Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-06-2009 - 10:24:55
Аргонавте....мноо влага бре...28% е точката на пълно насищане на дървесината...Бая надолу трябва да слезеш.Мухълът се захваща на 20% влага,но преди 28% не може да се размножава.Готовите модули гонят показателите на качественото мебелно дърво-6-10% влага.Сухи са си като барут...Това е важна част от процеса при тях-да пристигнат на обекта по-сухи от околната среда и естественият цикъл на промяна на влажноста (който е освен сезонен,е също и денонощен),да започне с приемане на влага,а не с отдаване.Че може и да не успеят да отдадат...

Иначе ако влагомера ти покаже 18% на носеща греда в целогодишно обитаема къща...си в златната среда.Тя под 15% така или иначе няма да слезе.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-06-2009 - 14:25:51
salvador Написал:
-------------------------------------------------------
> Аргонавте....мноо влага бре...28% е точката на
> пълно насищане на дървесината...Бая надолу трябва
> да слезеш.Мухълът се захваща на 20% влага,но преди
> 28% не може да се размножава.Готовите модули гонят
> показателите на качественото мебелно дърво-6-10%
> влага.Сухи са си като барут...Това е важна част от
> процеса при тях-да пристигнат на обекта по-сухи от
> околната среда и естественият цикъл на промяна на
> влажноста (който е освен сезонен,е също и
> денонощен),да започне с приемане на влага,а не с
> отдаване.Че може и да не успеят да отдадат...
>
> Иначе ако влагомера ти покаже 18% на носеща греда
> в целогодишно обитаема къща...си в златната
> среда.Тя под 15% така или иначе няма да слезе.

Хайде сега, ако може да ми обясните, като как това става във времето (24ч.) и пространството (нека да са 100км): 28%, 20%, 6-10%, 18%, 15%??? *stop*

Салвадор,
Моите уважения за постовете ти до тук, но това което пишеш сега е някаква временна (часове, дни) самоцел. Може да има някакъв смисъл, но по-скоро са изисквания за различни процеси. Какво значение има дали един елемент ще постигне равновесие на обекта, в склада или по пътя към него?
Вярно, не са ми ясни тези изисквания, но ме вълнуват. Заедно с това ме вълнува здравия разум и практическата осъществимост!?
Нямам намерение да строя сушилна камера на обекта. sad smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-06-2009 - 14:28:30
avatar
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
....
> Нямам намерение да строя сушилна камера на обекта.


И правилно!

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-06-2009 - 14:33:58
Николов,
Не че те разбрах, какво ми поясни.

Апропо, ти къде си ги учил тези работи? OSB преподаваха ли ти, че гледам си доста категоричен по-горе, пък аз, без да съм ги учил, съм чел др.?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-06-2009 - 15:16:53
avatar
Любо Написал:
-------------------------------------------------------
> Николов,
> Не че те разбрах, какво ми поясни.
>
> Апропо, ти къде си ги учил тези работи? OSB
> преподаваха ли ти, че гледам си доста категоричен
> по-горе, пък аз, без да съм ги учил, съм чел др.?


Висш Лесотехнически Институт (сега как му е името не знам и не ме интересува. едно време се учеше здраво!)

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-06-2009 - 17:07:37
Nikoloff, интересуват ме някои неща за дървена къща и имам питане на лични.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-06-2009 - 22:14:08
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> И изобщо колеги:
> Това, на което Ви учат (за тези, дето са учили де)
> във ВИАС (или като се казва сега) по повод на
> дървените конструкции го забравете и се вслушайте
> в професионалистите, дето са го учили като основен
> предмет.


:] :] :] :} :} :} clap: clap: clap:

Без коментар.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
28-06-2009 - 22:20:48
Любо Написал:
-------------------------------------------------------

> Нямам намерение да строя сушилна камера на обекта.

Трабва , Любо , трябва . Даже трябва да е толкова голяма , че да можеш да построиш къщата в нея и да подържаш постоянна температура и влажност. smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
29-06-2009 - 21:01:29
Пичове,
Аз не Ви бъзикам - чета с интерес и се опитвам да си синтезирам обобщено собствено мнение, за собствени нужди. Уж и аз разбирам от хумор, но тук или се взимам на сериозно или не разбирам Вашия.
Аргонавт,
Приемам последното ти мнение за шега ... или (са те напъплили онези музи/нимфи/русалки - май не уцелвам ни едно от трите) smiling smiley

Николов,
Бас държа, че в ЛТУ (сега) не сте учили OSB - най-много шперплат. Има ли съществени разлики и конструктивно кое е по-добро аз не знам.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
29-06-2009 - 22:20:03
avatar
OSB не сме учили, ама сме учили около 6-7 вида ПДЧ и даже сме произвеждали (лабораторно, разбира се). Учили сме (тогава) всички видове плоскости. Целта за създаването на OSB-то е да се получи плоча с якостните показатели на шпертплат, но по-евтина. Нищо повече. От якостна гледна точка в тази система - дървена конструкция на стена на къща, затворена с OSB или шпертплат, то плочите имат функции да затворят системата, за дадат повърхност за по-нататъшна обработка и монтаж, а в случая и за повишаване якостните показатели на повърхността на стената (един гипсокартон не стига според нашата философия). Якостните показатели на повърхността и якостните показатели на опорната дървена конструкция са различни неща и да се разчита на ОСB-то или шпертплата е несериозно. Необходимо си е допълнително опаянтване на опорните греди.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход