Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Ремонт на покрив

Публикувано от slavkovrr 
Re: Ремонт на покрив
25-07-2010 - 12:51:17
avatar
Привет Фло!
Изофлекс може да се използва почти навсякъде,получава се еластомерна акрилна мембрана в бял или червен цвят.
Полага се на места на които има бързо оттичане на водата - заради акрилната структура той след време е водоразредим,но не по рано от 28 дни под вода.
Полага се с четка или валяк,като за обръщане на холкери се ползва хидроизолационна ПВЦ лента или геотекстилна такава.
Изключително добра мамбрана при тераси с финиш плочки или ако имате да възстановявате битумна мембрана.
Полага се с грунд Изо Праймър там където няма адхезия.Разрежда се с вода по описания начин на опаковката.
Две ръце на кръст и ще си пиеш кафето доста време....безпроблемно.

Чест и почитание
Re: Ремонт на покрив
25-07-2010 - 12:54:48
avatar
Ако има остатък в кутията ,след запечатване с капака просто обърни на 180 градуса и слагай спокойно на рафта - ще издържи до датата на годността си...
Може да се оцветява с обикновени пигментни пасти до степен на насищане на цвета без проблеми

Чест и почитание
Re: Ремонт на покрив
25-07-2010 - 17:12:44
Quote
gogol
Привет Фло!
Изофлекс може да се използва почти навсякъде,получава се еластомерна акрилна мембрана в бял или червен цвят.
Полага се на места на които има бързо оттичане на водата - заради акрилната структура той след време е водоразредим,но не по рано от 28 дни под вода.
Полага се с четка или валяк,като за обръщане на холкери се ползва хидроизолационна ПВЦ лента или геотекстилна такава.
Изключително добра мамбрана при тераси с финиш плочки или ако имате да възстановявате битумна мембрана.
Полага се с грунд Изо Праймър там където няма адхезия.Разрежда се с вода по описания начин на опаковката.
Две ръце на кръст и ще си пиеш кафето доста време....безпроблемно.


Мерси! Сложил съм кафето и ....чакам дъжда да видя резултата от мазането с Изофлекс!
Re: Ремонт на покрив
25-07-2010 - 19:26:22
avatar
*drink1**rose*

Чест и почитание
Re: Ремонт на покрив
26-07-2010 - 07:50:16
Гоголе, викаш дъски... Като съм се насочил към нискокачествен шперплат (42 лв листа) ще сбъркам ли? Нискокачествен е в смисъл, че не е първо качество и се отделя.
Re: Ремонт на покрив
26-07-2010 - 08:51:45
avatar
Щом се отделя,значи вече е събрал влага......
Като е събрал същата трябва и да се изпари ,а мембраната не е паропропусклива - значи ще продължи и да надига.
Системата е грешна и вече компрометирана.
Следвай това ако можеш:
- Дъски плътно наредени
-битумен грунд - задължително не на водна основа
-първи пласт СБС мембрана - 10-15 С добре залепена и обмазана по ръбове и снадки
- втори пласт СБС мембрана с посипка/няма значение толкова цвета/ залепена на кръст към първата
- Замонолитване и обмазване на всички краища със битумен силикон - ще ти казват че става и с горелката ,ама не е така.....
Под дъските от вътре можеш да си сложиш каквото пожелаеш,но задължително с пароизолационно фолио,а не найлон!

Чест и почитание
Re: Ремонт на покрив
26-07-2010 - 12:34:50
Гогол, от тези тук:

[www.isover.bg]

кое препоръчваш, Полимерни битумни мембрани? И после с какво? Също така, какво ти е мнението за финландските самозалепващи се битумни керемиди тук:

[www.katepala-bg.com]

а те имат и хидро и пароизолации, гледам.
Re: Ремонт на покрив
26-07-2010 - 17:55:04
avatar
Катепала са добри - даже с дилърите във Варна сме приятели.
Ако желаеш дай някакви квадрати - ще ти сметна горе долу какво ще е ,а и ще ти препоръчам читав полагач ако е за София

Чест и почитание
Re: Ремонт на покрив
27-07-2010 - 12:44:41
Поздрави на всички които се включиха по темата!
Та аз пак се връщам на нея,защото чакам още мнения!
Стана ми ясно, че е най добре да си наредя дъски,щото OSB-3 незнам какво си,и не било добре (да ще давам парички за него,а аз имам талпи ,макар и от топола)*stop*.
Разбрах пароизолационно фолио върху дъските (неразбрах само, кое е най- евтиното,на Брамак едва ли е?).
А керемидите защо Тондах,ами написал съм го-от това което четох тука,най ниска цена -качество!Аз бях за пясъчнополимерни,но цената ни е висока.Брамака излизат по-скъпи от Тондах,а като качество се доближават!!Може и да бъркам някъде,не споря ,не съм специалист,а и пари за майстори , няма, за съжаление!А и многото майстори са ...........*sos*
А покрива е ~140 кв.м ,4 скатен, с нови олуци Минера,ще ги демонтираме и после отново "горе"!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-27 12:50 от slavkovrr.
Re: Ремонт на покрив
27-07-2010 - 17:16:38
Не знам къде е грешката, но на мен ми предлагаха Брамак със силиконово покритие на по-ниска цена от Тондах. Тондах-а ме кефи обаче - като го чукнеш направо звъни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход