Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-05-2009 - 16:49:40
Salvador, мерси за супер професионалното ти мнение и приложения материал. Наистина е грозно това ПВЦ и оттам тръгва всичко. Дървения сайдинг е много по но е свързан с периодични грижи.
За изолация с фибран и стандартната мазилка - не знам как ще се отрази на дървена сграда? Може да има "запечатващ" ефект което да доведе до негативни усещания на обитателите? А отноносно опасенията ти за трудната внтилация при връзката с покрива, мисля,че може да се реши системата в тая посока от един кадърен техник.
Аз подхванах темата с мисълта,че фасадата на сглобяема къща е слабото звено и заради атмосферни влияния и заради разни гризачи и насекоми които лесно проникват. Вентилираната фасада мисля,че ще даде друг облик на такава сграда и знзчително ще се подобрят показателите и.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-05-2009 - 17:58:25
Отношението ми към сайдинга си остава положително.Сега има сайдинги в разни ярки цветове...много са ефектни.Поддържа се лесно,подменя се лесно и евтино.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-05-2009 - 20:02:22
Салвадор,
Надценяваш, според мен свойствата на сайдинга като изолатор. Той освен от пряк дъжд и слънце от друго не предпазва. Но като система действително няма разумна ценово алтернатива. Супер "грозно" е дискусионно - една рушаща се алтернативна фасада не е по-красива, а трайността и цената на ремонтите не са за подценяване. Къщите за какво ги правим - да живеем комфортно и безпроблемно или да ни ръкопляскат съседите!?
Не е съществен проблемът под стрехата.

Властой,
Твоите фасади действително са мерцедесът, но за дървена къща някак идват "в повече".
Запечатващият ефект на Фибрана също е вероятен - не е за там този материал не само при дървените къщи. При подходяща пароизолация отвътре, обаче е приложим - само трябва да се откажем от възможността да направим "супер" дишаща къща - въпрос на баланс и избор. При разумно проектирана дървена къща, колегата асдф123 преди време показа "фантастични" възможности в това отношение и в тази тема (май).
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
25-05-2009 - 23:05:17
Любо, станаха 200 страници а аз не чета редовно. Помогни ако обичаш за тия примери които казваш. Благодаря.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-05-2009 - 11:29:20
Здравейте,
обещах да кача снимки на къщата само, че не мога да разбера къде мога да ги прекача. Интересува ме ако някой във форума знае нещо по въпроса за гръмоотвод на такива къщи. За сега нашата няма, но ме притеснява това, че е дървена и много ми се иска да разбера нещо повече по този въпрос.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-05-2009 - 12:38:49
Недей така несериозно към гръмоотводите.Това е цяла наука,при това доста сложна.За БГ няма въобще изследвания...в щатите на мълнии се дължат средно поне 30 хиляди пожара годишно.По времето на Клинтън са правени изследвания и се е оказало,че над 90% от сградите в САЩ не разполагат с достатъчно ефективна мълниезащитна система.Добри резултати са показали само обществените сгради.При къщите почти всяка паднала мълния завършва с пожар или сериозни повреди по сградата.И това е в щатите....все пак гърмоотвода е измислен от американец.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-05-2009 - 14:32:11
vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------
> Любо, станаха 200 страници а аз не чета редовно.
> Помогни ако обичаш за тия примери които казваш.
> Благодаря.

Властой,
За кои примери?
Ако е за вент. покриви - почти всички фирми за керемиди (особено с битумните), разглеждат този въпрос доста читаво. Напр. Брамак, Ви Джи Еф.

Ако е за супер "дишащите" стени - сега не мога да го намеря, но за дървена къща, колегата asdf123 показа възможност за работоспособна стена със Sd<6-10 (по памет), с лека или без паробпреграда.
Около тези теми беше:
Тема
Тема
или в текущата.
Какво точно те интересува?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-05-2009 - 15:23:20
Любо, цитираш колегата Асдф 123? попитах къде е това мнение. *drunk*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-05-2009 - 20:05:54
avatar
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Недей така несериозно към гръмоотводите.Това е
> цяла наука,при това доста сложна.За БГ няма въобще
> изследвания...в щатите на мълнии се дължат средно
> поне 30 хиляди пожара годишно.По времето на
> Клинтън са правени изследвания и се е оказало,че
> над 90% от сградите в САЩ не разполагат с
> достатъчно ефективна мълниезащитна система.Добри
> резултати са показали само обществените сгради.При
> къщите почти всяка паднала мълния завършва с пожар
> или сериозни повреди по сградата.И това е в
> щатите....все пак гърмоотвода е измислен от
> американец.


Не знам кой е измислил гръмоотвода, но определено е сериозна работа. Не го правете самодейно - има си хора професионалисти и това е едно от нещата, които не стават на принципа "направи си сам".

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
26-05-2009 - 20:40:33
vlastoy Написал:
-------------------------------------------------------
> Любо, цитираш колегата Асдф 123? попитах къде е
> това мнение.

Намери ли го? Аз днес, набързо с търсачката не успях.
Високо ценя мненията на asdf123 - много ми помогна навремето при едни сметки, та може и да съм преувеличил - не открих цифрите (или сам съм проверявал идеите му в цифри). Мнението му, което силно ме вълнуваше, се вижда в цитираните теми:

asdf123 Написал: (в темата "Вътрешна изолация"winking smiley
-------------------------------------------------------
> Точката на оросяване е полезна когато имаш въздух
> с определена температура и относителна влажност и
> елемент с определена температура. При
> многослойните стени, каквато е стената за която
> говорим се изчисляват максималните налягания на
> водната пара между всеки слой и графиката на
> парциалното налягане на цялата система. С молив е
> малко трудоемко, но не е невъзможно. Вече има и
> добри програми затова, аз поне такава ползвам.
> Пароизолацията е нещо, което аз поне се стремя да
> избягвам при външни стени,
за таван е нещо съвсем
> различно.


asdf123 Написал: (в текущата тема - стр.115)
-------------------------------------------------------
> Не, гипсфазера е за здравина на стената отвътре,
> само идея. Не е необходим найлон при тази система,
> поне според мен.
Идеята е да няма пароизолация и
> да гоним висока паропропускливост на стените. При
> това U=0,15 дори може да се гонят параметри на
> пасивна къща.

Сигурно и другаде и пак да подчертая - ставаше дума за дървени къщи/стени.
Дано не съм те подвел. sad smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход