Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?

Публикувано от Don Balon 
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 14:46:52
А ти Балоне как ще погледнеш в очите онези, които не са могли да се подслонят в твоите къщички? Друго е ако положиш началото на процес, който да сътворява по
2-3 къщички годишно, при активното участие на много нуждаещи се, чакайки своя ред за къщичка!
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 15:22:23
Благодаря Дон, вече съм на ясно.
Не мога обаче да се съглася, че дарителството и милосърдието са чужди на българина. Ако нашенеца е груб и попържа, но има сърце добро и когато помага то го прави с душа. Тук в СА това се прави повече от кумова срама и търговска реклама, но най-вече от това, че презадоволените от материални блага хора по Коледа започват да изпитват чувство на вина.
*stop* Колкото до циганите, то отрудените и изтупвани като брашнени чували българи имат не малко основание да са на нож срещу изключителните малцинствени привилегии и липса на отговорности с които се ползва това племе. "Москва не верва на сълзи", веднага да se върнат Трудови войски и да изгонят всички чужди НПО*ok*

Хайде приятна неделя *drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 15:23 от Geto.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 15:22:28
partzalev Написал:
-------------------------------------------------------
> А ти Балоне как ще погледнеш в очите онези, които
> не са могли да се подслонят в твоите къщички?
> Друго е ако положиш началото на процес, който да
> сътворява по
> 2-3 къщички годишно, при активното участие на
> много нуждаещи се, чакайки своя ред за къщичка!


Парцалев, Нали в крайна сметка това е целта?? МВ...радвам се да чуя че има хора с желание. Наслушал съм се на оправдания от рода-Да ама само 20 ст. от всеки дарен лев достигат до нуждаещите се, за това няма да дам. Не ме разбирайте погрешно, и аз не съм някой филантроп, но дали е от годинките, нещо започва да ме гложди. В Торонто има един младеж, който няма образование и не може да си намери работа, но вместо да проси като повечето, цял ден ходи с едни кошове и чисти парковете от боклуци. Хората сами отиват и му дават по някой долар.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 15:30:50
Гето е прав ! В България е най-далавера да си циганин ! Не съм расист , но почти .
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 15:37:39
Аз съм го казвал и преди- с темповете с които народа ни обеднява, много скоро ще е трудно да се различи кой циганин и кой е българин. Расистка америка преодоля за 40-ина години расовите си предрасъдаци, дано на нас ни стигне едно 100-летие. *rose*
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 15:50:25
Демокрацията е хубаво нещо и звучи добре от устата на западните лицемери, но ние на балканите си знаем реалностите. Пияницата Елцин беше любимеца на западните "демокрации" защото доведе Русия до разруха, но сега Путин е черната овца защото изправи държавата си на крака. Бил потъпкал демокрацията като изгонил чуждите НПО, ще ги изгони я *bow* Ех каква мизерия и нищета срещнах в най-богатата и демократична държава в света. Ами провокациите на Канада и Сащ на олимпийските игри в Китай и провокациите с Непал? Дали демократична Канада ще позволи на някои чужди НПО да направят подобни провокации на олимпиадата във Ванкувар, да поставят същите искания за правата на индиянците и исканията им за своя държава? Имаше предложение да се предостави територия в Канада за създаване на Еврейска държава, еми да я дадат на нашите цигани winking smiley
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 16:02:25
Гето, мога ли да те допълня?? Тва в Канада само се правят на културни, иначе са чисти лицемери, всеки който те срещне ти се усмихва и те поздравява, ама всъщност не го мисли. Ай сиктир, къде по-човешко е да се наричаме говеда и да си изразяваме чувствата които изпитваме към майките на съседа или пешеходеца. :] Ако нашенеца е груб и попържа, но има сърце добро и когато помага то го прави с душа.
-Цитат от Гетовия пост.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 16:08 от Don Balon.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 16:09:41
*drunk* Става интересно!
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 16:12:42
Аз между впрочем се отеглям от тази дискусия щом поехме в тази насока. Нищо ново под слънцето вече повече от 13 века!! Де го хан Кубрат да подаде снопа със стрелите?? Парцалев, нали се имаш с модератора на форума? Помоли го да дръпне шалтера на тази тема ако обичаш. Безсмислена е. Не сме дорасли за нещо такова.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 16:23 от Don Balon.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 16:32:59
Е защо ? Ако ти си имаш тази идея присърце , защо и какво би те разубедило да я осъществиш ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход