Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-05-2009 - 15:31:44
Намери време да изчетеш поне половината от тази тема.Заслужава си.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-05-2009 - 15:49:13
Мои близки си построиха сглобяема къща,стана готова за около 6 месеца.Сега си живеят в нея.Била с някаква метална конструкция (каквото и да значи това smiling smiley) Обаче щом издържа на претенциите на приятелката ми ,значи трябва да са на ниво.Доколкото знам тя реши дори коя стая колко голяма да бъде smiling smiley smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-05-2009 - 15:52:53
Измъкни от приятелката си някакви снимки. (на къщата)

Между другото...днес някой беше довлякъл в офиса новия брой на "Вкъщи"-някакво джобно списание,на което освен главния редактор,всички останали автори са архитекти.Половината е посветено на сглобяемите къщи.Е няма такъв филм...20 страници войнстващ негативизъм и обяснения защо една сглобяема къща всъност не е никаква къща.

Следващия шедьовър ще го препиша направо...

"..."Сега да се върнем в отправната точка.Сглобяемата къща е самостоятелен жанр.Тя е по-близко по своя характер до караваната,планинския заслон и орбиталната станция,отколкото до традиционно жилище.Абсурдно е това да не и личи.Сглобяемата къща трудно може да прелее в двора,да се разтвори в природата,да плъзне по терена и да се скрие между смокини и люляци.Тя е и остава пришелец в ситуацията"

спосочване на източника,така както го е описал издателя:
Списание "Вкъщи"
Периодичност - месечно издание.
Дата на излизане на бр.1 - април 2007 г.
Тираж - 10 000 бр.
Целева група - 25 – 65 г.
Мъже/Жени - 40 %/60%.
Социален статус - средeн, висок.
Доходи - средни и над средните за страната.
Издател Арх Либри ООД.




Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-15 23:31 от salvador.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-05-2009 - 11:23:16
Салвадор, майтапа е голям. На един човек нещо като му е чуждо /може по природа , може от незнание/ от девет реки вода ще ти донесе и ще те убеди колко не си прав. Най-неадекватна в случая е гилдията , която трябва да е водеща - архитекти и инженери. Никак не се учудвам на писаниците.

Сглобяемата къща трудно може да прелее в двора,да се разтвори в природата,да плъзне по терена и да се скрие между смокини и люляци.Тя е и остава пришелец в ситуацията
Моята къща в Горица , най-пасва сред люляци и смокини. Тя също е сглобяема по тази класификация. Явно архитектите не си представят нещо по-различно от бунгало. Това е за тяхна сметка.

То затова тази тема в която пишем сега е "вечна" ..... :} :} :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-05-2009 - 13:39:25
avatar
Бях изключително поразен от това, което колегата е споделил за писанието в това списанийце ли е, какво е... Задавам си въпроса ЗАЩО е такава пропагандата?

Ето един възможен отговор:
Интереса към т.нар сглобяеми къши определено ескалира! Това ескалиране категорично не е в полза на бизнеса на тези архитекторчета. От 20 запитвания към мен 19 са за "стандартни" проекти (т.е. проекти на няколко къщички, с които моята фирма раполага и се мултиплицират). По този начин няма работа за тях, особено с безумните им цени за проектиране.

Още един възможен отговор:
Повечето архитекти са "папагали" - т.е. каквото са им наляли в главите - това и пеят. Нямат собствено мнение и най-вече виждане (което си личи веднага като се поразходите в "новите квартали"winking smiley. За тях немонолитното строителство е ерес и трябва всячески да се вменява и внушава на хората негативно отношение към него. Да си призная - често успяват.

Онова, което ме дразни:
Т.нар. БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ НА ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ - [www.bspsk-bg.org] не развива никаква дейност, особено в подобни случаи!!!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-05-2009 - 13:51:55
А какво им пречи на архитектите и инженерите да проектират и сглобяеми къщи?

btw много ме влече идеята да живея в орбитална станция, не виждам какво му е лошото smiling smiley)

А идеята да си пренеса къщата на друго място, когато ми писне настоящото (или го освинят, или се нанесат кофти съседите наблизо, или просто ми стане малко) ме влече още повече... но доколкото разбрах, повечето сглобяеми не стават за разглобяване и повторно сглобяване.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-05-2009 - 15:53:32
Тия с металните скелети ги местят,ако не са на заварки.Имало е преди някакви спорове в щатите...понеже пичовете заваряват с електрожен,се променяла кристалната решетка на метала и това водело до усложнения с конструкцията в бъдеще.За това сега на много места е разрешено да се работи само с болтове и нитове,без заваряване.

Дървените...според зависи...ама по принцип е много трудно да се премести без никакви щети.Трябва да е помислено за това още при проектирането.Зависи какви сглобки са използвани и изобщо кое как е изпълнено.Има колекционерски фреймови къщи,дето ги разнасят като куцо пиле домат...на хиляди километри...като тези на Lustron примерно..steel frame с порцеланово покритие...



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-16 16:08 от salvador.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
16-05-2009 - 16:51:55
А пък, къщата на дядо ми е сглобявана от тухли-единички, без колони и шайби!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-05-2009 - 00:18:10
partzalev,
поколението на Чернобил и новата демокрация едва ли ще доживеят до дядовите години.Затова са измислили сглобяемите къщи.Строи се бързо,за да остане време да
поживее стопанина.
А къщите от стоманена конструкция са сглобяеми,но съвсем не са разглобяеми.
На гъвкава връзка се правят ,за да издържат на земетресения,а не за да се разглобяват.При евентуално земетресение и пожар ,те само се просукват и дават възможност на стопанина да оцелее.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
17-05-2009 - 10:14:29
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> Онова, което ме дразни:
> Т.нар. БЪЛГАРСКИ СЪЮЗ НА ПРОИЗВОДИТЕЛИТЕ НА
> СГЛОБЯЕМИ КЪЩИ - не развива никаква дейност,
> особено в подобни случаи!!!

Николов, каква е според теб ролята на подобна организация? Според мен , този съюз е създаден просто да го има и да събира членски внос , а при нужда да спуска директиви до най-ниските нива. Колкото по-малко съюзи на този принцип има , толкова по-добре.

Иначе и двата възможни отговора ,които даваш по-горе са верни , но основното е , че е загубена традицията в БГ да се строи с дърво. Да не говорим , че в учебниците на строителния университет е заложено , че дървото е несериозен материал и едва ли не става само за покриви.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход