Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешна изолация

Публикувано от Ivich 
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 13:48:59
Abu, мяй си прав...
Любо, просто малко ми е трудно да го обясня на по-прост език, сорри. Относителната влажност на въздуха през зимата над 90%, пък и не разбирам защо я забъркваш, освен за съхненето на прането?!?! Имаме дифузия отвътре навън на водни пари поради простия факт, че налягането им при 20оС и 50% отн.влажност е приблизително 1100 Ра, а при -10оС и 90%отн.влажност е само 100 Ра /стойностите са по спомен/. Това е проста физика! Зимата, когато издишаш дори и при -20оС излиза пара от устата ти и тя не променя агрегатното си състояние, нали?
Abu
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 15:47:16
Експериментът с леда се получи - никаква влага във ватата (на пипане беше суха, но за всеки случай я нагрях на котлона в съд, покрит с попивателна хартия - нищо).
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 18:08:33
Приятели (щото за колеги не ми се обръща "клавиатурата" smiling smiley )
Извинете безпросветността ми.
Абу, не ми станаха ясни параметрите на експеримента - в момента според мен извън съда имаме по-скоро "безкраен обем сух като ОВВ" въздух - примерно 40-50% - може да поема още толкова поне влага като пара. Този външен въздух би кондензирал при минус 8-11оС, ти имаш ок. 0оС. Мисля че и една стена при вътре 30оС, 50% и вън 0оС, 100% не би имала проблеми.

"asdf123
Зимата, когато издишаш дори и при -20оС излиза пара от устата ти и тя не променя агрегатното си състояние, нали?"

Пак се извинявам.
Приемам, че зиме и лете издишвам 30оС, 80%. И (според външната влажност и температура) започвам да го виждам (заради промяна на агрегатното състояние) някъде от ок. ПЛЮС 5-10оС. При минус 20 само дето не го чувам. Почти съм уверен от своята практика, че виждам парите когато са кондензирали и станали вода. По-ниските влажности, аз поне, не ги виждам.
Не ми се смейте.
Abu
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 18:22:13
Eй, жена ми ще ме убие, ако вкарам вата в хладилника. Ама само това остава - лед, капак от вата и на 5 градуса и 100% влажност в хладилника (уж антифрост, ама има конденз навсякъде). Я предварително си кажи, ако не те устройва, че да не ям бой напразно...
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 18:42:38
Abu Написал:
-------------------------------------------------------
> Eй, жена ми ще ме убие, ако вкарам вата в
> хладилника. Ама само това остава - лед, капак от
> вата и на 5 градуса и 100% влажност в хладилника
> (уж антифрост, ама има конденз навсякъде). Я
> предварително си кажи, ако не те устройва, че да
> не ям бой напразно...

smiling smiley smiling smiley smiling smiley
Ако не можеш да го докараш като "интимна семейна игричка" - не го прави.smiling smiley
За моя ограничен мозък, ще трябва да отвориш фризера и вместо врата да сложиш ватата, а жена ти (вместо да се забавлявате) да сложи 1-2 тенджери боб. Кой ще го яде не знам - меродавния експеримент си го представям 2-3 дни. sad smiley
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 19:16:58
avatar
Какво остава ако имате постоянна влажност 50-60%.....?
Конденз и мухъл - това си е....!
Ватата пие вода като за световно,ако ще да ми казвате че освен маслината и други работи си покривате....Пък само я вкарайте впоследствие в къщи и сам сте си щтракнали капана.....Резултата ще е видим до няколко месеца.....
Чудно ми е ако съпоставим така нещата - имате 2 склада - единият закрит - другия само с оградна мрежа....Сигурно ще се прибивате да си купувате от тоя незакрития само и само щото ватата била изсъхнала независимо от дъжда паднал преди седмица - или ще си вземете вата от закритата борса щото там не е капнало хич....?
Ха отговорете ми на казуса? :]

Чест и почитание
Abu
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 22:20:51
Като ще си говорим на Вие, да ви запитам - Gogol, правите ли разлика между вода и влага? Че и вода да е - как ще разберете, че не е била мокрена, ако в момента е суха? Не знам за кои два месеца говорите (дето ще е видим резултатът), щото две години минаха - по-нататък ли да очаквам изненади? А че съм полагал вата и преди петнайсет години, няма да коментирам много, щото тогава финишът беше некадърен, но пак няма забележки.
Познавате ли значението на думата "перфиден"? Такова е чувството ми за хумор (оценявам намека за завиването на другите работи), не ме карайте да го използвам срещу Вас.
Re: Вътрешна изолация
13-08-2008 - 01:32:31
На мене ми се етрува че навлизаме прекалено дълбоко в теоретичната страна на въпроса. Пара, влага, вода, лед...мъгла и вятър. Аз си мисля че ако можеха да минат без найлон, строителните фирми не биха го слагали.
Re: Вътрешна изолация
13-08-2008 - 04:58:47
Дали не мога и аз да помогна с нещо :ami: от моята книжка winking smiley

Ето:
1. Стъклена вата R 3.2
- поема вода - 2 от 5 (сиреч добро)
- увреждане от влагата - 1 от5 (сиреч най-добро)
- температура - до 180 градуса по F

2. Минерална вата R 3.2
- поема вода 2 ( от 5)
- увреждане от влага - 1 от 5 (най-добро)
- температура - 500 по F+


Поздрав,
Re: Вътрешна изолация
13-08-2008 - 09:33:15
Тук започнаха да се пишат големи глупости... Може и да са ви забавни, но се съмнявам да с имат и грам полза.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход