Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Оферта за груб строеж

Публикувано от Geto 
Re: Оферта за груб строеж
14-01-2009 - 13:37:22
*ok* Стефан , ти си банкер нали ?
Re: Оферта за груб строеж
14-01-2009 - 13:50:50
Da икономист съм с български дипломи и работя в банка, защо?
Re: Оферта за груб строеж
14-01-2009 - 13:53:17
Поздравления за дълбочината на разбиране на процеса ! Пуснах тема за споделен опит и в крайна сметка тотал цена на имот , къща + парцел + проект .
Както се казва "не питай старило , а питай патило " ! smiling smiley
Re: Оферта за груб строеж
14-01-2009 - 14:20:17
Видяхм но до ключа имам да извървя един дълъг дълъг път.
Формално погледнато след седмица ще го имам , щото слагам входната, но мисля да я заключа и да мускам майсторята (като ги има) направо в котелното през двора.
Но имам да боядисвам, да шпакловам фино евентуално, да слагам настилки, още една баня да правя, вътрешни первази, камина, котелно, инсталация за топла вода и радиатори евентуално, врати интериаорни и тепърва да обзавеждам кухня, спалня детски стаи...
А това са много пари за наведнъж... А по двора има работа за целия китайски народ. Декоративни пана на оградата, метална врата на релса пред гаража и портал на пътеката към къщата и още терасиране, но вече поприключих с подпорните стени...
Абе имам си занимавка.
Бях се навил да продавам всичко, ама не му е сега времето и скоро няма да дойде...
Re: Оферта за груб строеж
14-01-2009 - 14:57:12
Колко квадрата е къщата , за да ти предложа отопление ако искаш ! Всичко комплект само кажи котел ли ще е печка , камина или нещо хептен друго .
Re: Оферта за груб строеж
14-01-2009 - 15:08:38
Е, трябва да видиш ОВ проекта, така не става просто...
Камината е едно на ръка. Два етажа, с емпоре помежду им, та всичко ще се качва горе. Има разводки за радиатори. Според проекта трябва около 40 кВ за отопление и БГВ. Мисля и панели да сложа на покрива, разводка заложих на ф18 или 22 медни тръби от котелното до подпокривното.
Газ може би ще има, но засега с една пернишка печка в котелното, която паля всеки ден с донбаски въглища и малко кубче 2 кв на втория етаж поддържах цяла седмица +4 градуса в цялата къща - печката е в котелното в мазето и с един як вентилатор смуча оттам топлото и го подавам в хола на първия етаж.
Само на втория етаж два ъгъла замръзнаха - през началото на декември приключиха с мазилките с Кнауф.
Изолацията е 7 ЕПС по тухлите и 5 ХПС по бетоновите елементи, 100 кв прозорци от около 900 кв.фасади...
Мисля котел да е или пиролизен или на пелети, щото газта не знам кога ще дойде там....
Re: Оферта за груб строеж
14-01-2009 - 15:25:51
MB2316 Написал:
-------------------------------------------------------
> Колко квадрата е къщата , за да ти предложа
> отопление ако искаш ! Всичко комплект само кажи
> котел ли ще е печка , камина или нещо хептен друго
> .

Може ли аз да се възползвам от това предложение:
250 м2 отопляеми/3 ет
Котел Дакон 32/приспособен за пелети/
горелка пелетна GP-20
бойлер 200л. с 2 серпентини/за котел и солар/
Давай оттам нататъка....

*sos*
Re: Оферта за груб строеж
14-01-2009 - 15:46:19
Чудесно , ето двама с пакетна цена и по-добра отстъпка ! smiling smiley Само ще помоля на лични за ваши координати и ще се чуем за да се видим евентуално и да ви свържа с хората , с които съм работил сума време и за оферти . Има всичко при тях . И слънчеви панели и бойлери с две серпентини и всичко . И цените ще са супер - обещавам . Макар , че аз съм привърженик на нещо по-скъпо СЕГА и без проблеми в бъдеще . Вие ще си прецените . Пишете ми и къде са къщите заради монтажа и гаранциите после !
На всеки ще бъде изготвена оферта до последното парченце изолация и фитингче ! smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-01-14 15:51 от MB2316.
Re: Оферта за груб строеж
14-01-2009 - 15:48:34
Аз се отоплявам точно така smiling smiley
Re: Оферта за груб строеж
14-01-2009 - 15:50:07
Е изплюй камъчето за по-скъпото де....
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход