Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешна изолация

Публикувано от Ivich 
Abu
Re: Вътрешна изолация
11-08-2008 - 17:22:51
Да, наистина е трудно да се предположи, че през ватата минава пара, а тя не се овлажнява... Но е факт, както е факт, че на ширма например филтърът е с подобна структура и служи точно за това - да извежда парата. Самият филтър не прогизва, нали?
Don Balon, мога да ти спестя един въпрос - какво става, ако ватата се намокри по някаква причина. Ами изсъхва и по нищо не й личи, че е мокрена. Ползвам едно руло каменна вата вече втора зима да загръщам маслините в двора (покривам с найлон отгоре, но все пак се мокри доста) и сега като го гледам, като нищо мога да си го сложа на някоя стена.
Re: Вътрешна изолация
11-08-2008 - 23:07:17
Абу,
Нещо ме притеснява "хода" на мислите ти.
С филтъра примера не е удачен - там продухваме топъл въздух и той няма как да увлажни ватопобния филтър. Това в една къща не можем да си го позволим - много ще духа.
Да, мократа вата ще изсъхне някога, а до тогава няма да е ТИ и неприятностите ще се задълбочат според мен - ще се омокря още повече. Според мен.

Асдф123,
Някак "сладкодумно" ги докарваш нещата.
Лаишкия ми опит и наблюдения показват, че прането на балкона през зимата съхне доста по-бавно в сравнение с лятото. Простата ми мисъл е, че зимният въздух (въпреки че е относително сух) няма необходимата влагоемкост за да отнеме влагата от прането. Той самият много често достига до предела си и кондензира в познатите ни мъгли.
Не знам как е количествено с битовия въздух - та и затова питах - има ли потенциал ситемата (с дифузията) да поеме достатъчо количество от вътрешната влага. И къде ще отиде - количеството влага във вътре, ми се струва, че би кондензирало преди да успее да се разтвори вън. Вярно, че вън кубиците са "безкрайност", но много ми намирисва на конденз във стената, а и така го пишат навсякъде? В грамове/м3 мисля че са в пъти повече вътре.
Вероятно и неясните ми налягания показват нещо??
Що не го пуснеш на програмчето.
За немския опит съм чувал, ама една дума не връзвам да прочета на тоз език. sad smiley
Re: Вътрешна изолация
11-08-2008 - 23:11:29
Don Balon ,
Кажи с две думи какво виждаме на вътрешните снимки ?
Re: Вътрешна изолация
11-08-2008 - 23:45:12
Ето ме отново. На вътрешните снимки се вижда сутерен който в едната си част е 100% вкопан а в противоположната е 100% над нивото на земята(20см.). Вижда се стъпаловидно бетоновия фундамент, от там нагоре после се вижда дървената конструкция която е над земята и е изолирана с вата и найлонова паро-бариера. Сега съм в процес на завършване на тази част от жилището. Може би тези дни ще взема да дръпна изолацията от вътре точно в часта където дървената част ляга в/у бетона и ще щракна едно фото. Вижда се малка част от въздуховодите. Това е в общи линии. Кажи ако искаш да снимам нещо по-детайлно, докато не съм започнал да затварям с гипсокартон. Като казвам че ще затварям, трябва да добавя че не съм готов с Ел. инсталацията, та в тази връзка: някой жичкаджия без работа???Осигурявам еднопосочен билет и хранаsmiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-12 03:26 от Don Balon.
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 00:42:57
Ето ме и мен отново sad smiley

Ето какво се случи преди няколко дни с една картонена къщурка в махалата:

http://media.snimka.bg/0315/006885299.jpg][/url]



Съжалявам за грозната картина, но хубавото е че няма жертви!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-12 00:44 от Geto.
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 00:57:23
avatar
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Ето ме и мен отново
>
> Ето какво се случи преди няколко дни с една
> картонена къщурка в махалата:
>
> ]
>
> http://
>
> Съжалявам за грозната картина, но хубавото е че
> няма жертви!

Разкажи подробности, ако обичаш! От какво се получи?


Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 01:17:20
Драга Камелия, до колкото си спомням къщата на баба ти в троянския балкан не е като тази картонена, тъй че няма защо да се тревожиш излишно clap: Но за всички онези които се меракландисват на дървена къща или ВЪТРЕшНА изолация е добре да помислят и за това.

Иначе как е станало не зная, но най-важното е че няма жертви! Работата на пожарната в такива случай е да ограничи огъня да не се прехвърли към съседа и разбира се хората. Тяхната статистика казва, че човек има по-малко от 1 мин. за да излезе жив, след това вече е чудо!!!

Ето още малко фото:







Поздрав и да пази Бог!
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 02:25:31
...Драга Камелия, до колкото си спомням къщата на баба ти в троянския балкан не е като тази картонена, тъй че няма защо да се тревожиш излишно Но за всички онези които се меракландисват на дървена къща или ВЪТРЕшНА изолация е добре да помислят и за това....
Гето, ако си мислиш че пораженията при пожар в монолитна къща са по-малки, много се лъжеш. Разликата е може би само в това че тука не остава нищо за тебе да събаряш, докато в другия случай ще трябва всичко да събаряш ти. Виждал ли си къща след пожар в БГ???Температурата напуква тухлите и хоросана и от тежеста всичко подава. Килва се на една страна и дори понякога пада. За тебе остава да започнеш сам да буташ зидовете, да къртиш плочата и да извозваш. Да пази Бог!!!
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 03:47:13
Така е, да пази Бог.
Abu
Re: Вътрешна изолация
12-08-2008 - 06:32:39
Eх, Любо Неверни!
Специално за теб залагам един съд с лед от фризера и го покривам с капак от вата. Довечера ще ти кажа резултата... Според мен температурата не играе, но ще видим.
Въпросът с мокренето е много често поставян от клиенти и в общи линии съм свел отговорите до две точки: 1. Не трябва да се допуска мокрене (защото тогава ще имаш теч в стаята и влошената ТИ ще ти е по-малкият проблем). 2. Има отдушници за всеки случай (кой как ги слага и дали работят си е отделен въпрос).

ПП Аз съм изключително благодарен на asdf123 за подробните и компетентни мнения, но на клиенти някак не върви така да се говори - или нищо не вдяват, или директно те обвиняват в манипулация.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход