Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-05-2009 - 17:36:58
Каква му е идеята на това съчетание?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-05-2009 - 17:39:34
страх да не се чува скърцане ....... от леглото...... или дюшемето.... :} :} :}
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
13-05-2009 - 22:46:51
avatar
argonavt Написал:
-------------------------------------------------------
> страх да не се чува скърцане ....... от
> леглото...... или дюшемето....


Това е също евентуална причина

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-05-2009 - 14:50:40
avatar
Новото творение на колегата iav

[forum.ecohome.bg]

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-05-2009 - 15:35:55
идеята на това съчетание (1ет масивен, 2 ет дървена къща) е:
1. да не се чува скърцане smiling smiley ... не съм изчел всичките 214 страници от темата но скепсиса към дървените къщи построени от БГ фирми на БГ цени е очевиден. ясно е че едноетажните дървени конструкции са по-прости по-малко неща могат да се объркат тотално!
2. мисля че и двата вида строителство имат своите предимства (комфорт, здравина, цена, добри майстори способни да го направят и тн) и комбинацията за която си мисля е добър компромис между двете опции.

@николов: ами мисля в тази посока защото чакам да се приеме устройствения план и живот и здраве почвам да строя. не мога да си позволя къща от хонка (искат ми 750 евро на м2 за материали и сглобяване, основите от мен), така че се ориентирам към 1ет масивно строителство и 2 ет дървена къща (или някаква друга сглобяема конструкция).
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-05-2009 - 15:38:13
... или цялата масивна. още не съм решил но ще зависи от това дали мога да намеря смислено качество на приемлива цена
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-05-2009 - 15:52:23
*sos*

Здравейте, живо се интересувам от качеството на къщите построени от "Еврохаус" Пазарджик


Надявам се да получа отговори от хора които са виждали качеството на къщите им или още по добре ако живеят в такава.

Благодаря предварително


*sos*



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2009-05-14 15:54 от maxconsult.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-05-2009 - 17:30:26
Прегледах им сайта...мърлява работа...Дано къщите са по-читави.Снимки на завършени обекти почти липсват,а наличните някакви са с такава резолюция,че трудно може да се каже какво има на тях.Има качен някакъв каталог...в него всичко е взето от сайтовете за готови проекти и носят особеностите на...мястото,за където оригинално са проектирани.Крайно време е производителите на тия къщи у нас да престанат да копират щатски и скандинавски модели.
От към технология...това,което се вижда е,че модифицират системата staggered stud,за да борят термомостовете.Не е ново...въпростъ е до колко го правят качествено.
Даже има и една tie wall система в каталога им...за която съм особено любопитен как точно я изпълняват,понеже традицията точно за това в БГ е "0"..ама пак няма описание като за средно грамотни хора:

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-05-2009 - 21:37:36
nearvana Написал:
-------------------------------------------------------
> ... или цялата масивна. още не съм решил но ще
> зависи от това дали мога да намеря смислено
> качество на приемлива цена


Добре , междуетажната конструкция - стоманобетон. Защо втория етаж трябва да е от дърво?
Това за скърцането по-горе го писах за майтап , но то явно излезе сериозно в твоите очи. Скърцането може да се избегне. За мен това не е сериозен довод да избереш стоманобетонна конструкция.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
15-05-2009 - 14:41:02
аргонавт, не разбирам! ти кое би предпочел - 2 етажа от дърво или 2ет стандартно масивно строителство? защото първо питаш защо втория етаж да е от дърво и после сякаш си против стоманобетонната конструкция. сори ако съм малко извън контекста но нямам време да изчета цялата предистория и се вкл#чвам малко на летящ старт.

причината да мисля за този 50-50 вариант (1 ет масивно, 2 ет дървена конструкция) е не точно скърцането а скепсиса който лъха от доста мнения от форума за дървените къщи произведени и монтирани в българия. ясно е че едноетажната конструкция (втория етаж над масивния 1ет) е по-лесна за изпълнение и може би мога да рискувам с БГ фирма. и ако вземат че все пак го окепазят ще живеем натясно на първия етаж и ще ползваме втория за килер и това е ... сърце да е широко

ти можеш ли да ми посочиш БГ фирма която би ми направила наистина добра дървена къща на цени до около 350евро на м2 (малко над цената на монолитното строителство)? за съжаление нямам време да изчета целия форум но от това което прочетох останах с впечетлението че такова нещо няма ... за съжаление. също така за съжаление не мога да си позволя цените на хонка от 750евро++ на м2.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход