Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
11-01-2008 - 17:57:08
:crazy: Здраите на всички които се интересуват и ще строят.Моят съвет е да ползвате задължително строителен и обезателно инвестиционен контрол това ще ви спести пари време и нерви.
Колегите са прави че скрити вътрешни греди и кострукцията трябва да са от дебел
импрегрирани и сух материял;слет това да се запечатва отвън и отвътре.
Като се вкара ел. и вик. в изолирани траби в консрукцията а не по пода или по тавана.

Чао за сега
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-01-2008 - 09:30:40
Имам въпрос относни Сал Трейд ЕООД, някой може ли да ми каже как строят, някой има ли такава къща от тях, моля ви помогнете ми да реша дали да ги наема за строежа на къщата ми. Благодаря. confused smiley
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-01-2008 - 16:03:42
vladomm,мога да ти покажа такава къща и да те обедя в нейните преимущесва /т.е. ти сам ще се обедиш/, само че е строена от друга фирма.Ако те интересува,свържи се.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-01-2008 - 16:04:05
teneto,а на теб коя фирма ти строи за 450лв.???
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-01-2008 - 16:08:30
ПУП е съкращение на Подробен устройстен план.
Трябва ви за протокол облазец 3, удостоверяващ че къщата е на точното място и са спазени отстоянията, указани във визата за проучване и проектиране.

Ако ще узаконявате къщата като сграда 5-та категория съгластно ЗУТ - ще ви трябва.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-01-2008 - 16:28:50
Не искам да звуча заядливо но това за 450лв. .............Ако позволите, малка вметка.Направих си труда да прочета всичките 66 стр.на форума и да ви кажа честно пълната липса на конструктивност в обсъжданията е меко казано отблъскваща.Генетично ли ни е заложено да говорим за цена,без да споменаваме какво сме получили за нея?
И за да не бъда поредния ла,ла,ла...........
Имам конкретно предложение, ако желаете разбира се!Дайте да фиксираме конкретни параметри.Като например дебелина на стена и вид материали.
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-01-2008 - 20:39:25
Мда...
Добре

Имам договор с Еврохаус - Пазарджик за строеж на къща от 208м2 на два етажа. Проекта е на 99% готов (надявам се през тази седмица да излезе от надзорната фирма). Договора ми е още от лятото, но се забавихме по моя вина (т.е. трябваше да правя промяна на застроителния план на квартала). Договора ми е за изпълнение за 60 работни дни. Изпълнението е до ключ. Къщата ще ми бъде предадена изцяло завършена: подове (паркет и/или ламинат), дограма, ел и вик инсталации, измазана и боядисана (отвътре и отвън), оборудвани бани и тоалетни (с вани, батерии и т.н.), врати.... всичко. Буквално влизам и си редя мебелите. Имам право да си избера всички участващи компоненти (паркет, теракот и т.н...). В цената са включени и покрив и външни декорации по къщата, проекта, основите на къщата.... абе въобще всичко. Цената е 450е / м2. Със сигурност повечето мнения ще са, че цената е висока, но аз съм си преценил и колебания нямам. Платил съм авансова вноска от 20% и до няколко дни ще направя следващите плащания. Имам само надежда зимата малко да омекне, та да може да се почне работа по-рано, че вече си продадох апартамента smiling smiley smiling smiley

Re: търся мнения за сглобяемити къщи
13-01-2008 - 20:49:39
Кондев, парцела купува ли го, или си беше твой?На колко го оценяваш само парцела. Питам за да сметна дали цените в Канада са съпоставими с тези в БГ. Къде строиш??
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
14-01-2008 - 09:55:39
Пазарджик. Парцела е 612м2 и го купих миналата година, но беше голяма бъркотия със съседи и планове за застроявания. За да получа съгласието на един от съседите, буквално ме изнуди да му продам част от парцела си и сега съм с 530 м2 (15х35м).
Re: търся мнения за сглобяемити къщи
14-01-2008 - 09:57:36
Имам и готов проект за климатична система с термо помпа (чилър). Това е извън тази цена и ще ми го прави пловдивска фирма. В момента си уреждам сондажите. Ако има интерес, мога чат-пат да ви информирам за нещата.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход