Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Митичните "Парциални налягания" и конденз !?

Публикувано от Любо 
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 20:29:51
b]Дон Балон,
Сериозно се затруднявам да нарека ТИ в кухината ("джобовете"winking smiley на дървената стена Вътрешна/Външна.
В твоите райони, ако се налага допълнителна такава, слагат Външна основно.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-14 21:02 от Don Balon.
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 20:35:32
Дон Балон,
Сериозно се затруднявам да нарека ТИ в кухината ("джобовете"winking smiley на дървената стена Вътрешна/Външна.
В твоите райони, ако се налага допълнителна такава, слагат Външна основно.
Я си погледни любимата книжка - това дето го пишеш, дали не беше за пароизолацията?

Любо, защо се затрудняваш да наречеш изолацията разположена в кухината на стената вътрешна/външна??Колкото до пароизолацията, да прав си тогава разговора се водеше около нея. Ако допуснеме че пароизолация е необходима(както са решили тука), то тя върви ръка за ръка с ватата и може би точно това, от коя страна на ватата стои найлона, определя дали изолацията е външна или вътрешна. В случая при мене като изкл
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 21:14:18
Наздраве!
Цитат от Don Balon :Да добавя и това, че според тукашните капацитети, ако през по-голяма част от годината отопляваме дома е по-добре да се изолира от вътре. И обратно, ако използваме климатика за да охлаждаме дома през по-голяна част от годината, правилно е да се изолира от външна страна.
Любо,като не вдяваш аз какво ти редя питай посочения източник кви са тия капацитети?!
Вече казах,че твоята митология изглежда толкова заразително заблуждаваща хората,че няма повече накъде-ще удовлетворяваме нуждите на хората от външно топлоизолиране !.Дадох си сметка какви огромни суми са заложили търговците на топлоизолации за пиар,за нова наредба облекчаваща сертифицирането ,маркетинга и др.Защо Външната? Защото е по на далавера за търговците и "обучените "от тях бригади.От всичките ти монолози има само едно впечатляващо изречение,ще го употребя:Който разбрал-разбрал! /другите да плащат- добавка моя/
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 23:09:48
Фло,
Ти си знаеш - ако искаш "Световната конспирация" викай на помощ (не, че изключвам възможност за "масово зомбиране", и го мисля, но по другия въпрос, с който се занимавам и започнах темата).
Интересното е, че ти в началото ми опонираше с Наредби и стандарти - сега се оказват фалшиви. Може пък и да си ги прочел и вникнал в тези "пасквили".
Може и с някои от твоите любими закони да го покажеш - например как скоростта на охлаждане променя Точката на росата (ТЪПОТА). Как в едно помещение, като нагреем и ще се измени този Точка (ТЪПОТА). Нали ти е любима тази тема - обоснови се.
Обоснови се за многометровите термомостове, както и по коя термодинамика топлината ще се разхожда до тавана по "монолита", след като след 50-60см. съпротивлението на последния ще се изравни с това на омразната ти външна ТИ (ТЪПОТА).
Вече ми писва от голословни твърдения и "пресилен" кикот, ако няма с какво да отговориш.
Мисля, че си ми ясен.
Дакато си обосновеш мненията, (при време) ще те разобличавам.
Вече доста време мина и за реденето на тухлите да се обосновеш - там нали нямаше проблем (не ти беше под ръка документа).

Дон Балон,
Вътрешна/Външна имах предвид Външна ИЛИ Вътрешна. Пароизолацията не разделя ТИ по този показател. При по-монолитното (в това число и дървеното с трупи), това се определя спрямо масивната конструкция. Пароизолацията ти знаеш къде и защо се слага.
При дървените - не знам как е правилно да се назовава и поне за мен, няма значение.
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
15-09-2008 - 01:10:47
Любо, аз наричам тукашната изолация вътрешна понеже освен ГК, всички останали елементи образуващи стената остават от външна страна на изолацията. Колкото до тврдението ми че в топлите страни изолацията се поставя от вън, смятам че така е логично, след като найлона е от вън!!Ако живеех във Флорида щях да съм по-сигурен, сега го казвам само защото съм го прочел в НЕТА.
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
15-09-2008 - 01:15:48
Там освен че прочетох за движението на топлия въздух по посока на студения, също прочетох че влажния въздух се движи по посока към по-сухия, то сигурно е следствие на горното твърдение, след като топлия въздух поема и носи повече влага???Та затова трябвало да се слага найлона от външна страна!!!
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
15-09-2008 - 10:17:32
Любо ,да можеш да четеш не е достатъчно-трябва да можеш и да мислиш/разсъждаваш/!
:ami:
Закон на Мърфи за термодинамиката:Дори когато се опитваме да се намесим,нещата се влошават
Трети закон на Чизхолм:Предложения,изказани по един начин от вас,ще бъдат разбрани другояче от останалите. :}
Следствие на Фло:Степента на разбиране от Любо е винаги обратно пропорционална на броя на отправените му предложения :} :} :}
Първи постулат на Любовизма за топлоизолацията:Нещата,които не са равни на нищо друго,са равни помежду си!




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-15 11:51 от фло.
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
15-09-2008 - 17:28:43
Фло, ти май само по горепосочените от теб закони живееш, но защо ли ми се струва, че те не важат за тази тема, пък и твоите постове само я спамят. Аз лично, нищо друго освен празнодумие то теб не прочетох. Що не идеш някъде другаде да се перчиш или вече не ти се намират такива места?
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
15-09-2008 - 22:38:50
Здрасти asdf123,
Бях ти пуснал "лично". Помислих, че си зачезнал - погледни. Може нещо да не се е получило, че имам някакъв проблем с ЛС.
А темата (не без мое участие) я ос..хме напълно.
Не мислех, че така ще стане, въпреки твоите предупреждения.
Както и да е, аз поне доста неща си изясних...
Не знам къде и как ще можем да побеседваме по "отворените" стени (с малко Sd) - тук стана много шумно. smiling smiley
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
16-09-2008 - 14:12:53
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Фло, ти май само по горепосочените от теб закони
> живееш, но защо ли ми се струва, че те не важат за
> тази тема, пък и твоите постове само я спамят. Аз
> лично, нищо друго освен празнодумие то теб не
> прочетох. Що не идеш някъде другаде да се перчиш
> или вече не ти се намират такива места?

Всички живеем по тези закони,само,че някой не го знаят!
confused smiley
Второ следствие на Фло за строителството:Инвеститорът винаги плаща повече от необходимото./закон на Мърфи:Ако нещо върви зле,бъдете сигурни,че то ще стане по-зле/ spinning smiley sticking its tongue out
Съвет на Фло към колегите- инвеститори в собствено строителство:Ако смятате да ползвате стандартните тухли четворки за външни/ оградни неносещи /зидове и майстора твърди основателно ,че в един квадратен метър има 32 броя накарайте го да ви демонстрира конфигурация от същия брой с въздушна междина т.е. трислоен зид.Ако го направи -той е вашият човек.Междината се запълва с изолация-най-удобно набъбнал перлит и всичките мю-та,у-та и др.съкращения на теоретиците ще ви са мнооого далеч от главата! :!:
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход