Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?

Публикувано от Don Balon 
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
23-02-2009 - 21:42:54
ЛКК, аз мисля че имам идея, но липсват съидейници *drink1*
LKK
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
23-02-2009 - 22:02:36
Това, което знам е, че не е като на чашка *drink1* , въпреки че *drink1* е добро начало.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
23-02-2009 - 22:16:54
Или както се казва, когато се събудих - краката ми били отвити!
И на Дон и на ЛКК казвам: Живял съм в такава среда, тук в София!
Не е важно да осигуриш само подслон! Важно е и да съдадеш условие за работа на подслонения, за да се чувства и той горд! Най-погрешно е да го правиш за себе си.
Ако ще е гарга - нека да е рошава, но и премислена! Оценките да ги оставим за поколенията!
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
23-02-2009 - 23:48:21
Парцалев, дърпай шалтера че съм си пъхнал пръстите в контакта, а и краката ми са се отвили от ритане и чаршафа ми се е омотал около гушата. Дърпайййй! :]
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
24-02-2009 - 00:02:06
Само ще намаля волтажа, дано сам се разкачиш!
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
24-02-2009 - 03:13:44
За хубаво или лошо този филм вече не се прожектира, комунизЪма и социализЪма си отидоха, най-малко до следващата революция на угнетените. А сега, нека си припомним и всинца да запеем химна на Светите Кирил и Методи*bow* , защото там и само там се крие ключа от мазето *book* *book* *book*
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
24-02-2009 - 12:58:09
avatar
Don Balon Написал:
-------------------------------------------------------
> Този постинг можех да го започна така: Съгласен
> съм, жилищата ще ги раздаваме само на българи. За
> целта ще поискам антропологичните данни на
> чистокръвния българин и на всеки един кандидат ще
> бъдат мерени размерите на черепа, дължината на
> носа, ще се гледа цвета на очите и касата!!!
> Само че това горното ще го премълча и вместо него
> ще кажа:
> Баста! Баста дами и господа! Няма да раздаваме
> никакви жилища до като не се научиме че българския
> народ не се дели на цигани, българи, турци,
> арменци, шопи, майнички, селяни, граждани и пр!!!
> Вместо това ще започнеме да се учиме на гражданска
> отговорност, на взамно уважение, на почитане на
> законите, ще спреме да си хвърляме боклука през
> балкона, ще започнеме да зачитаме труда на хората,
> ще се научиме че селянин не е обида, да работиме
> за "лев", вместо да стоиме без "лев" и още много
> неща.


Пак ти казвам- не се дръж като ощипана мома, а вникни в ситуацията.
Тук, по отношение на помощта от държавата, за каквото и да било, има дискриминация. Към българите. Пълно е с разни фондации и комитети за защита на правата на малцинствата- разбирай на циганите. Другите етноси не са интересни, те спадат към българите.
Защо не ти направи впечатление, че държавата построи жилища СПЕЦИАЛНО за цигани? А не за социално слаби семейства въобще? Или си мислиш, че българите тук всички са цъфнали и вързали на база етническата си принадлежност?


Ей това, дето съм го почернила от поста ти, не се изисква и не важи за циганите. И е официална политика на правителството, но и на хора от ЕС, които спряха изселването им от незаконно заета територия на пъпа на София, под прозорците на блок, в който живеят българи. Обади се като дойдеш в отпуск и ще те заведа да видиш. После си представи, че ти живееш в блока.........
И последно- ако имаш две семейства- еднакво отговарящи на критериите за получаване на жилище, аман ти е работата, ако предпочетеш българското. Първо ще те погнат от Хелзинския комитет, после от другите, ще стигнат и до Зелените в ЕС и ще те обвинят директно в сегрегация.
Ей това е българската действителност..........
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
24-02-2009 - 15:18:07
Камелия *bow*
Много добре и точно казано, но за целите на поборниците за "демокрация" не им е и през оная работа за: истина, закони, права и отговорности. Работата на тази пасмина, за които споменаваш е да подържа огнище на напрежение, но най-важното да държи тази измет далеко от своите простори. Аз бих станал пръв съратник на Дон ако създаде организация която да подпомага преселението на циганите към "обетованата земя" на запад. Та нали и те имат правото на свободно придвижване, а както знаем манго няма проблем с адаптацията, катуна винаги е готов и на всякъде е у дома си*ok*
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
24-02-2009 - 17:37:17
Камелче душо, някъде да съм споменал как и на кого ще трябва да се раздават жилища??Защо намесваш програмите създадени от правителствени организации? Виж прочети как работи фондацията Хабитат за Хората, премисли дали е приложима у нас, виж какво може да се ползва и какво не, пък тогава пиши. Тука някой хора реагират първосигнално като намесват ВЕДНАГА циганите, други изобщо не ги интересува нищо друго освен собственото АЗ.
Re: Habitat for Humanity-Има ли такова животно в БГ?
24-02-2009 - 18:06:59
Камелия..да ти разкажа ситуация...в щатите при нас бачкаше едно лапе...черно.Предстоеше му изпит за колеж.И щеше да кандидатства в някакъв...ае каза ми града,гледах го там на картата...ми дори не беше в щата,ами през два щата на север.
Което ще рече 8 часа път с рейса.Няма прибиране от там,няма събота и неделя.За мен трябва да има някаква съвсем основателна причина да искаш да идеш да учиш на майната си.Особено при положение,че в нашия щат си има един куп колежи,а пък в града се намира един от най-старите.С традиции...и то какви...от 1909-та година...
Обаче...оня колеж през два щата бил "за черни".А сега де...Викам си тая па дивотия каква е.Ми да казва,искам да уча в колеж за черни.Защото-казва-не сикам да се окаже така,че да съм единствения черен в някой колеж,заобиколен само от бели.

Сега да отнесем ситуацията към нашата тема...как ще се почувства едно бедно семейство българи в циганско общежитие?Това не е като да се оженят българка и циганин или черна жена и бял мъж.Когато са съжителстващи си групи,при това обособени,е различно.На циганите всичко им е различно.Езикът им е друг,културата им е друга.Това не са турците в БГ които са си бяла раса по принцип.Циганите са дошли от Индия и принадлежат към раса,която няма нищо общо с белите хора.Те и с черните нямат общо,ако трябва да сме точни.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход