Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пасивна Къща. Що е то?

Публикувано от Don Balon 
Re: Пасивна Къща. Що е то?
30-03-2008 - 21:41:43
Май че ще е по-разумно да си направя вариянт "изолация на вила", и от двустаен ще го направиме гарсониера. clap:, или в най-добрия случай-гарсониера лукс!!!
Re: Пасивна Къща. Що е то?
31-03-2008 - 20:51:01
Какъв би бил ефекта от двойна топлоизолация-външна и вътрешна? Има ли опасност от конденз?
Също, каква е оптималната дебелина/вид на външната и вътрешна топло изолация? Имам една книга от Home Depo и там говорят за плоскости R 15??? Каква е практиката в България?
Във форума чета, че изолацията се лепяла с "топки лепило"! Такава ли е оригиналната технология или е някакво побългаряване, защото съм чувал, че с някакви дюбели се захваща към стената, а също се слага и мрежа?

Благодаря
Re: Пасивна Къща. Що е то?
31-03-2008 - 23:11:56
Малииии Гето, голямо четене/образоване те чака :}
Аз бях на твоето ниво преди 2 години като взех да се интересувам и ровя.
И още научавам се по нещо.

Да ти се отговори на тези въпроси се иска 1 роман да се напише. И пак ще има спорове.
Ама да ти отговорят специалистите ( по образование и по работа).
Аз съм само клиент като тебе.
Re: Пасивна Къща. Що е то?
01-04-2008 - 00:05:40
Гето, този фактор R15 се използва само в сев. америка, в европа имат други коефициенти. Ако не се лъжа ватата дето си я описал се равнява на 15 инча дебел цемент, иначе казано ще пропуска студ толкоз колкото 15 инчова бетонна стена. Недей обаче да казваш че аз съм ти казал :}. Ватата знаеш как се слага, колкото до "стиропора", тука в сутерените го лепят за бетона, а отвън го сахващат с дюбели. Мрежа се слага ако ще мажеш, ако ще я караш по канадски с фасадна тухла, няма нужда от мрежа. За двойната изолация, аз съм на принципа-колкото повече толкоз по-добре, ама 'балиго дали съм прав, аз също съм "пациент" като Петрито по-горе!!!Ъспех.
Пъ Съ :} стягаш ли куфарите???
Re: Пасивна Къща. Що е то?
01-04-2008 - 00:47:31
Quote

За двойната изолация, аз съм на принципа-колкото повече толкоз по-добре, ама 'балиго дали съм прав,

Прав си Балончо, ма мнооого си прав.clap:
Това не е принцип, това си е направо закон :!:

Казва се и по друг начин - Колкото повече - толкова повече spinning smiley sticking its tongue out :}
Re: Пасивна Къща. Що е то?
01-04-2008 - 02:43:39
Ох, аз пък преди 4 години... Толкова много научих за това време и то често спорни тези. Единственото което знам със сигурност е че нищо не знам :}
Абсолютно подкрепям - колкото повече. толкова повече smiling smiley. Аз лично залагам на 10 см ЕПС по стените и 25 до 30 см вата на тавана (топъл таван). Сега си мисля че щеше да е по-лесно ако бях сложил плоча над третия етаж, вместо да си играя. И един прост студен покрив, с евтин дървен материал и колкото искаш попове... Както и да е, все пак гледам да го довърша по всички правила - с въздушен процеп между дървената обшивка и ватата - 4 см, за осигуряване на вентилация (а и покрива е с битумни керемиди), паропропускливо фолио, вата, полиетилен с алуминий и най-отдолу сачак. Само сачака ме притеснява малко от гледна точка на пожаробезопасност, но се надявам ватата да позадържи огъня, ако не дай си боже се случи.
Re: Пасивна Къща. Що е то?
01-04-2008 - 10:17:03
Колкото повече, толкова повече, после защо ми мухлясва? И защо не се грее сама къщата, ами пак има нужда от отопление?
Re: Пасивна Къща. Що е то?
01-04-2008 - 13:33:35
ре6о,
тук вече не съм съгласен с теб. Мухлясва, където има влага, а влага се получава основно от конденз. Когато имаме сериозна изолация условия за конденз просто липсват. От къде ще дойде мухала? Само от едно място - неправилно изпълнение с термомостове!!! В Германия има над 10000 пасивни къщи с доказан ефект. Аз лично съм правил нискоенергийни къщи и също мога да кажа, че разходите за отопление и климатизация са минимални, по данни от самите собственици. Стойността на иннвестицията в изолация се възвръща именно от намалените разходи, така, че
Колкото повече, толкова повече /изгода/!!!
Re: Пасивна Къща. Що е то?
02-04-2008 - 02:38:00
asdf123 Написал:
-------------------------------------------------------
> ре6о,
> тук вече не съм съгласен с теб. Мухлясва, където
> има влага, а влага се получава основно от конденз.
> Когато имаме сериозна изолация условия за конденз
> просто липсват. От къде ще дойде мухала? Само от
> едно място - неправилно изпълнение с
> термомостове!!! В Германия има над 10000 пасивни
> къщи с доказан ефект. Аз лично съм правил
> нискоенергийни къщи и също мога да кажа, че
> разходите за отопление и климатизация са
> минимални, по данни от самите собственици.
> Стойността на иннвестицията в изолация се възвръща
> именно от намалените разходи, така, че
> Колкото повече, толкова повече /изгода/!!!

ASDF123
Не му опонирай на Пешо, на него му е хоби да спори. Не знам защо все свързва изолацията с липса на обмен на въздух, задушаване, плесен, мухъл и.т.н. Явно е наблягал повече на учебника по железобетонни конструкции :}
Re: Пасивна Къща. Що е то?
02-04-2008 - 19:48:58
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
Имам една книга от Home
> Depo и там говорят за плоскости R 15??? Каква е
> практиката в България?

Мисля че това R15 e топлинното съпротивление на тези плоскости R=15 (трябва обаче да се видят единиците, които ползват) - колкото по-голямо, толкова по-добре. Практиката в БГ е да се работи с реципрочната му стойност - Коефициент на топлопреминаване U (или К) - по-малкото е по-добро. Съвременият норматив за външни стени е не повече от U=0,5W/m2*K, което за ориентация се постига с 5-7см. изолация върху бетон/тухла.


Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход