Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-05-2009 - 10:58:27
Това е по-скоро някакво руско (съветско) влияние от предперестроечната епоха,когато е трябвало да се намери пазар за продукцията на огромната тежка промишленост-това Кремиковци,това циментови заводи,това тежка строителна техника....Тия зарази не са проникнали извън зоната на съветското влияние.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-05-2009 - 11:11:08
Салвадор, активните личности са възраст 50-60 години и няма никакъв шанс да са се отърсили от повелите на светлото дело. Такава е действителността.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-05-2009 - 11:15:18
avatar
Според мен браншови съюз трябва да си има, но да не е формален. Трябва да популяризира начина на живеене в такива къщи, технологията, изграждане и обмен на специалисти, специализирани изложения, издания и т.н. За да имат хората възможността за по-малко пари и по-лесно да живеят СЕГА, както казва колегата. И да са по-близо до Земята, а не по големите етажи. Май ще трябва нова асоциация да се създава...

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
18-05-2009 - 22:27:43
nearvana , виж си лични.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
22-05-2009 - 10:01:26
спорът между дали дървена къща или сглобяема за фирмите занимаващи се със строителство е като за медиците: традиционно лечение или билково лечение с алтернативни методи. Второто може да помага понякога повече, но лекарите винаги са с наточени заби към подобни опити т.к. и бизнесът с лекарства би им сприл и частните кабинети биха затоврили. Та нормално е да се оплюват сглобяемите къщи от оня който не умеят да ги строят-ще останат без работа.

И аз още не съм построила моята къща по финансова невъзможност, която не се предвиждаше ама... sad smiley((. Не ме е засегнала световната криза, но се оказва че личната ми такава съвпадна с нея smiling smiley)

Както и да е. Надеждата крепи човека.

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
22-05-2009 - 12:40:54
daraia,
поздравявам Ви за заключението.
Нека оплюват,оно се види.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
22-05-2009 - 18:33:15
Дарая , къде се изгуби? Радвам се ,че се включваш пак. *rose*
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-05-2009 - 08:32:11
напоследък се занимавам със вентилирани фасади и ми минава една мисъл за използването им като фасади на сглобяеми къщи. Интересно ще ми е ако някои има коментар по това
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-05-2009 - 09:39:25
vlastoy,
интересна идея.На този принцип има ли и вентилирани покриви?Явно плюсовете са много,много ще донесе,какво ще отнесе?Виж на www.vipltd.net.
Дай идея,след кой етап трябва да прехвърлим топката на Вас.?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-05-2009 - 18:35:18
Да, на метална конструкция може да се направи такава фасада но стандартното изпълнение е с алуминиеви профили и мисля,че ще стане много метала в конструкцията. Идеята ми е да се използва вентилираната фасада с предимствата си - дълготраиност и неподатливост на атмосферни влияния. Под нея има паропропусклива мембрана и вата, което дава вентилиращия ефект без да прониква влага над допустимото.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход