Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-08-2008 - 23:12:51
Radvam se 4e sym ti bila polezna. Otnosno kilowatite - na6ata kamina e 11.3kw i ni predostaty4na. A za razhoda na peleti v zavisimost ot temperaturata. koqto iska6 da poddyrja. Az imam malko dete i pe4kata vyrvi ot sutrin do ve4er bez prekysvane.Ob6to vzeto na mesec otivat okolo 400-450kg peleti- koeto v pari izliza okolo 150-160lv. na mesec.Minalata godina kato q kupuvahme cenata na na6ata kamina be6e 6240lv. Predpolagam 4e cenata i sega e dolu gore sy6tata za6toto be6e v euro. A otnosno dizaina -prosto e razko6na.Ako iska6 moga da ti pratq snimka na na6ata.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
15-08-2008 - 13:56:48
gala01 Написал:
-------------------------------------------------------
> Radvam se 4e sym ti bila polezna. Otnosno
> kilowatite - na6ata kamina e 11.3kw i ni
> predostaty4na. A za razhoda na peleti v
> zavisimost ot temperaturata. koqto iska6 da
> poddyrja. Az imam malko dete i pe4kata vyrvi ot
> sutrin do ve4er bez prekysvane.Ob6to vzeto na
> mesec otivat okolo 400-450kg peleti- koeto v pari
> izliza okolo 150-160lv. na mesec.Minalata godina
> kato q kupuvahme cenata na na6ata kamina be6e
> 6240lv. Predpolagam 4e cenata i sega e dolu gore
> sy6tata za6toto be6e v euro. A otnosno dizaina
> -prosto e razko6na.Ako iska6 moga da ti pratq
> snimka na na6ata.

mnogo 6te sam vi blagodarna, ako mi izpratite snimki na emaila mi nika1957@abv.bg
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
20-08-2008 - 00:12:44
gala, kakva e chistata plosht na vasheto jileshte ima li izolacia.? Tazi kamina priznava li se po programite za energina efektivnost ako si v chas smiling smiley estestvenno?
777
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
20-08-2008 - 16:17:24
Здравей gala01, много ти благодаря за инфото, много бих се радвала ако ми изпратиш снимки на пелетната печка , майла ми. Благодаря ти предварително, вече се свързах с фирмата, но не съм ходила до Стара Загора. Чакам оферта, защото и цената е от значение естествено, аз също съм с малко дете и до сега се отоплявахме с камина с водна риза на дърва, но с дървата е доста неудобно, относно пренасянето и т.н. голяма хамалогия си е. Тази година решихме да сменим отоплението и мъжа ми измисли с пелети, надявам се да е правилен избора.
Чакам снимките и още веднъж много ти благодаря беше ми много полезна информацията. А нали знаеш , че информацията е най- скъпото нещо на света winking smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
20-08-2008 - 23:13:25
Zdr, 777! Радвам се че съм ти била полезна.Вчера изпратих на посочения от теб e-mail снимка на нашия модел камина,сигурно не си я получила. Ако трябва ще ти я пусна отново. Пуснах ти снимка от техния сайт, защото фотоапарата ми в момента не е в къщи. Ако искаш другата седмица като ми го върнат ще снимам нашата(ако не ти е късно) и ще ти я изпратя.А относно това че сте се насочили към печка на пелети според мен е правилния избор(поне за мен). Ние също като вас две години се отоплявахме на дърва и екобрикети, но мръсотията е голяма и хамалогията не е малко. И случайно попаднахме на тези печки на пелети. От както я взехме се родих. Тя е като климатик - настройваш я да се запали в 8.00ч. и да угасне 23.00ч. - сипваш един пакет пелети и не се занимаващ повече.Може да върви и денонощно както ти е удобно. Излизаме , връщаме се и тя си работи -никакви грижи и е много топло. Наистина цената и не е от най - ниските, но инвестицията си заслужава. Ако те интерсува още нещо не се притеснявай - питай. :}
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
20-08-2008 - 23:23:01
Здравко, площа на апартамента по документи е 96 м2 панелка, чистата незнам.
Признава се по енергийна ефективност на нас ни върнаха 1200лв.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
26-08-2008 - 22:02:42
gala, znaesh li dali ima takiva piletni pe4ki bez vodna riza za malki pomeshtenia.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
26-08-2008 - 22:47:44
gala01

Благодаря за информацията която ни даваш. Трябва да знаеш че има интерес към темата но не разбирам защо някои хора изискват снимки и др. информация на "лични" или е-маил, та това е форум sad smiley Моля те пускай снимките и всичко останало тук за да е от полза на веки заинтересован eye popping smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
01-09-2008 - 23:03:08
Geto neznam zashto gala ili niakoi drug ne kachva snimka az shte kacha edna za da moje niakoi koito gi razbira da me svetne.

[www.edilkamin.com][/img]

Razgledah saita i neshto ne razbiram za6toto e na Italianski.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-09-11 18:30 от Misioner.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
02-09-2008 - 00:23:16
Gala, не искам да бъда разбран неправилно, но няма банка, която да върне 1200 лв по кредит за енергийна ефективност, условията ги има на всеки сайт на банка предлагаща такъв кредит. Или бъркаш, или нещо не е така.. Не разбирам от пелети, но претендирам да имам понятие от банки и това, което пиша горе е факт. Коя е банката? И само за камината ли взехте кредит или и термопомпа или дограма или нещо друго има, защото само за камината макс. размер на опрощаването е 400 евро, да не говорим, че обикновено банката ги прибира като лихва по кредита. , някои врущат по сметката, но същевременно задължават с разноските, та в най-добрия случай си на 0. Освен ако не погасиш веднага кредита, но тогава начисляват често неустойка за преждевременно погасяване..
Нещо не е така, дано другата ти информация е по-точна!
Повтарям, нищо лично. Просто прочетох и излагам факти.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход