Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони

Публикувано от другата страна 
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
07-11-2006 - 19:17:04
Мнооооооого си далеч от централния мозък. Никога няма да забогатееш и винаги ще си останеш пълен нещастник- ей, така ще мразиш другите, за това, че не са като тебе, защото ще бъдат живото опровержение на деградиралия ти стериотип на мислене.
Много има да чакаш някой да те вземе да му слугуваш с крадливия си начин на мислене. Те богатите да не са прости, ве?! :}
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
07-11-2006 - 21:10:10
Здравейте "другата страна"

Когато някой си направи свинарник под прозорците на хотела ви ще забравите за принципа на неприкосновеност, така както се опитвате да си го представите. И недейте да мразите социалистите - вие вероятно също сте само новоизпечен капиталист, затънал дълбоко в социалистически произход.

Аз не съм нито едното, нито другото. Пък и проблема, който дискутираме, опира до елементарен егоцентризъм и душевна нищета и нищо друго.

Като заключение на тази безплодна дискусия - пази боже сляпо да прогледне.
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
07-11-2006 - 21:35:12
4ovek, това ми напомня за един родопчанин от Батак, много работен и хубав човек. Той ми разказа че неговия род са имали над 100 декара от най-хубавата земеделска земя покрай реката. Сега тя е на дъното на язовир Батак, а наследниците на някогашните "оръфляци" получиха земя до брега на язовира, някога бедна и скалиста, по чукарите. Превратности на съдбата.
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
07-11-2006 - 21:37:14
Разбира се, че проблемът опира до "елементарен егоцентризъм и душевна нищета и нищо друго". Наистина е необходим много сложен егоцентризъм, а не елементарен и духовна, а не просто душевна нищета, за да наблъскаш в защитена зона част от Девненския промишлен комплекс, голяма част от промишлената зона на Белослав, част от Варненската Южна промишлена зона, пристанищата Варна – запад, пристанище ТЕЦ Варна, Фериботен комплекс, Леспорт и да спреш от строеж автомагистрала “Черно море”, пристанищен терминал Варна – запад, пристанищен терминал ТЕЦ Езерово, Фериботен комплекс, рехабилитация и модернизация на ТЕЦ Варна, проекти за изграждане на газопреносна мрежа, реконструкция на пречиствателна станция за отпадни води “Зл. пясъци”, водопровода “Камчийски пясъци”, регионално депо Провадия, трети етап на разширение на депо Въглен и др.

И всичко това за какво? За едната жажда за власт и пари. Наистина голям егоцентрик трябва да си.

Между другото никой не може да направи свинарник до хотел и сега, защото от години съществува Наредба 7 за отстоянията. Това екозащитниците ме учудвате с невероятната си правна неграмотност и неинформираност.
А за хотела не се коси- нямам такъв и не мисля да имам. Просто това не е мой бизнес.

Поздрави!
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
07-11-2006 - 21:46:41
Не е бил оръфляк, този който е имал 100 дка земя.
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
07-11-2006 - 21:57:05
Аман от "чайници"!
Много мразя, когато добра идея се обсеби от подставено лице, колкото да се "отпуши парата" и се опорочава. Другата страна ми прилича на един Барбарела от друг форум (Вн). Ама ползва турцизми.

До Натура 2000:
Звъни телефона
- Ало, Енергото ли е?
- Не , ВиК.
- Бе, и на вас да ви ... майката!

Споменах ли, че искам танк?
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
08-11-2006 - 08:52:03
А теб какво различно от жаждата за пари те води? За мен си същия като хората, които оплюваш - води те жаждата за пари.
И ако в началото ти казах, че може и да съм на твоя страна , след като ти разкри своят категоричен отказ на компромис в името на обществото вече е ясно , че не мога да бъда.
Обаче има и още нещо - не само разделяш хората на това какви са материалните им възможности в момента, но и акцентираш на наследството - някой не бил оръфляк, защотот дядо му бил заможен. Ако има някаква логика в това, че щом някой е успял да натрупа богатство, значи все пак не е съвсем обикновен, то това с наследството е единствено комплексарство. Това те слага много по-ниско от тези, които искат да те ограбят, въпреки че се чудя, как може изобщо да съществува по-ниско мястоsmiling smiley
Самоувереността, че си повече от другите обикновено води до падение. Особено в случай, когато си получил нещо по наследство.

Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
08-11-2006 - 08:58:27
Единстевното лошо нещо е, че не могат да разберат, че става въпрос за късмет. В последно време почвам да се ядосвам, че съм прекалено толерантен към такива късметлииsmiling smiley
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
08-11-2006 - 09:09:30
Калинка не може да има кауза с широка подкрепа, която е основано единствено на забогатяването на малцината участници. ТИ поне имаш мозък в главата и ще разбереш за разлика от Другата страна. И се надявам няма да се запалиш толкова, че да си прахосаш време в ненужни борби.
Повярвай ми , че дори и в началото да сте с благородни намерения в даден момент ще се присъединят хора, които ще направят победата ви невъзможна.Все ще има момент в който някой идиот ще заяви "не може частни имоти да се направят на защитени територии без да се плати на собственика толкова, колкото ако строи хотел."
Re: Незащитените хора в Натура 2000 защитените зони
08-11-2006 - 16:39:09
Естествено, че не може. Понеже явно не ти стига много ума, ще ти го кажа направо- общество, в което периодично /в България тази периодичност изгледажа е 10 години/ минава някой и прибира заработеното от хората, в крайна сметка се разпада, защото хората се демотивират да работят и накрая спират да работят и се завъждат само такива, като тебе, дето се чудят кой в момента е по-силен, че да се присламчат към него, санким остане нещо от краденото и за него.

И няколко уточнения, защото ти имаш уклон към черно бяло мислене и очевидно ти е трудно да схванеш за какво точно става въпрос:

1, Никой не е против опазването на природната среда, а сме против тези, които под маската на опазването на природата са тръгнали безогледно да налагат икономическите си интереси чрез злоупотреба с власт в територии, в които много отдавна не същестува това, което те твърдят. Иначе нямаше процедурата да е такава, че да няма никакъв контрол върху определянето на защитените зони- казват еколозите, че има крокодили в Перловска река и край- никой, дори Министерски съвет не може да каже, че това не е така и Перловска река задължително трябва да стане защитена зона.

2, Никай не казва, че всеки, който няма наследство е оръфляк. Оръфляци са тези, които като нямат, не желаят да си го заработят, а тръгват да стават социалисти и да вземат от тези, които са го заработили, за да дават на калпазаните.

3, И накрая най-смешното: "А теб какво различно от жаждата за пари те води? За мен си същия като хората, които оплюваш - води те жаждата за пари. "
Я, да вземеш да обясниш точно каква жажда за пари ме води! Би ли обяснил личният ми интерес от това, след като аз само ще спечеля от Натура 2000, защото, както писах вече няколко пъти моите земи са със сменен статут и от тук нататък цената им само може да се вдигне от свиването на пазара. Хайде давай да видим до къде ти стига умствения багаж!

Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход