Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Пасивна Къща. Що е то?

Публикувано от Don Balon 
Пасивна Къща. Що е то?
21-03-2008 - 23:09:22
Извинявам се ако вече има открита такава тема, стигнах до страница пейсе и някоя си smiling smiley и реших, че е по-лесно да отворя нова тема отколкото да се ровя в архива.
Мисля че наред с всички видове изолации, вентилации и отопления, темата за пасивната къща е много актуална. Все пак не сме Русия или Канада с неограничени енергийни ресурси!!! Та освен че стоиш пасивно и отмаряш в една пасивна къща, с какво още тя се отличава... от една "панелка" да кажем???
Re: Пасивна Къща. Що е то?
22-03-2008 - 00:20:50
Има си търсачка:
Пасивна къща

Много сме ги обсъждали... Много скъпо удоволствие на тоя етап. Доста по-евтино и близко до идеала е да построиш просто нискоенергийна къща.
Re: Пасивна Къща. Що е то?
22-03-2008 - 01:57:14
Boby Написал:
-------------------------------------------------------
> Има си търсачка:
> Пасивна къща
>
> Много сме ги обсъждали... Много скъпо удоволствие
> на тоя етап. Доста по-евтино и близко до идеала е
> да построиш просто нискоенергийна къща.


Става и така. Дали ще се казва нискоенергийна, високоефективна, соларна или пасивна, целта е една. Аз лично не бих вкарал 25000 Евро в каквато и да е отоплителна система, дори и геотермална, преди да съм направил всичко което е по джоба ми относно изолация, вентилация, остъкляване и пр. неща, които няма да зависят от капризите на "чудесата на техниката", ще си вършат работата тихо и кротко без да се развалят.
Та съгласен съм да променя заглавието на темата от Пасивна къща на
Нискоенергийна, Високоефективна, Соларна къща.Кой как си я представя, какви елементи би трябвало да има, и естествено да бъде по джоба на средния българин???
Re: Пасивна Къща. Що е то?
22-03-2008 - 03:02:11
Давай земляк, ще бъде интересно clap:
Re: Пасивна Къща. Що е то?
22-03-2008 - 20:58:18
Geto Написал:
-------------------------------------------------------
> Давай земляк, ще бъде интересно
Може би...но изглежда само за нас двамата!!!
Гето, на тебе ти предстои скоро строителство-остъклявай здраво от изток и юг, като използваш "ревърсибъл"(зима-лято) стъкла, избягвай големите стъкла от запад и север, дори с риск да загубиш гледка. Ако имаш възможност направи си лятна кухня от северната страна на къщата с навес. Хем става за сбирка по ракиено време на хладно и сянка през лятото, хем предпазва основната къща от ветровете зимата. От запад винаги духа (а по някога и слънцето залязва от там), посади кипариси или нещо от сорта да ти пази сянка. И най-важното, изолация, изолация-вентилация!!!Успех!!


smiling smiley
Re: Пасивна Къща. Що е то?
23-03-2008 - 04:14:51
> Давай земляк, ще бъде интересно
Може би...но изглежда само за нас двамата!!!

Don Balon, за съжаление май си прав sad smiley Но нали виждаш, хората вече лягат и стават с мисълта за ен. ефективност winking smiley Ето същата участ има и моят въпрос с винтелацията на покрива! Но както и да е. Я ти молия те ми кажи какви са тези специални "ревърсибъл"(зима-лято) стъкла?
Re: Пасивна Къща. Що е то?
23-03-2008 - 06:11:19
Тези стъкла са още много нови, в процес на патентоване. Ще ти дам повече информация след като и аз я проуча. Едно обаче знам че са двукамерни, демек с 3 стъкла!!!
Re: Пасивна Къща. Що е то?
23-03-2008 - 10:50:18
аз съм правил подобни експерименти.... за цени нама да коментирам само ще кажа че виншната изолация за да стане както трябва се пръска с полиреутан оттам нататък като цяло е безмислено... като излезе образно казано по бдс 400 450 евро каква е сметката за къщичка от 150 м2 30000 евро разлика е сериозна сума...
Re: Пасивна Къща. Що е то?
23-03-2008 - 10:50:41
Хубаво, но не прекалявайте. Какъв е смисъла от железна изолация, когато се живее, проветрява и прочее. Без отопление няма да минете. Аз не вярвам в пасивната къща също, както не вярвам в перпетуум мобиле.
Re: Пасивна Къща. Що е то?
23-03-2008 - 11:25:20
и аз това се чудя ама хора без работа многоооооо
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход