Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
23-09-2008 - 20:11:53
al dal,
Ако може малко по-конкретно, какво е необходимо като изход. Може ли да е без височина, например. Тръбата ориентировъчно?
Благодаря,
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
26-09-2008 - 11:13:54
Извинете за закъснялия отговор,ама съм в ремонт и аз и .....няма време.Неми е познат този коте,но ако има вентилатор за принудително исхвърляне на газовете е ясно че не му трябва комин.необходима е външна стена,както е при газовите.По принцип вентилатора който негнетява горенето е и за изхвърляне на изгорелите газове.
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
11-10-2008 - 20:22:17
Zdraveite otnovo veche sam gord sobstvenik na italianska kamina na UNGARO mnogo e krasiva i sam mnogo blagodaren na gospojata ot Stara Zagora za saveta, no ima edin malak problem kuncite na tazi kamina sa s diametar 80mm i ne moga da si nameria, ako niakoi znae ot kade moga da si nameria shte sam blagodaren zashtoto niamam tarpenie da ia probvam.
al dal kam teb imam pak vapros predlagat mi da napravia prehod ot 80mm na 110 mm i kazvat che niama problem no az izkam da sabera i drugi mnenia.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
11-10-2008 - 20:57:11
Sawseeker napisal: 60 кв.м апартамент отоплен на ток с 65 лева на месец и още безброй дивотии......

С голямо закъснение прочетох поста на Sawseeker, но въпреки това не ме сдържа да отговоря, независимо че само от едното сейрджииство съм във форума. Но дори и то си има граници.

Sawseeker ли си, рекламен агент на елетроотоплителни уреди ли си, поредната мутричка , която се е набълбукала с внос на елетроотоплителна техника ли си (по информация и съвети,с които въобще не си наясно), откровен тъпанар ли си, каквото и да е бих си замълчал, ако бях сигурен че нито едно младо семейство с дете и 600-700 лева доход не се е вслушало в налудничавите ти съвети да се изръси за електроотоплителни уреди и да се топли в 60 кв. м. За 65 лева на месец. Но не съм сигурен , затова ти и обръщам внимание . Говори ти електро-инженер, а не баба ти от отвъдното! Стези пари ще се топлиш в 65 квадрата ако ходиш с палто и ушанка в къщи(същото се отнася и за жена ти, ако си женен), ако се къпеш два пъти в годината-за Коледа и за Великден и ако се храниш на ресторант или пасеш тревата около блока.(само котлона ти ти харчи около левче за готвене) !
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
11-10-2008 - 21:52:48
avatar
:} :} clap: clap:

Писна ми от евтини реклами и трикове, все едно сме малоумни та не разбираме...
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-10-2008 - 13:51:34
Тепавичаров, Николов,
И аз се дразня от "евтини" реклами, но в случая не съм (като Вас) на 100% сигурен.
Само да спомена, Тепавичаров "възмутено" стъпва на една измислена от него цифра - 65лв. (в поста на колегата е 95) и с ценза си "затваря" дискусията. Николов подкрепя.
От др. страна Стефан смята, че това не е невъзможно.
В моя случай - южен, среден, несаниран 65м2 апартамент, практически 100% с прозорци и врати по фасадата, "безобразно" ползване на БГВ и ел. отопление (мин. 22-25оС) - сметките са х2. (Готвене на газ, голямата стая - акумул. печка).
Каква ми е мисълта - дайте да не "затваряме" дискусиите с прибързани "крайни и авторитетни" оценки.
Много далеч съм от мисълта, че с електричество може да се наподоби "перпетум мобиле".
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-10-2008 - 17:22:58

Любо, дори и 95 лв да е (може да съм сбъркал с 30лв) не става. Повтарям: не става, ако говорим за нормално отопление, еквивалентно на централното, което е си е необходимост ако има целодневно присъствие в жилището. Ако се включва само вечер и за заспиване може, но това се отнася и за другите видиве отопление. Южното изложение има значение през деня и при ясно време. За София ясните дни през декмври се броят на пръстите на едната ръка. Освен това , пак за София , ясните нощи , като последващи ясните дни , компенсират напълно икономисаното
през деня с 10-15 градуса под нулата през нощта. Спирам с метеорологията, защото някой самоковец може да вземе думата (там ясните нощи са още по-свежи) и тогава ще млъкнем и двамата.
А иначе , ако споделяш опит от Бургас или Пловдив, това е друг въпрос...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-10-12 17:41 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-10-2008 - 18:10:13
avatar
малко оффтопик...

Без да съм електроинженер ( а прост конструктор) мога да кажа, че този вид изказване (на Sawseeker ) се нарича скрита и подвеждаща информация и дори дезинформация. И за да е по-малко такъв вид информация или дезинформация в темите, в които има доста конструктивна и полезна информация трябва да се посреща на нож. Това е. А то и изказването въобще не по темата даже.

А иначе темите не трябва да се затварят. Напротив даже. За да са по-полезни за хората. Аз лично доста неща научих от теми като тази, но не и от такива изказвания..
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-10-2008 - 18:55:13

И още малко оффтопик, за да не бъда голословен.

За отопление на 65 кв.м при 2.60 височина е небходим инверторен кондиционер поне 1.5 кв. като отоплението ще бъде качествено при температури около и над нулата за тази мощност. При минус 5-10 градуса ефективността му пада почти на половината, т.е ефектно ще се топлят не повече от 40 кв.м. При тези площи кондиционерът ще работи нон-стоп, т.е. няма да изключи при достигната зададена температура, защото няма да я достигне с 1,5 кв. По-мощен кондиционер може да изключва, но тогава и сметката става кратна на мощността. И сега сметката е на масата:
Прибирате се в 18 часа и излизате в 07 сутринта . 13 часа всеки делничен ден + 8 прзнични дни по поне 18 часа = 430 часа по 1,5 кв= 645 кв.часа по 20-на стотинки=130лв само за отопление с уточнение че от минус 5 градуса надолу отплението не е достатъчно за цялата площ и което е МНОГО ВАЖНО: 12 часа на ден през седммицата кондиционерът е изключен! Ако има малко дете или стар човек в къщи смело умножавайте по 2 сметката, т.е става 260 . Като се добави и бойлерчето с 50-60 лв, отиват нд 300, т.е горе -долу едни към едно с централното(там няма бойлер) И всичко това се отнася за кондиционер-доказано най-ефективното електроотопление. Нарочно се разпрострях по-дълго за да отнема предварително думата на някой рекламен агент на конверторни радиатори, защото те са от най-сладкодумните и най-нахални търговци, които съм виждал. Андерсеновите приказки за 50-60 лв сметки се отнасят за същия кондиционер, когато обаче отоплява една стая с перманентно затворена врата, но тогава говорим за 20 кв. м. , а не за 65.
Ааааййййде стига, че ставам досаден , а и биричката се стопли...
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
16-10-2008 - 12:36:52
Бях се поизгубил малко.На колегата с електро отоплението(Перпето мобиле)го каня в къщи да ми го пусне,защото аз не можах-имам го от 2 год.,донесоха ми го от Русия.....и си харчи така както би харчил и един ел.котел.Може грешката де е в мен,ама не му вярвам вече-гризнах дървото и......Минах на пелети.ЛЕН-ако печката ти има вентилатор за принудително димоотвеждане(а сигурен съм в това)редукцията не би трябвало да създава проблеми.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход