Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за дограма: Kommerling или Rehau

Публикувано от StefanB 
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 15:22:55
Da, точно така е. И това го мислих, с номера без стъклопакета. Според един дограмаджия имало две опасности:
1. В резултат на слягането да мръднат размерите, макар и с десети от милиметъра, на рамките и впоследствие готовите стъклопакети да не паснат, както са смятани. В противния случай стъклопакетът е опората на рехавата ПВЦ дограма, макар и обрамчена с профил, той не играел толкова по вертикала, колкото по хоризонтала.
Аз лично в този довод имам дълбоки съмнения.
2. - това е много по-вероятно според мен - а то е, че самите стъклопакети се поставят на място и за целта профилите ги намазвали с нещо, дето правело гумените уплътнения по-пластични, за монтажа. Ако не се сложели веднага, те губели тази еластичност. И основното - трудната, да не кажа невъзможна задача да накараш мазачите да ти пазят дограмата, като няма стъкла - 100% ще се стъпва на гумения профил с омазани в пясък обувки, ще се прашат, да не кажа заливат с разтвор и т.н. естествени за нас и бригадите неща....А ако са три дограми-да ги завиеш, но това са бая прозорци... После как ще се чистят за да се монтира стъклопакета...

Мажеа, и змазките на терасите, че там имаш и изолация... Някои тръгват от там - подвеждат нивото от воронката на оттичането, която е над изолацията.. Абе чудничко, има да се съобразят 100 работи.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 15:32:39
Аз мислех да облепя с хартиено тиксо дограмата ... видях го, че така се прави .. winking smiley
Ако хващате Discovery Travel&Living там може да се нагледате как строят англичани и французи и германци - предаването е "Grand Designs"... Само ние си мислим, че ги нямат същите проблеми .. и техните майстори са пълна какафония, няма страшно ... само дето им излиза с една нула повече, иначе са същата история ...
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 15:41:34
Аз нямам топло изолация на терасите, Едната на втория етаж ми е върху гаража, само една хидроизолация ще и сложа, а другата ми е външна, т.е не е върху помещение и даже и това ще си спестя. Поне това го съобразих още по време на проектирането за да нямам тия главоболия.
Вълнува ме и тоя проблем с външните первази на прозорците... Те ще са вероятно каменни или мраморни - незная още. Та по-добре ли е дограмата да легне върху перваза, т.е да монтирам тия первази първо, или същите да допрат в последствие до вече поставената дограма? На съседа направиха първия вариянт, изглежда добре, само дето са забравили да сложат силикон или някаква уплътняваща лента и му набива дъжд а и вероятно вятър sad smiley Сега той трябва да търси някакво решение
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 15:49:37
Stefan, за тия слягания не бях помислилаsad smiley Сигурно си прав, и това би създало много главоболия
Абе ядове ни чакат, ама нали сме едни непоправими ентусиасти..smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2007-03-02 15:52 от magea.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 16:05:01

Мажеа,

Ето линк

на една от картинките (тя се увеличава, като щракнеш) показват как според тях е правилно д се монтира перваз.
Пак един онтажник ме съветваше да монтирам перваза така, че дограмата да легне в/у него, а не да се опре само - по същество на картинката е показано това.
Но там особено внимават за термомостовете, че зимата е до -30...
Пак е руски сайта, но за съжаление така подробни и онагледени статии у нас никой няма интерес да печата.
А и ме съмнява голяма част от бг мнотажниците да са чували за азбучните истини, които се описват там...
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 16:13:08
Като монтираха моята дограма в апартамента, отдолу имаше един кафяв профил който нарекоха транспортен профил. Та перваза се прикача към него и профила на дограмата го застъпи отгоре. Хем по-красиво хем не може да проникне вода отдолу.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 16:19:51
Za изолацията на терасата - Мажеа, твоя работа, но все пак ако я оставиш неизолирана плочата, която ти продължава на терасата, единствено ако дилатационната фуга е наблизо би прекъснала термомоста, който се получава. Помисли пак, 3 см ХПС да сложиш, решаваш въпроса с термомоста. А са 2 листа, 10 лв. и една мрежа за още толкова...
Не си струва като не си правила замазки да допускаш да остава гол бетон, просто разхода е смешен на фона на икономията, която постигаш. Вместо да лепиш битумна хидроизолация на бетона, би могла да сложиш топлото-ХПС, мрежа и отгоре 3 см замазка и накрая да завършиш с мазана хидроизолация, върху която вече продължаваш с теракола и настилката.
Е, има и цели системи на Церезит, а аз се загледах в едно май българско - Вандекс, ако не бъркам, двукомпонентно, точно за тераси...
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 16:44:52
Не виждам какъв е проблема ако дограмата не ляга върху перваза.. говоря за вътрешния. Външните обикновено ги закачат за дограмата или се изливат...
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 17:00:27
Da, то външният е проблемият перваз, изложен на влага, дъжд, набиване и т.н. Отвътре си е свободно съчинение, поне при нашите кл. условия. Виж, в Русия си внимават и за това, че там бахарът е страшен...
Ама ние откъде тръгнахме, до къде стигнахме... Ок, отивам сега в Стилпласт да гледам, а утре ще ида и до Кьомерлинг да видя цветовете и изработката.
Радо, ти ме хвърли в още по-голяма мисъл... Ще искам да ми покажат още няколко техни обекти.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 17:24:22
ако е Рехау, те имат външни первази, които се монтират към дограмата отдолу при направата, но излизат само 10 см май навън от дограмата така че трябва да се съобрази къде да се монтират и колко ще е дебела мазилката и изолацията отвън, защото трябва перваза да стърчи поне 2-3 см навън заради капката.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход