Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пак за дограма: Kommerling или Rehau

Публикувано от StefanB 
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 17:47:21
На нас ни казаха, че имат и 25см външи первази. Рехау от Валда. Казаха, че ги монтират за дограмата, разбрахме се по-натам да ги сложим... като приключим с външното..
Нашия ред е горе-долу следния
-дограмата
-ел, ВиК, ОВ, кабели за интернет cool smiley , кабели за ТВ и звук.
-подови замазки/изолации, тавани
-интериорни каси
-вътрешна и външна мазилка
-первази, врати, стълби
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
02-03-2007 - 17:58:14
Това, което виждам в руския сайт не може да стане с перваз от камък..

Тая челната планка е изцяло с перваза май..? А аз не искам да слагам алуминиеви первази като на апартаментите... Продават ли се подобни первази с челна планка, които да имитират камък и как ще догодим размерите според дограмата и да излиза навън, колкото аз искам? В Братя Градеви не видях...имаше первази, но не видях да завършват по подобен начин..
teo
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
03-03-2007 - 10:07:55
Вчера получх оферта за "Саламандер"

Quote

1. Salamander 2D/ 3D конструктивна ширина на каса 60 мм. – трикамерна, конструктивна ширина на крило 76 мм. - петкамерно - коефициент на топлопроводимост от 1,4 до 1,7 W/m² K.


2. Streamline конструктивна ширина на каса и крило 76 мм. – петкамерна - коефициент на топлопроводимост от 1,0 до 1,3 W/m² K.

Усилващи профили: поцинковани с дебелина 1.5 и 2 мм.

Обков: Обкова, който използваме е марка SIEGENIA , произведен в Германия с ресурс 55000 цикъла. Обкова и дръжката образуват единна система със съгласувани помежду си елементи, устойчиви на корозия и с възможност за допълнително регулиране .
Крепежни елементи: Würth.
Стъклопакет: За добрата топлоизолация от съществено значение е качественият стъклопакет . ”Лукспласт” предлага три години гаранция на херметичността на стъклопакета. Стъклата са производство на GLAVERBEL – Чехия.

Квадратурата е 34 кв.м., като включва прозорци повечето отваряеми, но само два с двойно отваряне и френски врати за терасите.

Офрираната цена е в гранизите между 6300 и 8500 лв в зависимост от това дали е 2Д/3Д, т.е комбинация между пет и трикамерен профил (отвън крилото и рамката са в една равнина и много ми харесва); стрймлайн и рабира се комбинациите бяло или махагон.

Мисля, че цена от 185 (бяло) кв.м и 252 (махагон) кв.м. е примлива.
ДОпълнително по 25 лв.линеен метър за ПВЦ перваз(вътрешен), който стои много добре на мострите. При мен грубо излиза още около 200 лв. допълнително.
За "К" стъкло - 700 лв. допълнително но едва ли ще се възолзвам.
В цената е включена отстъпка 10 %, както и транспорт и монтаж.

Какво ви е мнението за системите, обкова, цената. Заслужава ли си ?













Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
03-03-2007 - 11:09:32
От всички екстри които си изброил К стъклото е единствената която се изплаща а ти се отказваш точно от нея?
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
05-03-2007 - 10:02:14
Тео,

Обковът Сигения е много добър, аз имам от 99 год в къщи, поставен на Тисен мисля е трикамерен - тогава беше най-големият връх, включително два механизма Фолксваген на Сигения имам поставени на крила с размери 1.85 на 1.50(подвижната час само, още толкова е неподвижната, нямам забележки. Прави сметка колко тежи това...
След срещата ми в Стилпласт се убедих в едно - профилът не е нещото, което качва цената особено. Стъклото я качва. А в моята оферта Стъклопакетите са т.нар. Синерджи стъкло 4 комбинирано с бяло флоатно 4 или 6 според размера. Със Синерджи технологията се постига 1.1 топлопроводимост на стъклопакета, в комбинация с аргон. Стъклото връща топлото през зимата от стаята и не пропуска 25 процента от топлото отвън, елиминира не помня кой спектър на слънцето и не е като в пещ западът. Абе комбинира свойствата на К с отразяването на част от спектъра, мисля, че им е обяснено на сайта. Иначе само К стъкло е доста по-евтино.
Обясниха ми, че доста хора си поръчват комбинация от Синерджи и К, което според тях е вече прекалено. Да не говорим, че цената е космическа.
Та, сега им пращам спецификацията, ако сложа такъв стъклопакет само на южните и западните фасади а на останалите само К стъкло, като на няколко прозереца в сутерена дори не искам никаква изолация - там няма да се топли, - мазе и работилница, както и котелно - сега ще ги видя как ще стане цената.

Та, исках да ти кажа, че според мен не бива да подценяваш К стъклото - реално топлозагобите от прозорците са основните и парите ще ти се изплатят.
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
05-03-2007 - 10:24:59
В къщи половината прозорци са с обкова на Шуко, другата са със Сиегения... От втория сме значително по-недоволни, има даже един прозорец дето се отваря и нагоре когато искам да се отвори само настрани ... Та явно си зависи главно от изпълнението, не толкова от материалите ...

Ако трябва да избираш между петкамерен профил и Кстъкло, определено заложи на 2то! winking smiley
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
05-03-2007 - 11:13:26
Радо, не стои този въпрос. Цветът който ни хареса - той е по-светъл от златния дъб, май ирландски дъб се казва, Рехау били купили правата за 2 години, нещо такова ми обясняваха, важното е че хареса на жена ми, а на мен ми допадна това, че самата пластмаса е в този цвят, не е залепен върху бялото фладер, който да се олюпи после, каквото масово предлагат като цветно....
Та този профил е нов и го има само 5-камерен, така че нямам избор. Ако ще правя 4-камерен трябва да е или по-тъмния ''слатен дъб",който не пасва, или бял.
Но цената ня е много различна между 4 и 5-кам, виж между 3 и 5 да!
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
05-03-2007 - 13:15:23
Последният ми коментар за К стъклото беше за тео, който е писал,че няма да слага Ка.
Не сме виждали залепени върху бялото - отвътре май са все някакви кафяви профилите :crazy: или аз нещо не вденах ..
teo
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
05-03-2007 - 13:22:48
Аз принципно не съм против "к" стъкло, макар че има и "за" и "против". Ще видим. Имам още време за размисъл.....
Re: Пак за дограма: Kommerling или Rehau
05-03-2007 - 13:35:50
Тео, и ти си прав. Аз съпоставям само от гледна точка на по-добра топлоизолация...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход