Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Какъв лак.....?

Публикувано от gogol 
Какъв лак.....?
21-02-2009 - 22:31:01
avatar
Предстои ми вече слагането на естествения паркет в жилищата ми и се чудя как да обработя най стабилно дървото срещу буби и впоследствие на какъв лак да заложа?!?!Моля дайте предложения....
*bow* :loveu: :loveu: :loveu: *bow* *bow* *bow* *bow*

Чест и почитание
Re: Какъв лак.....?
21-02-2009 - 22:34:11
Садолин ! *bow*
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 08:51:38
Двукомпонентен полиуретанов. Преди няколко години си купувах от Купро - Горна Оряховица, но вече не правят от него (те и тогава ми казаха, че бил само за износ и го спират). Толкова беше як, че имах няколко капки по ноктите и докато не станаха за рязане - не паднаха, въпреки усилията ми. Сега обаче кои са такива не знам.
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 09:08:38
avatar
Вземи едно мнение и от тези - [bausources.com]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Abu
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 09:48:01
А няма ли значение от какво е паркетът? Производителят нищо ли не е препоръчал?

Мисля че Гогол е наясно с двукомпонентните лакове... Моята логика е колкото по-специално е дървото, толкова по-малко трябва да се скрива с лакове (импрегнирането е друго, стига да не променя външния вид).
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 10:56:48
avatar
Ще полагам ясен.....Като дърво е светло ....и горчиво -за да не го ядат буболечките....
Имам материали за защита,но дървенията не е моята стихия....Да не кажа че въпросът щеше да е най точен ако питах и със какво дъ го лепя тоя паркет?!?!?
Така че очаквам предложения....
Не е много като квадратура ,ама искам да изглежда добре и да е здраво.....

Чест и почитание
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 11:00:10
ЯСЕН , невероятно красиво !
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 12:44:13
avatar
Не е лошо...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 13:37:24
avatar
По мои наблюдения добро съотношение "цена-качество"имат двукомпонентният "Traffic" и еднокомпонентният "Mega",мисля,че бяха шведски,полиуретанови са ,на водна основа и са екологично чисти.Пастите не са надеждни,макар и да проникват дълбоко,не предпазват от надраскване .Не са лоши и турските"Dio" и "Deva",ако не си предубеден smoking smiley

-------------------------------------------------------------------- Подпис:Ако не знаеш-питай,ако знаеш-пак.От питане глава не боли,но от избързване.......много.
[markk.snimka.bg]
[vbox7.com] [vbox7.com]
Re: Какъв лак.....?
22-02-2009 - 16:10:19
avatar
Не съм предубеден към нищо и обичам експеримента,но в тоя случай желая нещо двукомпонентно.....
Мои познати си слагаха някакъв антишок лак който след удар или надраскване се възстановява,но уви загинаха при катастрофа преди година....
Така че във вас ми е надеждата....
Дайте предложение и за лепила...Моля....

Чест и почитание
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход