Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за дограма: Kommerling или Rehau

Публикувано от StefanB 
Пак за дограма: Kommerling или Rehau
01-03-2007 - 18:25:11
През последните дни събирам оферти за ПВЦ дограма. Спрях се на два профила - петкамерни (70 см.) Рехау с обков Мако и Кьомерлинг, пак петкамерен 70см. с обков Сигения.
При моята спецификация разликата между двете е грубо около 50 лв. на квадрат в полза на Рехау.
И двете фирми са сериозни, гледах им обекти, хареса ми как монтират.
Гаранции - Рехау дава 3 год за обкова и монтажа, 20 год. за профила и 5 год за херметичност на стъклопакета.
Кьомерлинг - 2 год. за монтажа, 1 година за обкова, 5 год за профила и пак 5 год за стъклопакета.

А, и при двата стъклопакетите са с 4К стъкло /5 флоатно стъкло като при рехау има стъклопакети Сънерджи пак 4/5 или 4/4 според височината на елемента.

Струва ли си според вас 50 лв./кв. повече за Кьомерлинг?
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
01-03-2007 - 20:06:34
StefanB, а колко излиза осреднено м2 с кьомерлинг?
На мен ми направиха оферта "Братя Градеви" за Gealan 40 S 74 mm 6K - Немски PVC профил, 74 мм , шесткамерен, троен стъклопакет с дебелина 40 мм, немски метален регулируем обков /Selve/, немски уплътнения, армировка, мрежи - средно 200 лв с ДДС на м2 за 46 м2. И тъй като ще ходя и при кьомерлинг, искам да се ориентирам за подобен профил и стъклопакет колко излиза средно.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 09:38:22
Zдравей, Мажеа,

Коммерлинг, профилът е Еврофутур Елеганс 70 мм 5 камерен (интересното е, че според руснаците този профил е 4-камерен, само накрая споменават, че на тази база са разработили и 5-камерен, но нищо повече, ето ТУК

може да се прочете за него, както и за други.
Малко е обърквачо, че според руските стандарти се използва коефициент на топлозапазване, което е обратното на нашия коефициент на топлопреминаване и като се сравняват дограмите и стъклопакетите, ако у нас търсим максимално наиската стойност, там истината е максимално високата.

Та този профил, с обков Сигения в цвят (фолиран двустранн0, което качва с 25 % в БГ), с двоен стъклопакет 4/5 мм К стъклото е 4-ка, 5-цата е флоатно бяло, дебелината на стъклопакета не са ми дали, но според мен е около 20 мм, коефиц. на топлопреминаване е 1,5 W/m2.K
Средната цена за около 90 м2 е оферирана 320 лв.
Но така трудно можеш да вадиш генерален извод, дори и порядъкът е подвеждащ, при мен има няколко армирани (закалени) стъкла, защото е така по проект, имам два механизма Фолксваген които доста качват а и отваряемостта е повече от необходимата - още не съм си играл да специфицирам тези неща и ползвах дотовата изработена от архитекта спецификация за да сравня оферти на различни фирми.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 09:48:55
Благодаря ти StefanB, наистина цената не може да се съпостави пряко, но все пак е някакъв ориентир...smiling smiley Аз доста си поиграх да намаля отваряемите части, въпреки че не ми се нрави.....ама бюджета си го иска... Да не говорим че и мрежите вдигат цената като една излиза средно 80 лв. Само дето много държа на тоя троен стъклопакет. Според мен 3 е повече от две, а К стъклото ще отпадне на южната и западната страна, поради парниковия ефект, който създава лятото.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-02 09:56 от magea.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 10:16:56
Аз избрах Рехау (като гледам гаранциите сигурно говорим за същата фирма доставчик). Причината беше много простичка - профилът ще е в цвят златен дъб и единствено тази фирма предлагаха заваръчен шев под 1мм (там където се събират профилите). При златен дъб ако този шев е по-голям стои ужасно грозно. При бялото е ок, там и двете са бели, но при цвят този шев е едноцветен бежов напр., и рязко се отличава от цвета на дограмата.
Гледах и Кьомерлинг, там този шев беше голям и грубо направен...
Братя Градеви не ти ги препоръчвам, за тях има цяла тема в един друг форум от "доволни" клиенти (ако искаш на лични ще ти пратя линк да изчетеш детайлите). Аз като отидох дори мостра(сглобена) нямаха на златен дъб, бяха крайно неучтиви, но като разбраха квадратурата изведнъж станаха любезни ...
В началото и аз исках да слагам отваряне фолксваген, но се отказах - доста е тежко и за малко дете ще е непосилно да си отвори само... иначе е по-приятно за окото.
Тройния стъклопакет прави прозорците доста тежки и реших, че рискувам да провиснат... К стъкло сложих навсякъде - къщата ми има тераса и еркери, които предпазват от пряко напичане през лятото в стаите на юг(не случайно така са строили старите български къщи - през зимата слънцето е ниско и тогава това не пречи да грее вътре..) Сложих и аргон - знам доводите против, но според мен ако херметичността на стъклопакета е добра, такова изветряване няма да има...
На 16.03 ще монтират, да видим доколко ми е бил правилен избора....
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 10:30:43
Rado, Стилпласт е фирмата.

Доволен ли си от монтажа, изобщо , кажи впечатления ако са те. Благодаря предварително.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 10:33:24
Извинявай, пропуснал съм последното изречение, че предстои монтажът.
Имаха ли изисквания относно зидарията - подлято леглото на прозорците, монтажна фуга и т.н.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 11:42:21
Само при Стилпласт недей - нашият дядо си поръча при тях миналата година и изпълнението е ужас, не знам защо но неговите гаранционни срокове са по-малки - 6мес беше за обкова.
Поръчал си беше К стъкло, забавиха му го и апартамента му стоя един ден без прозорци. Сега има някакво стъкло дефектно и чака да се стопли за да им го връща за рекламация. Профилите са дялани с теслата - особено личи на преградите, които са по балконските врати, там са едни криви луфтове ... Проверих дали са му сложили К стъкло по метода с пламъчето и никъде не е Ка. После проверих и при майка ми и при тях при този тест с пламъка наистина беше с друг цвят второто отражение... Според мен фирмата изпълнител е по-важна от марката на профила ... Нагледах се на хиляди варианти на сглабяне на един и същи профил ...
Аз поръчах при Валда, но преди да видя резултата не мога да кажа нищо... Монтажна фуга при нас ще се оставя на практика от всички страни - заради изолацията, а и первазите ще ги слагам по-натам - тези пластмасовите не ми харесват ..
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 11:50:22
в бяло ли ще поръчваш?
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 11:55:53
rado, прати ми моля те тоя линк с "доволни клиенти" от Братя Градеви. В мрежата намерих само 2 лоши отзива за тях - [forum.bg-mamma.com], а това си е направо успех за тая фирма. Девойките бяха много любезни с мен на офериране, нищо че мъжът ми каза, че съм им извадила душите (само 1 час ги мъчих) та чак се споглеждали.... smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход