Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
22-11-2008 - 22:01:37

ungaro

Flam, надявам се да ти е полезно.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
23-11-2008 - 16:04:16
Тази тръба която излиза от печката в реален кумин ли трябва да бъде включена или може да се отведе като отдушник - реално димни газове ли излизат . Твоята кой модел е -киловати, и към радиатори ли е свързана . Сам ли си я донесе или бг фирма , колко струва печката .Като и напълниш бункерчето колко време кара с това гориво - питам защото мисля да махна моята печка с дърва която е в кухнята с много дълга димоотводна тръба и ми пречи за шкафчета над мифката , пък денем ще се подържа от жена и дете на 12 год. Карал ли си цял отоплителен сезон с нея - какво и е обслужването .Ценя мнение на хора които лично притежават коментиран продукт *ok*
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
24-11-2008 - 21:04:19
Аз съм с котел на пелети, както някой спомена по горе.
Миналата година изкарах с около 2000 лева сезона, тази ще е с повече - новата ми къща е почти двойно по голяма, а и е нова - все още има остатъчна влага.
Усилията са нулеви, моя бункер изкарва по една седмица.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
24-11-2008 - 21:09:25
avatar
zestate Написал:
-------------------------------------------------------
> Аз съм с котел на пелети, както някой спомена по
> горе.
> Миналата година изкарах с около 2000 лева сезона,
> тази ще е с повече - новата ми къща е почти двойно
> по голяма, а и е нова - все още има остатъчна
> влага.
> Усилията са нулеви, моя бункер изкарва по една
> седмица.

Колега, със сигурност ще те търся за преки впечатления след сезона. Много съм се засилил на таквоз нещо за моята еко-къща...


______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:14 от n.nikoloff.
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
24-11-2008 - 22:00:54
Flam, моята печка ( камина ) е модел Maia Style 24 тя е с водна риза и радиатори, но също духа и топъл въздух за помещението в което се намира. Достави ми я въпросната госпожа от Стара Загора фирмата и се казва ЕКОРАЙ. Преди да се навия ме води в друг апартамент за да видя друга подобна по малка, хората бяха доволни. За разход на сезон не мога да ти дам информация защото я имам от скоро. Зареждам я за сега на 3-4 дни и я чистя веднъж в седмицата, настроил съм я да се пали в 8.30 часа и да се гаси в 13.00 след това се пали в 16.00 и се гаси в 23.30 часа за сега ми разходва около 35кг на 4 дни толкова и събира бункера. Хубавото е че може да си настроиш различни режими на работа кога да се пали и кога да се гаси до 3 пъти на денонощие. За отвеждането на дима не сам спец но тръбата която излиза от нея е гъвкава с диаметър 80мм , който се намира трудно в България, при мен е включена в комина. Надявам се да съм бил полезен.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
24-11-2008 - 22:19:05
Лен искрено ти благодаря,сериозно се замислям за такава печка на мен ми са нужни - 12 киловата мощност . Ако гори 10 кила пилети на ден за месец -300 кила - 6 месеца около 2 тона clap: .Остава цената на печката и лесна доставка на гориво , имам да горя още 12 кубика дърва в двора и да скова барачка за чувалчетата с пелети :]
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
27-11-2008 - 17:09:12
дай цена на която купи печката Maia Style 24 -тя е от значение
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
27-11-2008 - 18:45:36
Колко струва такава печка sad smiley
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
27-11-2008 - 20:26:02
Печката струва 9 500 лева с ДДС заедно с декорациите.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
28-11-2008 - 09:24:54
За тази цена не се съмнявам в качеството на камината , в Ерато има подобна чешка - 13 киловата за 3974 лева .До догодина има време да помисля , но трябва да видя и усетя на живо камината , колко гори за сезон и т.н. *write*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход