изпълнение на покрива(класически,с керемиди,с битумки,плосък,разчупен,двускатен,четирискатен,железен),етажност и мн.др.Друг е въпроса ,че някои не правят разлика м/у ЗП и РЗП,говори се за някакви цени,от които не става ясно за какво точно иде реч,какво точно е договорено,какво влизало,какво не.Цената е тази,която се договори и плати за труд и материли за груб строеж,разделена на РЗП.Това е.И съм абсолютно сигурен,че ако се смята точно,всеки ще получи различен резултат.Аз скоро ще довърша грубия строеж на една къща и ще направя разбивка на цена на груб строеж,на тя ще се отнася само за тази конкретна къща и за никоя друга.

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Оферта за груб строеж
17-03-2009 - 11:53:06
Ето от мен реални цени с включено техническо ръководство
без осигуровки.
1. Кота +-0 - 115 кв.m. разгъната площ по цокъл. 115 кв.m.*40Евро на кв.m.=4600 Евро.
Вклучва всички видове грубо строителство от кота -2,95 m.(ръчно офорmяне на mашинен изкопм изкоп ед. фундаmенти и ивични фундаmенти, арmировка, кофраж и бетониране, тухлена зидария до кота 0м външна хидроизолация. топлоизолация, дренаж и обратен насип.

2. Кота +2,80 m. - 145 кв.m. разгъната площ*20Евро=2900Евро.
Вклучва- тухлени зидарии от кота 0 до кота 2,80, арmировка, всички видове кофражи и арmировки, колони, шайби, плоча и бетониране на същите елеmенти.

3. Кота +- 5,60 - 145 кв.м. разгъната площ по цокъл. 145 кв.м.*20Евро=2900Евро.
Влучва - тухлени зидарии от кота 2,80 до кота 5,60, арmировка, всички видове кофражи и арmировки, колони, шайби, плоча и бетониране на същите елеmенти.

4. Покрив - 145 кв.м.*35 Евро=5075Евро
Вклучва - дървен скелет, полагане на паро и ТИ, хидроизолация, обшивки, кереmиди до готов (завършен) вид.

Общо 15 575Евро труд.
Не се подвеждайте по алчни колеги,само насаждат неприязън към гилдията.
Re: Оферта за груб строеж
17-03-2009 - 12:27:14
Абе Билдър , и клиента ти трябва да работи в НОИ за да види колко осигуровки трябва да начисли в офертата си ли ?

И си мислиш , че ти е ниска цената ли ?
Това е цена на лакома бригада !

Re: Оферта за груб строеж
17-03-2009 - 12:48:34
Нищо не мисля ,а ти нещо се амбицираш,човека иска съвет и цени за сравняване ,а от теб получава само увъртане за терен и проекти.Мислих ,че това е идаята да му се подадат рреални цени на коиро да може да си изпълни обекта.А колкото за лакомците те си личат от далеч.
Re: Оферта за груб строеж
17-03-2009 - 12:58:24
Увъртане ли ? :} :} :} Брат , много си далече , ама многооооооо .
Аз давам истински оферти за цялостно строителство от гола поляна с труд и материали !

Ясно ми е , че вечерта ти освен да си сложиш теслата в скъсаното сакче , други отговорности нямаш !
Моля те не искам да комуникирам с бригадири ! smoking smiley
Re: Оферта за груб строеж
17-03-2009 - 13:18:29
Добре дай му на човека и твоите цени да ги види.Колкото до отговорностите ти също си много далеч от истината и не занам защо говориш за оферта. Човека иска информация или ти от тук си набираш клиентите и нещо се чувствуваш застрашен :]
Re: Оферта за груб строеж
17-03-2009 - 17:42:57
builder Написал:
-------------------------------------------------------

> 4. Покрив - 145 кв.м.*35 Евро=5075Евро
> Вклучва - дървен скелет, полагане на паро и ТИ,
> хидроизолация, обшивки, кереmиди до готов
> (завършен) вид.

Защото съм на покрива в момента-на тая цена при мен ще трябва да направиш и покривите на комшиите/и отляво и отдясно/
:] :] :]
Re: Оферта за груб строеж
17-03-2009 - 17:50:18
Пайк , добре че писа ти , защото бригадира 7-ми разряд така ме уплаши че цял следобед се молех да му прекъснат нета за да не видят клиентите ! :] :] :]

Аз осигурявам хората си , плащам си данъците и пак цената ми е по-ниска от твоята бе "колега" !
Нали знаеш какво значи колега в кавички ?

------------------------------------------------------------------------------------
Подпис : " Мъжете правят пари , но парите не правят мъже ! "
Re: Оферта за груб строеж
17-03-2009 - 19:53:11
Так и не казахте на каква е нормалната цена ,че да се ориентира човека.
Очаквах да се пише по съществото на темата ,а не с лични нападки.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход