Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?

Публикувано от Don Balon 
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 21:16:16
Не..дадох пример защо мисля,че инициативи като Хабитат нямат шансове да пробият у нас.Кой ще го финансира това?И какво ще построят...Жилищата за циганите не са погрешна кауза...ама ела тук да видиш как ги приема обществото...не на нож,ми направо на меч.И някакви шашави политици правят рейтинг от това...като обясняват колко е лошо да се строят жилища за бедните.Не е майтап-точно това правят.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 21:40:54
Тука вече се съгласявам. Ако имаш 2 мин. разгледай ето tuk за да разбереш как там където има желание нещата могат да вървят. Виж как може да се построи едно прилично жилище в САЩ за $60 000. Точно в темата за Какви тухли, ми се струва че напипваме един много бърз и достъпен начин(прословутите блокчета) за строеж на жилища, които могат да се построят чрез доброволен труд и дарения. Не мисля че за да има човек покрив над главата си трябва да става роб на банките. Форми на дарения има десетки, труд, материял и пр. Дарители могат да бъдат не само хора които са в листата на нуждаещите се(чрез доброволен труд), но всеки един човек, както и фирми, общината и т.н.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 22:42:19
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
Форми на дарения има
> десетки, труд, материял и пр. Дарители могат да
> бъдат не само хора които са в листата на
> нуждаещите се(чрез доброволен труд), но всеки един
> човек, както и фирми, общината и т.н.

Има и друг бърз подход! В Щатите ,страната на демокрацията и неограничените възможности има 2 млн. затворници,или долу-горе 1 %от населението!Отнесено към нашето население би трябвало да си подържаме едни 80 000 затворника,които първо ще си построят собствения хабитат и после на крайно нуждаещите се! При това много по-евтино от 60 000$ на къща и обществото ще си отдъхне от престъпноста,особено по селата!Пари за това ще има ,ако удържат данъчните да не откраднат поредния милиард от ДДС-то,като първите строители бъдат половината от приходната администрация на НАП!Професионализъм в начинанието биха дали и цялото министерство на строителството и благоустройството!

Ако искаме да приличаме поне малко на САЩ-трябва да почнем от затворите!
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 22:53:13
фло Написал:
-------------------------------------------------------
> Don Balon Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> Форми на дарения има
> > десетки, труд, материял и пр. Дарители могат
> да
> > бъдат не само хора които са в листата на
> > нуждаещите се(чрез доброволен труд), но всеки
> един
> > човек, както и фирми, общината и т.н.
>
> Има и друг бърз подход! В Щатите ,страната на
> демокрацията и неограничените възможности има 2
> млн. затворници,или долу-горе 1 %от
> населението!Отнесено към нашето население би
> трябвало да си подържаме едни 80 000
> затворника,които първо ще си построят собствения
> хабитат и после на крайно нуждаещите се! При това
> много по-евтино от 60 000$ на къща и обществото ще
> си отдъхне от престъпноста,особено по селата!Пари
> за това ще има ,ако удържат данъчните да не
> откраднат поредния милиард от ДДС-то,като първите
> строители бъдат половината от приходната
> администрация на НАП!Професионализъм в начинанието
> биха дали и цялото министерство на строителството
> и благоустройството!
>
> Ако искаме да приличаме поне малко на САЩ-трябва
> да почнем от затворите!
>


Ако съдебната система заработи така като би трябвало, не се съмнявам че затворите ще се напълнят, но и в хазната ще влезнат доста прилично количество пари с недоказан произход, а защо не и с ДОКАЗАН-парите които държавата беше натрупала под една или друга форма в продължение на 50-ина год, от труда на нашите родители и които потънаха в нечии джобове.
:g:
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 23:20:37
Don Balon,съдебната система работи с нормативи,които и дават 240 тарикати!Тарикатите изработват законите,вратичките,правителството пък подзаконовата галимация и съдебната система и остава само да си върти очите *xxx* Нито един закон няма качество и тежест на морален и справедлив императив!Всеки български адвокат ще ти каже, че правото тук няма нищо общо с морала!
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 23:36:42
Фло, аз си мисля че едно такова начинание може и ТРЯБВА да мине и без "помоща" на нашите законодателни органи и правителствени организации. Точно обратното, Хабитат за Хората е не правителствена нон профит организация. Както казах, липсата на инициативност и всеки сам за себе си е основната пречка.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
21-02-2009 - 23:57:08
"Хабитат" и Балкани са две успоредни прави.
Балканите винаги са били място, оставено за резерв на раздора. Това е била волята на великите сили! Нали не си мислите, че хората тук са го забравили!

*****

Все пак в България има много хора, които отговарят на посочените критерии. Как точно ги подбирате?
Обявява се кампания за подаване на молбите. Хората се избират с конкурс. След като документите са дошли при нас, има специална комисия, която ги обработва. Процесът е дълъг, правят се домашни посещения. Накрая окончателно се избират семействата. Сега ще изберем две семейства за новия проект, защото през април ще започнем да строим само две къщи. Това ще стане, ако успеем да съберем нужните ни 60 хиляди долара за строежа. На територията на София започваме нова ремонтна програма за семейства, които са с още по-ниски доходи . На стойност до 3 хиляди лева ще бъде направен ремонт на настоящите им собствени жилища. Те трябва да имат тяхна собственост, но да се нуждаят от ремонт, който на този етап не могат да финансират. Ние ще отпуснем до 3 хиляди лева безлихвен заем за смяна на прозорци, тапети, водна инсталация... Парите трябва да се върнат в продължение на 5 години. Връщането също е безлихвено.

от: DESISLAVA
публикувано: 16.09.2007 16:14:29 часа
АЗ СЪМ С 6 ДЕЦА ОТ ДОБРИЧ КАК МОГА ДА СЕ СВЪРЖА С ВАС?

***********

Балоне,

най-добре е да си затвириш темата. Ако ти се живее истински ела си в Бг-то!
Всеки ден ще имаш възможност.....! Не бъркай евангелистите с православните!




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-02-22 00:31 от partzalev.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 00:24:52
На 17 септември 2005г. фондация „Подслон за човечеството” откри първата завършена жилищна сграда с апартаменти за осем семейства. Фондацията е единственият филиал в България на международната организация „Хабитат”. Нейната мисия е да работи в сътрудничество с хора от всички обществени групи и да предлага решение на жилищните проблеми на семейства с ниски доходи.

********************

Ако някой намери накакви следи от тази "фондация" нека ги публикува тук!
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 01:49:34
Парцалев, малко не ми е ясна насоката в която водиш разговора?? Кажи ми на кратко, ако осигуря парцел за няколко ниско-бюджетни къщи, ако закупя материалите и осигуря всички разрешителни(с помоща на общината разбира се!)- би ли дошъл да удариш доброволно един-два трудодни? Гарантирам ти участие в избора на нуждаещите се семейства! Да или Не?? *rose*
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
22-02-2009 - 13:49:08
Ще дойде Дон ! Той е широка душа , аз също бих дошъл ! Вярвам , че ако се даде повече гласност на един такъв проект (без някой пендел да го "яхне" ) , ще дойдат хора !
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход