Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

търся мнения за сглобяемите къщи

Публикувано от toniko 
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-04-2009 - 15:40:33
Здравейте, ами с две думи, след 2 години подготовка - документи, проектиране и пипкава надзорна фирма, ето че най-после заветния миг дойде. Тази седмица откриваме строителната площадка, а следващата - ще се леят основите на бъдещата ми дървена къща *drunk* . На Ален Мак, 10 км северно от Варна. Пожелайте ми успех и късмет smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
14-04-2009 - 17:20:13
avatar
Успех и късмет.... и снимки... smiling smiley smiling smiley smiling smiley

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
23-04-2009 - 23:20:33
Едни мои хора завихриха спор,който ще използвам хем да вдигна темата нагоре,хем да направя опит да получа малко полезна информация.

Въпросът ми е повече към няколкото човека тук,занимаващи се със строителство на дървени и метални къщи...Той за металните е само един,ама да се надяваме,че ще се включи.

Твърди се,че "сглобяемите" къщи са по-леки.
ОК...с колко все пак са по-леки?Някой опитвал ли се е да сметне колко все пак тежи това,което строи?Приблизително поне...


Имам предвид основните материали-бетона в основата,арматурата,дървесината,осб-та,гипскартон,вата.
Дайте някаква конкретна квадратура и приблизителни сметки,ако сте правили такива.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-04-2009 - 08:33:43
Доста по-леки . 3-4 пъти поне .

Бетона в основата е по-малко , защото товара от къщата е по-малък. Теглото на бетона е за 1 м3 - 2500 кг , на дървесината - 700-900 кг/м3 Тухления зид от единични тупхли - 1800 кг/м3 , замазки и мазилки - 1800-2000 кг/м3.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-04-2009 - 08:49:38
avatar
Освен това абсолютното тегло на стените е още по-малко, поради факта, че дървесината е само за рамка - основния обем се заема с вата, която е около 35кг/куб.м. Т.е стената е някъде около 130-180 кг/куб.м.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-04-2009 - 09:09:00
Привет,
За къща от лека стоманена стоманена конструкция е 50 -52 кг/м2.
Като добавим и гипсокартона,OSB,ватата и т .н. общо може да се каже ,че е равно на теглото само на тухлите,дори не и на зида.
Един средностатистически гражданин може да си построи сам такава къща,като си мъкне материалите с ладата.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-04-2009 - 11:59:30
Здравейте, живо се интересувам от качеството на къщите построени от "Еврохаус" - [www.eurohouse.us].

Надявам се да получа отговори от хора които са виждали качеството на къщите им или още по добре ако живеят в такава.

Благодаря предварително



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2009-05-14 15:51 от maxconsult.
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
24-04-2009 - 16:25:03
Здравейте,преди време мисля че в тази тема бях гледал снимки от строителството на една просто уникална дървена къща -мисля че във Франция беше...Ако някой се сеща и ми даде линк към снимките ще съм много благодарен smiling smiley
Re: търся мнения за сглобяемите къщи
29-04-2009 - 10:57:19
Здравейте уважаеми форумци,

Чета от няколко месеца форума с желанието да науча повече за дървените сглобяеми къщи, от Варна съм и искам да строя къща на 2 етажа. Не съм започнал още с проектирането, но желаната къща я имам разчертана като разпределение и визия.
Молбата ми към Вас е да споделите някоя качествена строителна фирма и контакти.

Благодаря Ви предварително.

Re: търся мнения за сглобяемите къщи
29-04-2009 - 12:19:57
avatar
Зависи от бюджета.

______________________________________
Истината в строителството е горчива, груба, неприятна и най-вече непонятна за непросветените, които обикновено чуват това, което искат да чуят, а не това, което ще им свърши работа - самата безкомпромисна истина. А тайната на просвещението в строителната истина се крие в много труд и пот за съответното образование, както и в безмилостния опит, на притежаващите го.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход