Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешна изолация

Публикувано от Ivich 
Re: Вътрешна изолация-Опитsmiling smiley
18-08-2008 - 20:57:17
Re: Еретично за топлоизолацията
Изпратено от: Abu (IP съхранено)
Дата: April 8, 2008 08:51PM


Е, аз съм от категорията "майстори и фирми", но нямам топлоизолация на къщата. По същите съображения. От опит мога да кажа, че най-съществено е уплътняването на врати и прозорци. Смених дограмите и се бях засилил да изолирам всичко, но имам доста предубеждения по отношение на "кухите" материали, та рекох да изчакам зимата. Резултатът ме задоволява напълно и отпадна омразното ми обличане на стени и тавани.


Искам специално да отбележа, че напълно споделям мнението на Abu по-горе, но тъй като застъпниците на външна/вътрешна ТИ също не изглеждат съвсем убедени, самият аз същоsmiling smiley предлагам да направим един малък опит smiling smiley Ето какво, ако Abu е съгласен в уречен ден още от сутринта спира всички климатици, затваря прозорци, спуска щори и пердета. В същият ден, но от тази страна на океана голямият почитател на картонените къщи и вътрешна ТИ уважаваният от всички нас Don Balon прави същият опит. Температурата се измерва няколко пъти през деня, усредняваме и сравняваме резултатите smiling smiley Хайде, какво ще кажете :ami:
Re: Вътрешна изолация
18-08-2008 - 21:46:03
Ей, вие и зад океана гледате как да си го ....
Предлагам експеримента да е ок. Нова година - като се "гушат" цял ден под юргана, на септември голям сеир ще падне... winking smiley
Re: Вътрешна изолация
18-08-2008 - 21:54:06
Re: Вътрешна изолация
18-08-2008 - 23:33:58
Гето, този експеримент на мене 'ич не ми 'аресва :] нека поне си опуша първом прозорците и вратите както Абу.
Любо, ти пък отиваш ептем екстримно-декември месец!!!За тогава обещавам да не си включвам....климатика :}
Re: Вътрешна изолация
19-08-2008 - 04:22:51
Любо, това е уеб сайта на Тивек [www2.dupont.com]
Както предположих имат 10-ки видове обвивки:
Прилагам ТТ дани за тази която използват със стако:
2.1 WEATHER BARRIER
A. A non-perforated, nonwoven, non-absorbing, breathable membrane providing air flow, bulk water and wind driven rain protection with a ribbed surface texture that channels water and moisture to the outside and allows moisture vapor to escape from inside walls.
B. Physical Properties
1. Spunbonded polyolefin membrane.
C. Performance Characteristics:
1. Air Penetration: 0.004 cfm/ft2 at 75 Pa, when tested in accordance with ASTM E2178. Type I per ASTM E1677.
2. Water Vapor Transmission: 50 perms, when tested in accordance with ASTM E96, Method B.
3. Water Penetration Resistance: Minimum 210 cm when tested in accordance with AATCC Test Method 127.
4. Basis Weight: Minimum 2.1 oz/yd2, when tested in accordance with TAPPI Test Method T-410.
5. Air Resistance: Air infiltration at 300 seconds, when tested in accordance with TAPPI Test Method T-460.
6. Tensile Strength: Minimum 30/30 lbs/in., when tested in accordance with ASTM D882, Method A.
7. Tear Resistance: 7/9 lbs, when tested in accordance with ASTM D1117.
8. Surface Burning Characteristics: Class A, when tested in accordance with ASTM E84. Flame Spread: 5, Smoke Developed: 25

Мисля че са големи скръндзи на инфо.
Re: Вътрешна изолация
01-09-2008 - 02:29:51
чета форумите от доста време,много се интересувам от външна и вътрешна изолация,(самият аз скоро ще започвам да строя) но не мога да получа нужната ми за мен информация как точно е най добре да се направи изолацията в българия,имам предвид от вън каква и от вътре каква-тоест най доброто саотношение между дебелина на изолазията от вън и вътре.много хора в този форум само си чешат езиците(без обида).самият аз работя в Англия,мога с ухота да кажа че сам направил доста обекти в екип разбира се(3 блока по 8 етажа-бакер стреет,1-12 етажен близо до докландс,малките блокчета от по 2 до 4 етажа дори няма да ги броим,та да си дойдем на думата,не сам виждал или чувал Албиносчетата да използват МОРСКА ПЯНА за външна изолация :] .ще вмъкна една малка скопка че в бг-то винаги първият въпрос е колко ще струва.ако аз би трябвало да споделя опит, бих казал нещата както трябва да се кажат,ако ще е да се се вземат парите на баламурниците морска пяна(някои от вас могат да си слагат буквите отзад както искат-морска пяна -xps или eps).Но ако е за мене(съвет за тези които си го правят за тях),бих си го направил със Каменна (минерална-виж сайта)вата,null.качеството е много по добро отколкото на пяната,работата трябва да отнема почти сащото време както при пяната,а колкото до вътрешната според парите-може дори и само гипс картон налепен с гипсови топки,нивелиран правилно разбира се,винаги така направено остава 1 сантиметър между тухлата и гипскартона който служи за температурен буфер,и един трик,тай като в бг има големи температурни разлики между зимата и лятото бих казал че е добра идея външните стени да се изолират с водоустойчив гипскартон.примерно 10 см вата за северните части и 8 см вата за южните би било достатъчно(за отвън).ако има възражения тук сам spinning smiley sticking its tongue out
Re: Вътрешна изолация
01-09-2008 - 02:42:31
външните от вътре :}
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход