Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
02-09-2008 - 06:53:40
zdravko1 Написал:
-------------------------------------------------------
>
> [www.edilkamin.com]
> Razgledah saita i neshto ne razbiram za6toto e na
> Italianski.


не ти и трябва. как им идват на ум такива работи? електрическа камина с пелети... ?!?!?!
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
03-09-2008 - 20:20:20
StefanB, никоя банка не връща пари smiling smiley Парите се връщат от Европейската комисия, Международната банка за възстановяване и развитие и Агенцията за енергийна ефективност на Република България. За камини на пелети се възстановяват до 600 евро. Ако не ти се вярва провери в този сайт [www.reecl.org] Минах по този път а банката е Райфайзен.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
04-09-2008 - 00:08:57
Гала, и аз това казвам, че никоя банка не връща пари.... И то в отговор на това, че ти споменаваш по-горе - на нас ни върнаха 1200 лв.. Затова и се обадих.
Проверявах ги миналата година тези кредити, в ОББ, там условията бяха по-различни, ходих и в агенцията с един простичък въпрос - а именно, ако си финансирам сам термопомпа, дограма и изолация, и представя необходимите документи и сертификати, ще ли ми отписнат полагащата се помош, както в цяла европа действа програмата... Чичо ми е французин и си напради термопомпа на вилата на брега на океана, рамбурсираха го именно така.
Отговорът беше - не може, само ако е с кредит.
Да, ама кредитът е с лихва от 10 до 12 процента, при товаза не по-малко от 1 година, плюс такси за разглеждане, плюс упрвление... Е, това по простата сметка взел Колю дал Колю значи - взимаш ти 3000 евра кредит и в края на първта година дължиш на банката 300 евра лихва - на 10 проц. да кажем (смятам просто, не както те те цакат с анюитет, за по-лесно) плюс 60 евро еднократна такса управление. Е, катова е за една година. На втората още 300 евро. И какво излиза - че 20-те процента помощ от организациите къде отиват? Да, при теб, ама не точно, минават през сметката ти и ги лапа банката ото ти е дала парите.
Е, дай да се уточним, в чия мелница налива ЕБВР и АЕИ - на потребителя или на банките? Спор няма, че помага на хората, които нямат кеш да се решат на кредит, но дотук, защо не помага на хората, които имат парите и искат да инвестират в енергоспестяване, да ги стимулира? Аз исках да дам от собствените си пари и да получа от теи фондове, но ядец... Мафиотска работа.
Та така, извини ме, че реагирах, просто сумата, която на времето спрягаха бе не повече от 400 за всеки проект, а сега са други нещата при Райфайзен...
Успех!
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
05-09-2008 - 23:44:39
Привет на всички. Необходимо ми е отопление с мощност 24кв или около 160м2 Доста четох за отоплението с пелети и тъй като къщата ми е далеч от газификация се спрях на него. Свързах се с тази госпожа от Стара Загора и тя ми предложи печка на италианската фирма Ungaro или котел на DCM. Моля ако някои има такава печка, котел или е запознат с тях да сподели своето мнение ще сам много благодарен. Може и да почерпя smiling smiley
"АКВАГАЛАН"
17-09-2008 - 09:35:01
Хора опомнете се 21 век сме ,стига с тези брикети,въглища дърва и тем подобни.Решението за лека зима е електрически котли от "АКВАГАЛАН" ,нищожна инвестиция с добри резултати. ЗА апартамент 60 кв.м. заедно с постоянна топла вода(бойлер с вътрешна серпентина) на месец около 95 лв. без да се зарежда печка,без да опушвам стените,без да изхвърлям пепел.Ровя се из форумите и като гледам какви системи се измислят...... :} .Хора това не е ракета а отопление на апартамент.Аз нищо не разбирам от това ама фирмата си има екипи,идват монтират и готово.всичко работи и аз нямам проблеми.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
17-09-2008 - 10:40:33
Привет и от мен!

Въпросче: Доколкото разбирам, за печка на пелети не е необходим комин? Или съм в грешка? И още едно: Как става затоплянето на всички стаи, т.е. свързва ли се с радиатори или конвектори /вкъщи имам конвектори от една несполучлива термопомпа/

Мерси на всички знаещи!
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
17-09-2008 - 15:48:36
SAWSEEKER, то бива лакърдиим ама ти съвсем ме хвърли в музиката... Дай да си говорим реали неща, тук стана вече рекламен постер...
С шведски котел съм, трифазен 12 кВ на три нагреватела - с регулиране на мощността в зависимост от външната температура, отделно стайни термостати във всяка стая, отделно термоглава на всеки радиатор. На трифазен ток съм , 27 КВ ми е разрешената мощност с проточен бойлер 21 кв на стибел с електронно разпознаване на температурата на входящата вода, вързан след обемен бойлер 80 л. на стибел с който с часовник подгрявам водата всяка нощ на нощната тарифа, и после проточният включва само тогава, когато усети, че затоплената вода е свършила. Апартаментът е мезонет 150 кв. с две бани строен с Итонг без топлоизолация с всички изложения без юг. И три дами в къщи - жена ми, една тийнейджърка, дето се къпе по 5 пъти на ден и малката кукла, която къпя всяка вечер, така че 80 л. загряти ношес естествено не стигат, но помагат. Имам и камина 12 кВ Секаста с въздуховоди, която като запаля (признавам, че го правя в събота и неделя ако имам дърва и не ме мързи), става баня в хола и всичко в апартамента без баните и зимната градина изключва.
Та, сам виждаш, ако си в час, че съм направил всичко за да икономисам, но пак под 2000 кВ на месец средно за 7-те зимни месеца вече 5-та зима трудно падам, като най-голямата ми консумация е през януари - около 4000 кв последната зима (йя беше студена за разлика от по-миналата). Като уножиш по 14 ст... в моя случай 13.000 кв. от октомври до април прави към 1800 лв за отопление, средно около 250 лв/месец. Или 1.66 лв. на квадрат. Е, ако площта ми беше 60 кв, щях да плащам 99.60, както ти казваш, но с всички тези неща, които споменах. Не мога да повярвам, че с обикновен бойлер ако нямаш изолация и не си среден апартамент с топло изложение на нормален - не най-долен или най-горен етаж, казаното от теб е възможно...
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
17-09-2008 - 16:01:03
здравейте и от мен!Много яка тема.Браво.Моята професия и хоби е отоплението и всичко свързано с него.Радвам се когато имам съмишленици по отношение на иновациите(ако може така да се каже).Купих печка на пелети(и гориво разбира се)с което да се отоплявам тази зима,като преди това съм изчел купища литература за тези продукти.Мисля че избор на пелети като отопление е добър и преспективен във финансов аспект(този начин на отопление се стимулира в мн.европейски страни).Киловат отопление на пелети излиза около 0.07 ст.на ток сега е 0.19 ст. дневна,на метан около 0.08......нафта 0.18......Тенденциите за цените на невъзобновимите енргоизточници знаем каква е,докато на възобновимите като пелетите......трябва да пада на базата на евросубсидии,както е в "Белите"държави.В момента се правят наколко завода за пелети,като средната цена им е 280 лв. без ддс за тон.Ако някой се сети да пита нещо ....моля....А,и на господина с Енергийната ефективност да кажа-това са потребителски кредити в най-чист вид(а не субсидирания)при които лихвите са от 10-12%,което значи че за две години период на погасяване,кредита е без лихвен.....Ако имате парите,и ги върнете веднага след усвояването на кредита печелите м/у 15 и 18%в зависимост от банката
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
17-09-2008 - 16:09:15
ЕЛДИ,за печка на пеледи не трябва комин-изхвърлянето на изгорелите газове е принудително от вентилатора който и подържа горенето.
len
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
22-09-2008 - 23:08:26
al dal, разбирам че си чел повече от мен затова имам едно въпроще. За каотела на който сам се спрял ( DCM ) дали му е необходим комин с диаметър над 130мм защото и той е с принудително горене.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход