Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Камини, котли и печки на пелети и екобрикети

Публикувано от marea 
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
28-07-2008 - 21:20:24
Аре бе ''мастори''... един ли няма да даде акъл за проблема ми с камината.
Викам ще се избиете тука да са праите на мастори и да предполагате от кво е.. пък то ко всеки мълчи...
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
28-07-2008 - 21:40:25
Четох, че се получава въздушна възглавница от разликата в температурата с тази в комина! Наклади огън сега през лятото когато температурата е равна вътре и вън и виж дали пуши.

М/у другото Калински, ти май не си имал вземане-даване с циганка, а winking smiley
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
28-07-2008 - 22:16:26
Комин, комин и пак комин.....това е решението за камината. Не обикновен комин за кюнци Ф-130 мм ,а поне 200мм на 200 мм и поне 6-7 метра висок! Добре измазан или шпаклован отвътре. Аз използувам камина с такъв тип комин, но висок 12 метра-сградата позволява- и горенето при напълно отворена клапа е като разпалване с компресор. Тягата в горивната област е правопропорционална на количеството въздух излизащо за едниница време през комина в посока отдолу на горе, а то от своя страна е пропорционално на сечението на комина и височината-от последното зависи разликата в налягането, а тя умножена по сечението ще даде тягата. За сведение при мен има 3 метра почти хоризонтален участък -наклонът е около 15 градуса и това по никакъв начин не влияе на тягата. Ако не можеш да осигуриш 6-7 метра височина на комина , дръпни една "Загорка" и не мисли повече по този вариант . Ще си спестиш нерви, а мобже би и развод....



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-28 22:39 от Спиридон Тепавичаров.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
28-07-2008 - 22:58:44
Спиридон Тепавичаров .. ами от казаното от теб проблема явно не е в дъжината.. 7 метра има комина ... smiling smiley не съм мерил тези 200мм. но мисля че и тях има... ще проверя ... ще запаля посред лято и пак ще пиша в темата.
Както казах идваха 3 уж маистора спецове по камини... всеки вика и комина и камината са добре... но факт е че става димилник в стаята за секунди...
мерси все пак ще проверя тези работи.

Geto ...
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
28-07-2008 - 23:56:42
Калински, не се впрягай на майтапа ми. Аз имам една философия: На многото работа майката му е почивка, на големия проблем майката му е майтап!!Просто гледаш от светлата страна на комина...проблема де!!Аз не съм спец по комини, но това което казва Спиридон е много точно. Аз м/у другото съм си купил камина(сега остава да намеря къща където да я сложа) :] ,та в упътването пише: по-малко чупки ако е възможно, височна над билото задължително и измазване на комина от вътре като за изложба, или вложка от неръждавейка със съответното сечение!!! Успех!!
777
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
06-08-2008 - 16:10:47
Моля дайте координатите на тази старозагорска фирма за Edil камина-та. Проявявам интерес.
Благодаря предварително!
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
06-08-2008 - 17:01:21
Как би се отразило на тягата на комина или на котела ако комина не е измазан отвътре. Може ли да ми каже някой. Иначе височината ми е 9 10 метра. Благодаря предварително за отговорите.
А сетих се още нещо. Някой може ли да даде идея с какво да се измаже комина в стаите за да не се получи така че да пуши през фугите между коминските тела.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-08-06 17:02 от mtodorov.
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
06-08-2008 - 21:30:54
avatar
АК - Файър на Изомат - цена за 25 кг - 27 лв - виж в сайта - ще си доволен пробвахме в Кремиковци и даде отлични резултати...!
Ако желаеш още нещо за него пусни ЛС....

Чест и почитание
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
06-08-2008 - 22:13:04
zdr, namerih vizitkata - tel. na upravitelkata e 0889/975886 - Marina Chorbadjieva. Magazinyt se namira v Stara zagora sre6tu vhoda na okryjna bolnica. Ako ima6 nqkakvi drugi vyprosi - pitai.
777
Re: Камини, котли и печки на пелети и екобрикети
12-08-2008 - 13:04:06
Да много благодаря за инфото много ми беше полезно, а какъв е размера в киловати на вашата камина, разхода на гориво на месец в килограми пелети, аз също ще отоплявам около 100 кв.м апартамент и евентуално ако не е тайна каква е цената? - един много важен въпрос. Как е дизайна на камините, хубави ли са?
smiling smiley Предварително благодаря за инфото
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход