Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Митичните "Парциални налягания" и конденз !?

Публикувано от Любо 
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 01:01:11
Ееееееееее върха!Мисля си ,че ще излязат много специалисти по вкопаните къщи!!Българина е копал при всички режими.Проблема е в проектанския екип-РЗП-то малко и парите също.Там ще гушкат геолозите!Щото нива на подпочвени води,структура и състав на почвата,а бе разходи! :ami:
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 01:15:26
РЗП: Разпъната Закопана Площ :}
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 10:53:49
фло Написал:
-------------------------------------------------------
Здрасти Чаро!
Радвам се ,че ти е харесала логиката ,както
казваш!Не разбрах тръбите ф20 подово отопление ли
са?


да, тръбите са за подово отопление с термопомпа, която правя сметка да работи повече на нощна енергия (мислих и за буферен съд, ама ще си направя сметка и евентуално догодина).... заложих на по-голям диаметър-ф20 с цел по-голям акумулиращ ефект.... пък тази зима ще тествам. Дано непрофесионалната логика има положителен резултат.:ami:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-14 11:10 от чаро.
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 11:15:46
Логиката няма професия приятелю!Това ,обаче,което си направил за подово водно отопление е много интересно!! На колко квадрата,колко метра тръба сложи-прави или на кангал?Струва ми се,че ако парите за радиатори се дадат за тръби,метража ще е толкова голям,колкото и ефекта!
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 11:47:52
мии малко под 800 метра май, имам ги описани и снимани, за около 100м2 ..повечето са на "двойна спирала" тук-таме "меандър" и в малките пространства както дойде.....
иначе имам и отделни гръгове за конвектори- за резерва
ей тук.....[www.napravisam.bg]
мисля, че за радиатори щяха да отидат повечко пари.... confused smiley

П.П. излъгах..... мако пд 600 метра тръба.......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-14 12:20 от чаро.
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 12:27:03
С тая изолация и водното отопление ще загубиш интерес към темата за парциалните налягания и конденза май! Значи термопомпата ти е вода/вода?Студения кръг/изход/ къде ще го пращаш?Камера ,склад за провизии или нещо друго да използва студа имаш ли предвидено?Този момент винаги ми е бил интересен-използването /да го наречем /на вторичния ефект на отопление с термопомпа?
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 12:42:31
к..хм... втори-попивателен сондаж.... не съм мислил за няква полза от студения кръг....не знам да има начин да го оползотворя
иначе лятоска, водата в райграса...
а темата ми е особено интересна по две причини:
не сложих пароизолация на ватата, мислех за недишащо финишно покритие отвътре и вентилационна система.... но доста неща не ми бяха ясни...(не че са са ми ясни, но имам напредък..)
и евентуално отвън кво даправя догодина.... дишаща вата или неопор- уж пак дишащ...имам време да измисля...



Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 13:16:11
На райграса ще му е топло лятото, като обърнеш кръга.Спретни си едно басейнче,има готови на Практикер -12 м2.
За отвънка имам две мнения:
1 хоросанова замазка с повечко цимент-от гледна точка на коментираната вече логика
2 декоративни изолационни плочи 3- 5 см.дебелина ,с голямо съдържание на стиропор-от гледна точка на заинтересован от бизнеса с изолации !Мисля да спра да обяснявам вече ,че външната изолация е излишна в България/освен за панелките и то не всички,в зависимост от коя от 25-те системи са направени и по други причини/ и да се спусна по течението да помагам за удовлетворяване на потребителския интерес от външни изолации!

Не се връзвай на теорията за дишането на стените! Иначе ще забележиш ,че най-неприятното дишане е във врата-да ти дишат кредиторите във врата!!
Поздрави и успех!
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 19:57:07
Фло,
Не виждам да привеждаш някакви основания за твърденията си.
В същото време няма надежда да се замислиш защо съществуват и др. твърдения.
Разбий ги, какво ти коства? Ха-Ха-Ха - не е сериозен довод.
Чакам.
Предишните ти "определения" за термомост бяха доста точни - сега тези дето "ходят до покрива" са ХА-ХА.
Вероятно си виждал сравненията на дебелини на мат. за равни U. Както мислиш дебелини 3-4-10 метра, и най гадния бетон вече е изолатор.
Я да те попитам, твоята акумулирана енергия след кат се "загуби" в стената къде отива?
Това ти е единствения по-сериозен довод с/у външната ТИ. Някои пък го имат за предимство, най-малкото защото, ако проветрят, температурата в помещението се възстановява по-лесно. (По споменатите от теб правила за движението на топлината).
Ако по този критерий се твърди коя ТИ е по-добра - трудна работа. Зависи кой какво предпочита и как се кани да ползва помещението.

Нямам много време за празни спорове - давай някакви меродавни източници.
Страничка от учебник се сканира или снима елементарно на днешен ден - що ги криеш?

Дон Балон,
Сериозно се затруднявам да нарека ТИ в кухината ("джобовете"winking smiley на дървената стена Вътрешна/Външна.
В твоите райони, ако се налага допълнителна такава, слагат Външна основно.
Я си погледни любимата книжка - това дето го пишеш, дали не беше за пароизолацията?
Re: Митичните "Парциални налягания" и конденз !?
14-09-2008 - 20:29:38
b]Дон Балон,
Сериозно се затруднявам да нарека ТИ в кухината ("джобовете"winking smiley на дървената стена Вътрешна/Външна.
В твоите райони, ако се налага допълнителна такава, слагат Външна основно.
Я си погледни любимата книжка - това дето го пишеш, дали не беше за пароизолацията?[/b]
Любо, защо се затрудняваш да наречеш изолацията разположена в кухината на стената вътрешна/външна??Колкото до пароизолацията, да прав си тогава разговора се водеше около нея. Ако допуснеме че пароизолация е необходима(както са решили тука), то тя върви ръка за ръка с ватата и може би точно това, от коя страна на ватата стои найлона, определя дали изолацията е външна или в
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход