Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за дограма: Kommerling или Rehau

Публикувано от StefanB 
bnm
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
18-09-2007 - 19:45:12
Ние също имахме големи проблеми с фирма Юнипласт.Накараха ни да им дадем половината пари още преди да дойдат да вземат размерите и след това започнаха да ни разиграват.Изключително лошо отношение към клиента.Стигнахме до там,че развалихме договора.За разлика от тях бяхме много приятно изненадани от отношенията ни с фирма Skyline.Много коректни и отзивчиви!
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
24-01-2008 - 12:47:44
Приятели да ви кажа фирми много и отзиви различни. Монтираха ми скоро /преди Нова година/ KOMMERLING от една фирма на Пиротска 61 и съм много доволен. Точно и коректно спазиха срока и най-вече перфектно паснаха новите прозорци без да ми се разкъртва. На съседите им разбиха стените около прозорците някаква фирма/ РОЛПЛАСТ - TROKAL/, така че малко по-скъпо ми излезе с Kommerling, но и момчетата си свършиха отлично работата. Мой близък ми ги препоръча от 10г. работят и си разбират, което е много важно. Хубаво е да се доверяваме на изпитани фирми и то с история в бранша, защото в София стана море от неизвестности. УСПЕХ на всички. :ami:
MVL
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
24-01-2008 - 17:09:34
Доколкото знам само KOMMERLING в България идва оригинална, просто защото няма изнесено производство извън Германия и да искаш няма от къде да си вземеш. Така, че ако трябва да се каже кое е немско, то за KOMMERLING системите, гаранция. Отделно марката не се продава никъде на склад в БГ, докато всеки може да си купи РЕХАУ профили от БОЖУРИЩЕ. Но дограмата не е само ПВЦ с лепенки на марката, тя е система от профили, уплътнители и метални армировки и високотехнологични машини за производство. На края ти трябват и грамотни и опитни кадри за да се получи качествен продукт. Монтажа е на финалната линия и неговата същност може да оплеска всичко градено по-горе. Пазете се недоказали се фирми и марки - хубаво е човек при подобно начинание да заложи на сигурно, като по разпита и получи препоръки от близки и познати.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
05-04-2008 - 11:05:09
rado Написал:
-------------------------------------------------------
> Монтираха ни дограмата от Валда. Монтажниците
> много добре пипаха, дограмата много ми харесва -
> заваръчния шев е точно както исках тънък като
> конец... Направих теста за К стъклото със
> запалката, но пламъците бяха еднакви и го показах
> на един от монтажниците. Направо изумях когато на
> другия ден сутринта там ни чакаше човек от фирмата
> с уред за да ни покаже, че стъклото е Ка. Като
> цяло сме много доволни от крайния резултат, дано и
> след 1-2 години съм на това мнение


Здрасти, rado,

Как е рехау-то и обкова създават ли ти някакви ядове?
А налагало ли се е да опираш до фирма Валда?
Решил съм да запитам за REHAU Clima-Design, поне пишат много хубави работи като за топлоизолация, нещо което ме интересува!

Благодаря ти!
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
06-04-2008 - 18:54:51
За мен качествените профили в България специално , са Кьомерлинг и Тисен Полимер . Лично мнение .
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-07-2008 - 14:36:16
Не се подлъгвайте да се обръщате към фирма СТИЛПЛАСТ каквито и отстъпки да ви предлагат!!! На мен ми монтираха прозореци троен стъклопакет с Ка стъкло в цвят махагон, който не се отваря и ми го казаха като си отиваха на вратата в 9 ч. вечерта. Удрял се бил малко в трегера ама сме щели да си го изкартим да се оправят много лесно нещата. На следващия ден ми казаха от офиса им че ще трябва да заплатя 48 лв. за демонтаж и повторен монтаж. Това се случи през декември. Известно време нямах възможност да се занимавам с тях и сега като им се обадих ми искат 140 лв. и то да ги платя предварително!? Попитах ги как така са им скочили цените 3 пъти за половин година, а оня ми отговори, че предишния път като са ми давали цена не бил той! И по прохилите никъде не пише Rehau. Аз затова им поисках декларация за съответствие нали са производител и трябва да я издават на клиентите си ако я поискат. И такъв смут настана тогава?! ЕГАТИ СКАПАНАТА ФИРМА И СЛУЖИТЕЛИТЕ ИМ СА СУПЕР НЕВЪЗПИТАНИ СЛЕД КАТО СА ТИ ВЗЕЛИ ВЕДНЪЖ ПАРИТЕВЕЧЕ НЕ ОЧАКВАЙТЕ ЛЮБЕЗНОСТ И ВНИМАНИЕ ОТ ТЯХНА СТРАНА!!! НИКАКЪВ ПРОФЕСИОНАЛИЗЪМ!!! А си сложих дограма за 2700 лв. след отстъпките, които сглупих и им платих предварително.Не ходете при тях НИКОГА!!!!!!!!
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
24-07-2008 - 22:11:26
Добре де само не мога да разбера като Незнаете какво искате Фирма Стилпласт с какво са ви виновни , не сте компетентни колкото тях , да не ви обидя но ще кажа , че те са толкова компетентни и повечето които не разбирате нищичко от дограма и т.н сте 100 пъти по некомпетентни , имам една позната която работи там и съм виждала как работят там виждала съм с какво се сблъскват ежедневно , неини колеги и колежки са много очтиви и любезни , а за компетентни да не говориме - просто са страхотни целия колектив на фирмата им. Именно това ме Убеди да си поръчам дограма и когато опрях до техните услуги , господина който ми взе размери беше много учтив и ми разясни всичко по договора , и подписахме при размерите , монтажници малко закъсняха , но се пак монтажа ми беше след инцидента "Челопечене" а тяхната база понеже е на Битака и ми се извиниха и ги разбирам , щом са били евакуирани , нормално беше , при монтажа всичко беше ОК мочетата монтираха идиално дограмата и за това съм МНОГО ДОВОЛНА! Но просто искам да ви кажа Щом Не Сте Компетентни Не Искарваите Компетентните Виновни и Некадърни !



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-07-24 23:15 от barbi_vip.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
30-01-2009 - 13:40:23
Здравейте

На мен също ми предстои да поставям дограма пролетта. Ще се радвам ако съфорумците, които миналата година са си поставяли дограмата отново изкажат своето обективно мнение включително и за механизмите итн. , вече месеци след монтажа *write*


Всички търсим истината!
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
30-01-2009 - 18:32:54
Rali2000 Написал:
-------------------------------------------------------
> Здравейте
>
> На мен също ми предстои да поставям дограма
> пролетта. Ще се радвам ако съфорумците, които
> миналата година са си поставяли дограмата отново
> изкажат своето обективно мнение включително и за
> механизмите итн. , вече месеци след монтажа

И аз съм на тоя хал.Давайте мнения
*sos*
Впрочем като гледам първите постове са от 2007.Вече има дървена/уж по-добра/дограма на тези цени.Ако някой е запознат може да сподели....
Предлагат ми лепено дърво/руски бор,т.е чам/ със стъклопакет какъвто е и при пвц-то или алум. на цени около 200лв-неотваряеми,около 300-отваряеми части.Дали си струва?
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
30-01-2009 - 20:52:08
barbi_vip Написал:
-------------------------------------------------------
> Добре де само не мога да разбера като Незнаете
> какво искате Фирма Стилпласт с какво са ви виновни
> , не сте компетентни колкото тях , да не ви обидя
> но ще кажа , че те са толкова компетентни и
> повечето които не разбирате нищичко от дограма и
> т.н сте 100 пъти по некомпетентни , имам една
> позната която работи там и съм виждала как
> работят там виждала съм с какво се сблъскват
> ежедневно , неини колеги и колежки са много очтиви
> и любезни , а за компетентни да не говориме -
> просто са страхотни целия колектив на фирмата им.
> Именно това ме Убеди да си поръчам дограма и
> когато опрях до техните услуги , господина който
> ми взе размери беше много учтив и ми разясни
> всичко по договора , и подписахме при размерите ,
> монтажници малко закъсняха , но се пак монтажа ми
> беше след инцидента "Челопечене" а тяхната база
> понеже е на Битака и ми се извиниха и ги разбирам
> , щом са били евакуирани , нормално беше , при
> монтажа всичко беше ОК мочетата монтираха идиално
> дограмата и за това съм МНОГО ДОВОЛНА! Но просто
> искам да ви кажа Щом Не Сте Компетентни Не
> Искарваите Компетентните Виновни и Некадърни !
>
>
>
> Редактирано 1 пъти, последният път 07/24/08
> 11:15PM от barbi_vip.


барби,тоя пост от половин страница и 3 изречения е толкова неграмотно написан,че правиш мечешка услуга на фирмата,която защитаваш.даже си мисля,дали наистина не е написан от кукла барби,а не от интелигентен човек eye popping smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход