Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Вътрешна изолация

Публикувано от Ivich 
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 08:07:17
avatar
confused smiley smoking smiley smoking smiley clap:

Чест и почитание
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 14:09:17
Малко ТТ данни:
Ако стената е с тухли 4-ка при поставянето на 3 см Неопор отвътре се променя U от 0,44 на 0,31, което е много по-добър топлоизолационнен ефект. При тази конфигурация конденз не може да се получи. НО аз никога не препоръчвам ЕПС или ХПС за вътрешна изолация от друга гледна точка. При пожар отделят силно задушлив дим.
Вътрешната изолация в случая може да се направи с вата 5 см, но пък тогава вече имаме малък проблем с конденза. На отоплителен сезон се получават около 270 g/m2 кондензирала вода, което не е чак такъв проблем /по DIN EN 4108 максимума е 500 g/m2/ защото през лятото се изпарява. В този случай получаваме U=0.28!!! Тук имаш късмет с външната изолация, че е с Неопор, защото ако беше обикновен стиропор 5 см данните щяха да са съвсем различни и да подкрепя Гогол, че ще имаш сериозен проблем.
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 15:12:34
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Малко ТТ данни:
> Ако стената е с тухли 4-ка при поставянето на 3 см
> Неопор отвътре се променя U от 0,44 на 0,31, което
> е много по-добър топлоизолационнен ефект. При тази
> конфигурация конденз не може да се получи. НО аз
> никога не препоръчвам ЕПС или ХПС за вътрешна
> изолация от друга гледна точка. При пожар отделят
> силно задушлив дим.
> Вътрешната изолация в случая може да се направи с
> вата 5 см, но пък тогава вече имаме малък проблем
> с конденза. На отоплителен сезон се получават
> около 270 g/m2 кондензирала вода, което не е чак
> такъв проблем /по DIN EN 4108 максимума е 500
> g/m2/ защото през лятото се изпарява. В този
> случай получаваме U=0.28!!! Тук имаш късмет с
> външната изолация, че е с Неопор, защото ако беше
> обикновен стиропор 5 см данните щяха да са съвсем
> различни и да подкрепя Гогол, че ще имаш сериозен
> проблем.
>


Нали съм си аджамиа та дип нещо не разбирамsmiling smiley Първо, какво представлява този Неопор, не съм чувал за него? Също, не мога да разбера защо вътрешна изолация с вата ще предизвика конденз? И само 5 см. вата не е ли доста малко?
Благодаря
A40
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 16:50:27
да ползвам темата на колегата:значи фасадата е с 5см каменна вата на кнауф 135кг/м2 ,вътре гипсокартон с 5см каменна вата на кнауф 35кг/м2.та любопитно ми е как мога да си изчисля до въпросното U на стените и до колко ли съм го докарал.
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 17:01:20
Ето един линк с инфо за Неопор [www.graphite-bg.com]
а, по-кмпетентните биха ли коментирали техническите данни и коефиценти от следния линк [www.graphite-bg.com]



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2008-08-07 17:15 от Ivich.
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 17:31:30
A40 - получил си коефициент на топлопреминаване U=0.31, ако стената ти е с тухла четворка, но при теб конденза е 480 g/m2 образуващ се върху тухлата под вътрешната вата. Не е болка за умиране!
Ивич, какво по-точно може да се коментира на технически данни? При Неопора има един проблем, който срещам често. Поради факта, че е черен,сега, през лятото има голям проблем от факта, че се нагрява много от слънцето и дори плочите се изкривяват. А представяш ли си как се прави шпакловка върху такава печка??? Колегите от Неопор това нещо си го спестяват.
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 18:02:02
avatar
Чудно ми е само защо използвате веднъж по ДИН,друг път по БДС....?
Щото то такова нещо няма....вече от 10 години....И ако иска някой с нещо да се извини всичко е заради БДС-морално остарял и ненужен в момента стандарт...!
Показвате че този ХПС няма линейни разширения - аз отговарям така... :} :} :} clap:
ХПС си е ХПС независимо от марката - това държа да се знае- всичко останало си е илюзия или прах в очите....
А сигурни ли сте че получавате калъпите от БАСФ- щото ценово сте доста по надолу от тяхният предлаган такъв - нима позволяват те да сте им конкуренция?
Аз сега ще чакам отговорите от представителя на Неопор... :]

Чест и почитание
A40
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 19:36:07
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> A40 - получил си коефициент на топлопреминаване
> U=0.31, ако стената ти е с тухла четворка, но при
> теб конденза е 480 g/m2 образуващ се върху тухлата
> под вътрешната вата. Не е болка за умиране!



благодаря
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 20:12:45
Става интересно, заформя се май търговска война winking smiley което е добре за клиента smiling smiley
Re: Вътрешна изолация
07-08-2008 - 20:48:02
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> Вътрешната изолация в случая може да се направи с
> вата 5 см, но пък тогава вече имаме малък проблем
> с конденза. На отоплителен сезон се получават
> около 270 g/m2 кондензирала вода, което не е чак
> такъв проблем /по DIN EN 4108 максимума е 500
> g/m2/ защото през лятото се изпарява. В този
> случай получаваме U=0.28!!! Тук имаш късмет с
> външната изолация, че е с Неопор, защото ако беше
> обикновен стиропор 5 см данните щяха да са съвсем

> различни и да подкрепя Гогол, че ще имаш сериозен
> проблем.

asdf123,
Много ми се иска да съм по-на "ти" с влагоакумулирането в сетните, ама уви.
Би ли разяснил, при време, червеното, моля.
При практически съизмерими Мю на Неопор и Стиропор, откъде чак такава "катострофална" разлика очакваш. Ако се вярва на рекламите за Неопор - ок. 15-30% по-добра ламбда - при разглежданата "двойна" топлоизлация, бихме имали малка разлика в темвпературите на зида. Толкова ли е съществено това?
Разсъждението ми е много просто (дано е и вярно): Имаме зид и поравно еднаква изолация от двете му страни. В средата на зида имаме темпер. =1/2 делта Т. Колкото и да променяме материала и дебелината на двете изолации, това си е все така!?
Остават Мютата, които по мои данни са съизмерими? Или нещо трето.

Защо в случая на А40, където имаме разлика във външната изолация (вата спрямо Неопор, при запазено U=0,31) се ВЛОШАВА влажностният режим ~2х?

Гледал съм го и друг път - би ли коментирал характера (наклона) на кривите ламбда/плътност в посочения сайт, както помоли А40. А също местото на EPS/XPS?
Отразяването на слънчевата радиация също става "спорна", вярвайки на твоите преки наблюдения.

За интересуващите, се BASF НЕ произвежда плочи за топлоизолация. Какво постигат конкретните производители с материали от BASF, би трябвало да се провери в съответните сертификати.winking smiley

Г-н Гогол,
Чест и почитания,
Бихте ли ме насочили към накой от "Вашите" учебници за да последвам препоръките Ви. smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход