Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешна изолация

Публикувано от Ivich 
Re: Вътрешна изолация
17-08-2008 - 19:01:14
Любо, и тука строителите все още "експериментират"(не знам заради цената или поради др. причини)с външната част на "сандвича". Както казах едни все още се придържат към OSB, други минават на "стиропор", а някой на гипсо-картон. Това с което не се "експериментира" е гипсо-картона от вътре, найлона и ватата. Не знам как е с ватата в БГ, но тука тя няма фолио от никоя страна(поне тази която се използва масово). Другото нещо е че 90-100% от фасадата е проветряем тип. Единственото изключение е в тази част в която се използва "стако" мазилка. Сега забелязвам къщи правени по поръчка и само някой от по-скъпите и луксозни масово произвеждани, да увеличават площа на "стако"-то. Как това се отразява на познатата до сега формула, дали правят някакви промени по останалата част на сандвича-остава да проуча. Аз мисля, че стако-то не е дишаща материя, или поне не позволява да има тази въздушна "възглавница", както при облицоването с тухли???Относно въпроса ти да "гепа" етикет от обвивките-няма проблем. Тази на Дюпон е по-интересна, понеже мисля че битумната хартия е ясна за тебе. Найлона от вътре също не е загадка??
Re: Вътрешна изолация
17-08-2008 - 19:24:52
Ето нещо и за stucco- мазилките. Явно не съм бил прав като мислех че не могат да дишат.
Cement stucco is an amazing material for a number of reasons. For one, it is a man-made rock material that is incredibly strong. A well-built stucco home can easily last hundreds of years. I realize that might not mean much to you, but stucco can add both value and character to your new home.

Permanent pigments can be added to cement stucco as it is mixed so that it never needs to be painted. The stucco mason can build several test panels to show you what the cured colored stucco looks like when it is totally dry. You can whitewash stucco to create a cottage look. Whitewashing is simple to do and the look is unlike anything you have seen in a long time. You can simply leave stucco natural and let it achieve a patina over time.

Used with modern windows and doors, a stucco home can block those howling winter winds that try to suck heated air from your home. The stucco finish is a fantastic wind barrier, yet it easily transmits any water vapor that can cause mold to grow in other wall systems that do not readily allow water to migrate to the atmosphere.

Re: Вътрешна изолация
17-08-2008 - 20:59:28
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
The stucco finish
> is a fantastic wind barrier, yet it easily
> transmits any water vapor that can cause mold to
> grow in other wall systems that do not readily
> allow water to migrate to the atmosphere.

Да, ето го свойството, което се търси във външния слой!!! Даже мисля няма значение особено другата конструкция на стената - въпрос на баланс де.
Баш по темата, която дискутираме.
Абе я малко "критично" погледни на найлона отвътре. Да не би все пак да е по-специален като х-ки. Четох напоследък, че повечето " USA Кодове" вече допускат да НЕ СЕ слага найлон, с изключение на най-студените и арктични зони.
Какво ще рече "Whitewashing" - нашата "мита мозайка"? :cry:
Re: Вътрешна изолация
17-08-2008 - 22:14:20
Любо, аз си го превеждам като "варосване", просто с варов р-р да избелиш една стена. Колкото до найлона, в климатичните зони с високи температури където през по-голямата част от год. вънка е по-горещо от вътре, изолират външната страна на сандвича, ако климата е сух, може и без найлон. В сев. ширини е обратно, а най-противоречиво е положението в умерения климатичен пояс. Аз от опит(20г.)знам, че в тези къщи изолирани по този начин няма влага и мухъл, освен ако няма нещо направено много грешно(лоша изолация, теч от ВиК). Има само един проблемв сутерените, ама като имам 10 мин. в повече, че сега излизам.
Re: Вътрешна изолация
18-08-2008 - 02:00:28
Та както казах проблеми в този вид стени с пароизолация и вата няма ако всичко е направено както трябва. Проблемите идват от сутерена, където всичко е обърнато обратно. От снимките на Гето в темата за американската къща се вижда, че сутерените са 90% вкопани в земята, така че лятно време е хладно, а зимата е топло. Особено в горещите и влажни дни в които климатика бачка нон-стоп, в сутерена става направо студено, налага се да затварям вентилационите отвори и въпреки всичко влагата от въздуха започва да кондензира по тръбите на ВиК-то. В моя случай понеже сутерена ми е само на половина в земята поради наклона , имам 3 големи прозореца плюс врата, та мога да проветрявам, но в останалите сутерени, наред с климатика долу бачка и нон-стоп дехюмидифайер. Мои познати ми казват че за един ден се събира по 7-8 литра вода.
Re: Вътрешна изолация
18-08-2008 - 11:51:06
Уау, ама вие доста сте се разговорили тук. Единият вариант е да се спрат водните пари със съответната паробариера от топлата страна на ватата, а другия вариант е да се проектира такава конструкция на стената, че да не се създават условия на кондензация.
Това "с цената на всичко трябва да се спре проникването на топлия въздух носещ влага със себе си, към ватата" не съм съгласен! Като се прави външна изолация с каменна вата да не би да се слага найлон?!?!
Re: Вътрешна изолация
18-08-2008 - 14:04:07
Това "с цената на всичко трябва да се спре проникването на топлия въздух носещ влага със себе си, към ватата" не съм съгласен! Като се прави външна изолация с каменна вата да не би да се слага найлон?!?!

Да, точно това се препоръчва в климатичните зони с висока влажност и високи температури през по-голяната част от год.
Re: Вътрешна изолация
18-08-2008 - 14:20:19
Чакай, чакай, ние все пак говорим за условията у нас, в БГ! Аз поне това винаги имам предвид в моите постове.
Re: Вътрешна изолация
18-08-2008 - 14:40:14
Точно това бях писал в един от предишните ми постове. В климат. зони с умерен климат, ситуацията е доста противоречива. Първо- от коя страна да се изолира? От вън или от вътре? После идва и въпроса с паро-бариерата. Да я има или да я няма??В БГ като се слага изолация от вън сигурно са приели че през по-голяма част от год. темп. извън къщата са по-високи от тази вътре?? Така ли е?Аз много не съм съгласен.
Re: Вътрешна изолация
18-08-2008 - 15:23:50
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Това "с цената на всичко трябва да се спре
> проникването на топлия въздух носещ влага със себе
> си, към ватата" не съм съгласен! Като се прави
> външна изолация с каменна вата да не би да се
> слага найлон?!?!

Ссега пък аз малко да корегирам, че я коментирах тази фраза.
При моята намеса ключовата дума беше "въздух" - мисля, че независимо от типа на ограждащите конструкции и регионите, преминаването на ВЪЗДУХ не се допуска.
Увлажняването от въздухопреминаване е др. и рядка в БГ тема, заради предпочитания монолитен способ на строителство - но все едно - замазваме фугите поне отвътре по дифолт. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход