Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на покрив

Публикувано от slavkovrr 
Re: Ремонт на покрив
17-08-2010 - 10:24:48
Благодаря на всички за отговорите!
Значи ще използваме пирончета за заковаване на фолиота(мушамата,пародефузионната...),щом като телчетата от такера след време изгниват!
Сега ,сачак (обшивка,лампирия или каквото е) го ковем отдолу под стряхата(само че не върху гредите,а отдолу под тях.(Как ме е яд че нямам фото)
Сега се притеснявам как ще направят сухия мантаж на капаците,щото тези майсторчета,май до сега не са правили такава "чудо".
Някъде из нета видях схема и скица как се монтират тези работи ,ама немога да го открия!Някой ще помогне ли?
Re: Ремонт на покрив
17-08-2010 - 16:41:54
Виж тук : [vimeo.com]. Има всичко за сух монтаж на керемиди.
Re: Ремонт на покрив
17-08-2010 - 19:34:51
avatar
Бих затворил и отгоре,ама на - няма снимка да се изкаже поне правилно човек....spinning smiley sticking its tongue out
Иначе като система работи....и то добре - стига майсторите да не пропускат и малките детайли!

Чест и почитание
Re: Ремонт на покрив
17-08-2010 - 20:03:35
Май не сме се разбрали...като писах "ТАКЕР"...имах предвид пециализран инструмент за покриви и облицовки:


Re: Ремонт на покрив
17-08-2010 - 21:18:47
Ай стига бе. Вижте към 2,16 мин маркуча за въздуха му излиза от джоба. От къде вади толкоз въздух. Бутилката ми на компресора е 50 литрова и май за 100 телчета стига без да се включи...
Re: Ремонт на покрив
17-08-2010 - 21:31:08
Аз съм виждал само големи компресори...един агрегат,натоварен отзад на пикап...захранва 15-20 такера с които се работи едновременно.Пускат си тръби до различни части от строежа и за всяка зона на работа съответния човек си има "точка за включване"..не му се налага да се бори с 10-метров маркуч примерно.Максимум до 3-4 метра.
Re: Ремонт на покрив
17-08-2010 - 22:39:23
avatar
Май требе от америчко да си купувам ваданлъците. Тука никой не ще да внася таквиз хубавини...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ремонт на покрив
18-08-2010 - 00:08:03
Не се връзват с нашите методи на строителство такива инструменти.Иначе не са скъпи.
Re: Ремонт на покрив
18-08-2010 - 08:42:49
avatar
Не се връзват, защото никой не внася и поддържа. Аз съм си направил един списък с инструменти, машинки и приспособления, които са масови зад океана за дървено-скелетното строителство и освен, че улесняват работата я правят и максимално ефективна.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Ремонт на покрив
18-08-2010 - 08:55:03
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход