Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-09-2008 - 09:01:06
А според мен Дон Балон, си е по-добре с анкерите, които се поставят след като се излее бетона. Избягаве се опасността да им се сбърка местоположението при изливането.
Старата българска технология е да се оставят мустаци от арматура с която да се върже гредата - пак става, ама с анкерите е по-лесно.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-09-2008 - 21:41:45
Предлагам специалистите по тази тема вкупом да се хванат под ръка и да отидат да се поклонят пред инженерния гении,създал най-голямата дървена конструкция у нас-самолетен хангар с големината на футболно игрище,без нито една колона във вътрешното пространство.Хангара е строен в началото на втората световна война и се използва и до днес,намира се на летище Чайка-южно от Варна,на езерния бряг.материала е чам от Карпатите, а инженерите -германци!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-09-2008 - 22:02:47
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> А бе Аргонавт, като не разбираш защо пишеш?
> Пироните не се използват, когато се налага да
> работят на изтръгване. Което значи, че са
> успоредни на усилието. Трябва да се използват
> когато усилието е перпендикулярно и пироните да
> работят на срязване. А когато е невъзможно да се
> направи така се използват други съединителни
> средства. Не знам как по-просто да го напиша за да
> вденеш.
> Не чети учебници дето не разбираш.
> А на Джуниър ще му кажа да си наеме някой, който
> разбира за да му каже къде какво съединение да
> използва. Къде пирон, къде болт...


Напълно съм съглаен с теб , но от поста ти останах с впечатление , че въобще отхвърляш пирона като съединително следство , както го прави и Николов.

цитат : Това съединение с пирона даже не го разглеждам като сглобка - толкоз е несериозно да се обсъжда. Има си технологии по дървените сглобки. За справка - книжарницата на ВЛТИ.

От коментариите като цяло в темата се чувства , че такива къщи не трябва да се строят , че са некачествени и като цяло бягай далеч . Точно с това не съм съгласен.

Защо да не чета такива книжки? Ти само за изпита ли си ги прочел или можеш да проектираш на Джуниър къщата , която иска?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-09-2008 - 22:10:59
фло ,

доста ме заинтригува , и при първа възможност ще отида да го видя.
Винаги са ми били интересни старите дървени сгради просъществували столетия , а днес с лека ръка да кажем , че не може да се строи така е нелепо или признак на незнание.


Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-09-2008 - 22:14:03
avatar
фло,
има стотици български инженери които могат да я конструират, но няма възложители.

аргонавт,
Моето лично мнение е (не е задължително да е меродавно) - при наличието на винтови съединения(не болтови) - пироните отпадат. Поведението на пироните в сечението на дървесината не е контролирано на 100%. Могат да проникнат под различен ъгъл и ... всичко от този род..
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-09-2008 - 22:26:49
Струва ми се ,че ако се ползват идеите заложени в конструкцията от 1939 г.то сегашните дървени къщи биха били по-просторни с възможност да се променя вътрешното пространство във времето/промяната на вътрешното пространство е хит в американската архитектура/т.е. подвижни стени!
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-09-2008 - 22:50:29
avatar
Всичко опира до пари и бюджет...
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-09-2008 - 23:33:59
4ovek Написал:
-------------------------------------------------------
> А според мен Дон Балон, си е по-добре с анкерите,
> които се поставят след като се излее бетона.
> Избягаве се опасността да им се сбърка
> местоположението при изливането.
> Старата българска технология е да се оставят
> мустаци от арматура с която да се върже гредата -
> пак става, ама с анкерите е по-лесно.


Човек, един път правиш впечатление на човек който не прави компромиси със здравината , в следващия момент си готов да анкерираш една 2-етажна къща със 100-ци м2 площ на стените, която трябва да устоява поривите на вятъра минимум 50 години с някакви си анкери дето се самозаконтрят???Не на мойта къща!!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-09-02 23:37 от Don Balon.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
02-09-2008 - 23:44:29
До n.nikoloff

Имате ли мнение за противопожарните химикали за третиране на дърво?Гледах един филм за японска технология -поставят материала в контейнер и мисля,че го третират под вакуум.Резултата беше демонстрация на абсолютно негоримо дърво-нагряваха го с открит пламък от бензинова лампа.Мисля,че работата е в хим.съединение,което при нагряване отделя въглероден диоксид и гаси пламъка.Химикала не е проблем,проблема е в дълбочината на насищане на клетъчната структура.Имат ли интерес специалистите?
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
03-09-2008 - 00:36:06
avatar
n.nikoloff Написал:
-------------------------------------------------------
> фло,
> има стотици български инженери които могат да я
> конструират, но няма възложители.

За съжаление, когато ги потърсиш, не можеш да ги намериш. Всички предлагат бетон, арматура и противоземетръсни шайби. Със строителите е същия проблем. Моя близка не можа да намери човек, който да й сметне покрив- гредоредна конструкция за едноетажна къща от 100кв. Нито майстор, който да го направи- това в радомирско. Принуди се да лее плоча.

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход