Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
13-11-2008 - 19:39:35
Значи ако горя по 20 килограма пилети на ден - един тон ще ми стигат за 50 дена .Точно 200 дена горим печка - значи 4 тона ще горя, по 300 лева средно за тон - 1200 лева на отоплителен сезон *xxx* сега дървата ми 10 кубика са 600 лева на рязани,цепени и подредени *write*
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
13-11-2008 - 20:39:43
avatar
А хамалогията на всеки няколко часа да си губиш времето с дървата? Или по стар български обичай не си ценим собственото време и усилия и не ги слагаме в сметката...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:15 от n.nikoloff.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
13-11-2008 - 20:40:09
Аха, доста е скъпичко, дори бих казал 3Х по скъпо от дървата.
Според мен не си заслужава за цялостно отопление.
За отделна стая може.....
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
14-11-2008 - 08:33:39
Ако не бъркам Зестате има котел с пелетна горелка,ето започва отоплителния сезон може да коментира безпроблемно ли е изкарал (без повреди от страна на техниката),и как се подготвя за новия сезон - по скъпо ли е smiling smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
14-11-2008 - 13:30:38
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> А хамалогията на всеки няколко часа да си губиш
> времето с дървата? Или по стар български обичай не
> си ценим собственото време и усилия и не ги
> слагаме в сметката...


Да ти кажа честно, предпочитам с разликата в парите да си наградя труда някъде, където ще ме поглезят, отколкото да я изгоря в печката! smiling smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
14-11-2008 - 16:08:11
avatar
камелия Написал:
-------------------------------------------------------
> n.nikoloff Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > А хамалогията на всеки няколко часа да си
> губиш
> > времето с дървата? Или по стар български
> обичай не
> > си ценим собственото време и усилия и не ги
> > слагаме в сметката...
>
>
> Да ти кажа честно, предпочитам с разликата в
> парите да си наградя труда някъде, където ще ме
> поглезят, отколкото да я изгоря в печката!


А пък аз предпочитам и в къщи да се глезя *pardon* . Абе кой както му е кеф - така да си живее и да се кефи от живота - там е смисъла. Останалото е хамалогия...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.




Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-12-03 13:15 от n.nikoloff.
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
15-11-2008 - 22:56:28
Хора не правете по този начин сметката 200 дена и така 1200лв. 4 години се трепах с дървата, после олекна малко с еко брикети вече около 15 дни се топля с печка на пелети. Ако искате да е топло цената е една и съща. Печка на дърва гори около 4 кг на час или 40 кг на ден 200дена са 8тона дърва х 150лева нарязани и нацепени пак са 1200лв. Разликата е в удобството.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
16-11-2008 - 15:38:58
Лен каква е твоята печка и към каква инсталация е свързана,честно и на мен ми писнаха тези дърва . sad smiley
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
17-11-2008 - 23:00:00
flam, както бях писал печката ми е UNGARO - вълшебна smiling smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
18-11-2008 - 10:07:05
Лен- къде да видя информация за печката .С водна риза ли е .
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход