Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на покрив

Публикувано от slavkovrr 
Ремонт на покрив
23-07-2010 - 12:40:41
Привет на майсторите и на всички които имат отношение към ремонтите.
Предстои ми ремонт на покрив на къща.Трябва да се сменят керемидите,малка част от гредите(конструкцията) и дъските в/у които са наковани летвичките, които държат керемидите!
1.За керемидите сме се спряли на македонските"Тондах"-това е от ифо от форума (цена -качество),а и майстори казаха, че са добри за цената.
2.Най проблемно е, с какво да заместиме дъските в/у които да наковем летвичките?!? Мислехме да е OSB-3,казаха че сачака излизала по-евтино,макар, че не открих в нета ниска цена(Сачак - 1.5м - 1.05кв.м 9.00лв ),а имаме и тополови греди които може да избичиме за дъски!
3.За мушамата под керемидите, въобще не съм ориентиран!
4.И накрая за обшивката (под стрехата),какво ще препоръчате-OSB-3,сачак или нещо друго?
Моля някой да даде съвет,акъл,и разбира се ,да се съобразим с малкия бюджет (все пак сме в криза*huh*)
Re: Ремонт на покрив
23-07-2010 - 13:15:06
Quote
slavkovrr
Привет на майсторите и на всички които имат отношение към ремонтите.
,а имаме и тополови греди които може да избичиме за дъски!

Това с дъските от топола за покрива,хубаво го проверете колега!
Да не се окаже,че сте си подготвили самоубийствен атентат за след някоя година,като се срути покрива в стаята!Тополата е от най-бързо гниещата дървесина и става на прах!
Re: Ремонт на покрив
23-07-2010 - 13:19:15
Колега ,благодаря за бързия отговор.Трупите са тополови и са под навест от 5-6 години и за сега не са изгнили,трябва само да се избичат!Но незнам колко ще ни искат за биченето,пък и по бавно ще стана,а с OSB-то по бързо и по-хубаво,но пък финансите скачат!!*tired*
Re: Ремонт на покрив
23-07-2010 - 14:24:37
Quote
slavkovrr
Колега ,благодаря за бързия отговор.Трупите са тополови и са под навест от 5-6 години и за сега не са изгнили,трябва само да се избичат!Но незнам колко ще ни искат за биченето,пък и по бавно ще стана,а с OSB-то по бързо и по-хубаво,но пък финансите скачат!!*tired*
Колега,те трупите под навеса и на проветриво може никога да не изгният обаче тополови дъски под македонски керемиди вече си е за замисляне!Щях да ти кажа още да не иконимисваш много финанси за покрива щото там после са най-често срещаните разходи през годините на експлоатация на къщата!

Мога да ти кажа аз как си направих покрива!
Върху гредите редя на рядко 20-30 см кофражни дъски/нови/,върху тях редя 5 см. дебел стиропор със ширина 50 см., ограничен от летви 5 Х5 см,върху стиропора слагам листи OSB-8 мм.,като ги приковавам за летвите .OSB-то го минавам с една ръка битумен грунд с валяк и върху грунда разстилам рулото на битумна хидроизолация без посипка.Лентите са с ширина 1 м. и се застъпват.Най-отгоре като последен слой поставям битумни керемиди-финландски!Те не се полагат с газо-пламъчен метод ами са самозалепващи! Избрал съм си пчелна пита!
Re: Ремонт на покрив
23-07-2010 - 14:57:26
Интересно изпълнение!Не е лошо като идея
Re: Ремонт на покрив
23-07-2010 - 15:20:38
Quote
slavkovrr
Интересно изпълнение!Не е лошо като идея

Ами колега, в момента навън температурата е 33 градуса а вътре е 25 градуса ,подържани от време на време от малък климатик/ 9-ка /при 4 стаи !
Re: Ремонт на покрив
23-07-2010 - 17:13:56
По-бързо и евтино ще Ви излезе да си вземете готови дъски. Дъските са по-здрави и евтини от OSB-то.
Мушама под керемидите не се слага, а има фолио което е и пароизолация и хидроизолация. На брамак фолиото е много добро.Има 2-слойно и 4-слойно/естествено второто е по-скъпо, но и по-добро/.Щом ще се слагат керемиди Тондах не трябва да се икономисва от дъските и фолиото.Така покрива наистина ще издържи 35 год,че и повече.
Мога да дойда да огледам на място и да Ви кажа кое ще бъде най-добре във вашия случай.
Разгледайте някои наши покриви на сайта ни http://akbara.alle.bg
Мога да ви изпратя препоръки и от наши клиенти.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-23 17:14 от terziivanova.
Re: Ремонт на покрив
24-07-2010 - 17:35:45
avatar
Много смело решение относно издържливостта на даденият детайл колежке......
В повечето случаи точно в това хората се лъжат....
Това ОСБ нови бандове ,тополи -мополи - просто ги забравете!Покрив се прави добре от дъски- повтарям дъски,а не от полуфабрикати.....
Това е новата мода,но после ближат рани и ги боли инвеститорите!
Искат детайл и акъл от нас,а не е описано почти нищо - просто ще ползваме Тондах и това си е.....
Дайте всичко относно покрива - това не е елементарно - повярвайте ми.....

Чест и почитание
Re: Ремонт на покрив
24-07-2010 - 17:42:16
Колега gogol!

Разгеле се появи! Дай ми с няколко думи препоръки за използване на ISOFLEX -течната хидроизолация ,освен тези ,дето ги пишат на кутията ,преди да съм я отворил!
Re: Ремонт на покрив
24-07-2010 - 21:38:17
.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-26 11:22 от Broker9.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход