Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на покрив

Публикувано от slavkovrr 
Re: Ремонт на покрив
18-08-2010 - 09:09:57
avatar
Много добре, ама как човек да го пипне, за да знае кое баш му требе.

Уффф. Пак ще се купуват неща "на тъмно", а как мразя...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ремонт на покрив
18-08-2010 - 09:27:17
Quote
n.nikoloff
Много добре, ама как човек да го пипне, за да знае кое баш му требе.

Уффф. Пак ще се купуват неща "на тъмно", а как мразя...

ТеслЪ,гоздеФи 7-ца и 12-ка и бой! Кви са тез гивезелъци?!:]
Re: Ремонт на покрив
18-08-2010 - 10:35:24
avatar
Аслъ! Като дойде нов реален обект ще видим - може и да заприходя някоя и друга хава от тия. То и без това не са кой знае какви пари, ама консумативите ......

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ремонт на покрив
18-08-2010 - 17:51:18
Тъй и тъй сме на темата за инструменти - Николов - да те питам - има(ше) в Метро едни пневматични такери (не съм сигурен дали не е правилно телбод, а ръчното да е такер) за пирони и телбод. Не съм си взел още, защото нито пирони съм виждал такива на друго място, нито пък такива телчета (5-6 мм разстояние м/у крачетата, а самите крачета - бая дълги). Та въпроса ми е става ли това да се кове с него? За телчета си имам тапицерски телбод.

Нещо такова беше:
Re: Ремонт на покрив
18-08-2010 - 18:00:38
avatar
Не съм го виждал. Понеже досега монтажниците ми са работили само с конвенционални за нашите географски понятия като винтоверт и подобни, то според мен отново се налага да въведем някоя и друга чуждица за някои машинки. Такера си е такер - той работи само със скоби. Дали е механичен, пневматичен или електрически - пак си е такер. Как на побългарим nailer-а като термин в БГ-то. Давайте мнения. Нейлър, нейлер или пироноковач, или ел тесла или каквото и да е там, работещо с консуматив - пирони. За тези машинки същесвуват огромен асортимент от пирони, вкл. цилиндрични, призматични, усукани и т.н.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ремонт на покрив
18-08-2010 - 18:28:05
nailer е много разговорно.На самия инструмент понякога пише nail gun...което е по-правилното.Така са и преведени у нас в масовия случай-пистолети за пирони.
Съвсем отделна тема е,че при напълно професионалните инструменти такера се превръща в пистолет а пирони само със смяната на една приставка.Такива инструменти обче не ми е известно да ползват другаде,освен при производството на дървени контейнери.Скъпа машина,с огормна производителност,ама е тежка,не е удобна за влачене нагоре-надолу.Силата и е такава,че 20 см пирон го забива без никакво усилие.Това е прекалено мощно за да се ползва при строежа на къщи-просто там,където трябва да се пробие дърво с такава дебелина,се ползва друг вид крепежен елемент,не пирон.При палетата обаче са 99% пирони и тук-там някое телче.
Масовите ел и пневматични пистолети не могат да работят с пирони,по-дълги от 3-4 см.Което си е напълно достатъчно,за да се наковат битумните кремиди по един покрив.
Ето го и с удължител...


bulhomes...

stapler
nailer
tacker

са различни инструменти.И по предназначение са различни,и силата им е различна,че и консумативите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-18 18:30 от salvador.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход