Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за дограма: Kommerling или Rehau

Публикувано от StefanB 
teo
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 11:59:55
Здравейте, вчера поисках оферта за Саламандер от Лукспласт на Хр.Ботев. По моя проект имам около 34 кв.м. дограма (вкл. и вратите за терасите). Харесаха ми мострите и особено тази на комбинацията между три камерна каса и петкамерно крило, като отвън касата и крилото са в една равнина. Ламинираните дограми (консултантката твърди, че технологията била заедно да се изтеглят профила и ламината - каквото и да значи това) изглеждат също много добре и цветовете и изпълнението изглежда перфектно. Като цяло имитиацията е много добра. От обков нищо не разбирам sad smiley . Значи същата консултантка твърди, че конкурент на Саламандер е Къомерлинг, но Саламандер били единствената фирма предлагаща 76 мм. профил.

Както и да е. Имам лош опит с Рехау. В апартамента съм с такава дограма и съм изключително недоволен, въпреки че строителя ми беше Контракт сити (от които като цяло съм доволен). Лошо поставена, с некачествен обков, който пък се оказа и доста стар като модификация. Дръжките имат вече доста голям луфт, подухва си от уплътненията въпреки настройките и пр. Родителите ми също смениха старите дограми с Рехау. Като цяло дограмата е по-добра (по-нова най-вече като модел), но сглобката е много лошо изпълнена и стои грозно.


Така или иначе вие сте далеч пред мен (аз съм на етап кофраж кота 2.7, т.е втори ета, след което предстои покривна конструкция - нямам плоча над втори етаж) и ще се радвам ако споделите на какво сте се спрели, доволни ли сте от изпълнението и т.н.


Апропо не е ли по-добре да се измаже отвътре къщата, да се поизчака да излезе влагата и след това да се затваря с дограма. Е разбира се ако бързате да се нанасяте................




Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 12:04:32
magea, точно това е линкът smiling smiley
нас пък те ни мъчиха 1 час, едвам си тръгнахме ...
Мострите им в офиса са на Thyssen (както каза продавачката "Повтарям!!! ИСТИНСКИ Thyssen! :} ). Този профил те не го предлагат вече.
.. Говоря за сглобени мостри и то от цвят (не парчета ъгълчета, защото те са без заваръчен шев) - бели имаха и на Gealan ...
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 12:05:48
Ако е към мен въпросът "в бяло ли ще поръчваш?" - да
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 12:17:49
Имам два големички прозореца - 2,90*1,70 м. Държа да са витрини. Смути ме това, че от Братя Градеви искаха упорито да ми ги разделят на две или три части с мотива, че е "почти невъзможно" да се монтират без кран, защото тройния стъклопакет бил много тежък. И това при височина от терена 1,30 м. Кранът, разбира се, щял да бъде за моя сметка, ако въобще има откъде да влезе и развие стрелата...( а тая работа няма да стане, ще ми бутне малките покривчета над прозорцитеsad smiley) Иначе нямало проблем за самия профил да издържи стъклопакета при тия неразделени 5 м2... Нямало да се изкриви, усуче и т.н.. Имате ли мнение??smiling smiley
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 13:19:47
Радо,

Цветовете не са ми силата, жена ми е завеждащ. Довечера че я водя в офиса където има сглобени мостри, да гледа. Но доколкото я усещам, май се убеди, че бялото е добре, първо искаше черно, че отивало на покрива и фасадата, после като го изрисуваха на 3д-то май се разколеба, сега иска да види светлия дъб, но снощи гледаше безбройните списания в къщи и заяви, че и бялото е хубаво... Не знам.
Сега ходих в офис на Стилпласт. Е, не ми харесаха мострите, макар че този профил, който е офериран е наистина сполучлив, но за обкова - в къщи съм на Тисен със Сигения, това Мако не мога да го сравня изобщо със сигенията.... Не знам. Работата е там, че мой близък точно сега си поръчва дограмата за бизнес-център, който строи и минавам по-тънко покрай неговите няколко хиляди квадрата. Иначе без отстъпките описаната в началото конфигурация струваше 30% отгоре...

А Кьомерлингът ми е на сърце отдавна, още откакто ги продаваше Агнес в София, но ми дойде скъп и сложих Тисен. Но е скъпа... Иначе за фирмата и монтажа имам гаранцията на два обекта - две къщи на приятели, които са направили, перфектно работят, главният монтажник е някакъв маниак направо. Искат ако идват на размер да им уредя среща със зидарите и с изолаторджиите - да се разберат кой как и какво прави, направо не е за вярване...Фирмата е пловдивска, Профил се казва.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 13:23:45
Тео, и аз исках да измажа първо, но изолаторджиите, които и ще мажат ми казаха, че задължително искат да е монтирана дограмата, за да обърнат покрай прозорците по оптималния начин, освен това на предложението ми обръщането да оставим за после, казаха, че може, но трябва два пъти да слагат скелето, а и мазилката е добре да се маже изцяло, ако оставя покрай прозорците за накрая ще даде разлика.
И кандисах, но идва лято, ще държа отворено....
Иначе и аз исках да свърша с мокрите процеси и тогава да затварям.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 13:59:12
magea, имах впредвид само за отваряемите, че стават тежки. Неотваряемите може и да нямат проблеми.
За мазането мен и друго ме посъветваха. Да сложа и касите на интериорните врати преди мазането. За да могат стената да я изравнят с касата, а не после да се дооправя. При нашите родители, вратите ги слагаха след мазането и беше голяма беля, станаха много кофти ...
Кьомерлинга го гледах при друга фирма, така че сигурно твойте са си читави.
Иначе не ми обръщай внимание, цветовете са ми болна тема, занимавам се с графичен дизайн :} проклетия златен дъб ми струва към 1000лв отгоре :ami:



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-02 14:01 от rado.
teo
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 14:29:28
Така и не казахте нищо за "Саламандър". Не сте проучвали или не ви харесва. Цена качество ?

То всъщност май преди измазването (вътре) трябва да се положи ел.инсталацията. Аз мисля да го карам в този ред. Ел.Инсталация до точки и прокарване на вода и канали до тапа, измазване отвътре, поставяне на дограмата. Вероятно отвътре ще трябва допълнително да се "обръща" с мазилката но не мисля, че е голям проблем.

Идеята ми е като се измаже отвътре примерно докато се чака поръчната дограма, строителната влага да се е "изпарила" (доколкото може) с оглед при полагането на външната топлоизолация (без предварително измазване на външните стени) малко или много да не се възпрепятства излизането на влагата. Макар, че като се замисля впоследствие при шпакловането (засега мисля само таваните да са с гипсокартон) мокрия процес отново ще предизвика строителна влага.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 14:45:01
Teo, towa sys stroitelnata wlaga е много широко понятие. Значи бетонът зрее месеци, съответно изпарява вода. През зимата колко изпарява, той си знае. Тухлите се мокрят ама, киснат е най-точното при всеки дъжд. Така че, реално погледнато, преди да сложиш дограмите не виждам как че затвориш така, че наистина да почне да съхне. При мен сега има покрив, ко като запере дъжд, на долния етаж има 5 см вода - събира се на балкона, тече навътре, слиза по стъпалата, съединява се с навята там дръга и кротко се стича надолу, прави локви. Естествено после съхне за единден като е открито и духа.
Но без дограми и врата трябва наистина рамки с полиетилен да сложиш за да не е мокро, иначе забрави.... Стените подгизват.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 15:05:43
Има и друг вариянт, ама е по-сложен - слага се дограмата без стъклопакета...Обръщат прозорците, проветрява си се, и най-накрая ги викаш да ти монтират стъклопакета... До нас една къща беше така... Обаче тук стои въпросът за съхранението, ако фирмата не се навие. На мен проблемът ми е с балконските врати за определяне на нивото. А искам първо да измажа и после да правя замазките на подовете. А преди да напрявя замазките на пода, трябва да съм сложила тръбите за парното и изводите за радиаторите да са си на място. А това значи да сложа и радиаторите. Ако пък сложа радиаторите, трябва да съм затворила къщата, да не вземат да ми ги свалят някоя нощ. Абе омагьосан кръг...smiling smiley
Май най-разумната последователност е:
1-инсталации- електо и другите кабели(сот, интернет), водопровод и канализация, полагане на тръбите за парното (ако вървят по пода)
2. Замазка на пода (да не смачкат тръбите мазачите)
3. Дограма и външни врати
4. Измазване, шпакловане и т.н (да се обърнат прозорците), боядисване или друго...
5. Настилки (паркет и др.)
6. Интериорни врати (ходих да питам и ми казаха, че най-добре било вратите да се сложат съвсем на края.)
7. Външна изолация



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-02 15:25 от magea.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход