Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
20-01-2008 - 23:51:46
"Вижте сайта [www.ibt.bg] - технология с оставащ кофраж.
Това всъшност е разновидност на монолитно строителство, но изпълнението е изключително бързо, по-бързо от стандартни сглобяеми къщи. Цените са конкрентни на монолитното."


Наистина ценна информация stamby благодаря, наи-после нещо ново!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-20 23:54 от Kodzhamanov.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
21-01-2008 - 13:59:55
Първо искам да отбележа , че не съм специалист в строителството .
В събота гледах по National Geographic от Huf Haus как строят къщите си в U.K.
Фундамент - 7 раб.дни
Изграждане на къщата и обзавеждане - 6 раб.дни .
Всичко идва от Германия /вкл.и работниците/ от Великобритания взеха бетона за фундамента и крана би сглобяването .
Нямам представа колко струва на кв.м. , но ако трябва да избирам между наше ново строителство и Huf отговора изпъква от самосебе си .
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-01-2008 - 03:19:17
Huf Haus e за хора от "голямото добрутро", не е за средната класа, освен яко някой не иска за се зароби в жестоки кредити за 30 години и да остане на улицата при една сериозна инфлация и кредитна криза.

Иначе аз имам един съвсем конкретен технически въпрос към запознатите. На определени места във дървения фрейминг (гредово-скелетна конструкция) се поставят определени греди, които трябва да са "pressure treated" (обработени да издържат на натиск). Въпроса ми е има ли в БГ от къде да се купят такива издържливи на натиск греди, които да служат за тези конкретни места във конструкцията?

Или тука фирмите слагат каквото има, пък каквото стане?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-22 03:20 от Vallentin.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-01-2008 - 05:30:42
Валентине, този материал за който говориш, не е обработен за да издържа на натиск, а на външни атмосферни влияния и термити. Понеже метода на третиране на дървесината се прави под налягане, затова ги наричат така. На врората част на въпроса може да ти отговори г-н Инженер, ако се мерне тъдява.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-01-2008 - 09:13:19
Валентине , не знам от какво "утро" трябва да е купувач на Huf Haus , но и 2-те семейства които си строиха бяха пенсионери .
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-01-2008 - 09:29:50
Калоянчев Написал:
-------------------------------------------------------
> Валентине , не знам от какво "утро" трябва да е
> купувач на Huf Haus , но и 2-те семейства които си
> строиха бяха пенсионери .


Извинявай но базова цена от 700 000 Евро за 150м2 са си пари. Обикновено са над 1 000 000. Ти не гледай, че са пенсионери. Хората си имат парите.

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
22-01-2008 - 09:36:34
Vallentin, много гледаш и четеш, ама като не разбираш какво значи конструкция и как се прави, задаваш странни въпроси. Всеки детайл на дървената конструкция се смята и изчислява. Такова понятие като греди издържащи на натиск ми е много смешно, защото всичко се смята на натиск, бил той нецентричен или центричен. Не може да кажеш - Тука ми трябва греда издържаща на натиск и да отидеш в някоя фирма и да помолиш да ти отрежат 3 метра.
И къде ще ги слагаш тези греди? Да не са колони?

P.S.
Сега видях и английскя термин, който си използвал. Наистина това е материал - вакуумно импрегниран. Но въпреки този вид импрегниране, задължително след това трябва да се байцва и лакира. Тези процеси НЕ увеличават носимоспособността на елемента, а само го защитават от атмосферни и животински влияния smiling smiley

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2008-01-22 09:40 от inj.
малко пояснение
23-01-2008 - 02:37:34
Независимо от типа стройтелство , качеството зависи до голяма степен до отговорността, която строителя и проектанта поемат. За някой със сигурност не е новост , че в развитите страни професионалната застраховка на архитектите , да речем, се простира и след като се пенсионират, което ще рече че тяхната отговорност не се ограничава до 2-3 години след изпълнението на проекта а реално през цялото време на неговата експлоатация. Макар и доста церберски, този принцип води до високо качество на строителството, както и до сигурни механизми за компенсация на потърпевшите.

Ако искаме и ние качество в строителството не е зле да се замислим за механизмите за защита като потребители. При добре работещи такива, всички фирми ,дето са на пазара, ще се стараят да постигат високо качество.

Иначе ще си пишем във форумите кои са добри и кои не, без особен резултат накрая.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
23-01-2008 - 05:00:37
Инж.,влез в сайта на Хуф Хаус и тогава пиши колко струват .
inj
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
24-01-2008 - 19:31:00
Аз влизам редовно, а ти?

[www.huf-haus.com]

1.6 милиона паунда малко пари ли са?

e-mail: inj@injener.net
ICQ: 46741990
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход