Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Моля за съвет за газови котли

Публикувано от petkok 
Re: Моля за съвет за газови котли
18-04-2008 - 11:04:20
omaripi Написал:
-------------------------------------------------------
> Абе кво му е КПД на ВАйлант на 100 и 30 % товар!

93%, гарантирани при модулация до 40% от мощността , а сега вече и до 30%

> значи за теб е - поръчваш си скоростната кутия на
> опел, двигателя на трабант, шасито на форд,
> електрониката на тойота, ....... палиш и тръгваш
> а? Само търговец може да го измисли и вярва в
> успеха!
>


Ми нали то това е Тесито - да не искаш да ме убедиш, че всичко е правено на едно място? Ако - да, кажи къде!


profesora Написал:
-------------------------------------------------------
> Лазаре, доколкото знам си фен на Vaillant надявам
> се , че удома ако си газифициран с такъв
> уред/котел/!
> Аз съм фен на IMMMERGAS и съм с такъв котел модел
> victrix 24kw !
> За 2V6 Незнам .
> Но имам едно предложение към вас дайте да си
> сложим по едно TESY та да мирясат някои хора във
> форума.
> за omaripi които бе споменал , че е от Велико
> Търново ......
> ПЛАН
> за движението на демонстрационния автомобил
> на „IMMERGAS”
> Севлиево 27.05.2008г. пристига
> сутринта 2дни 27май; 28май
>


2V6 има стария модел Мора и доколкото знам е доволен, но не парадира с това нито пък е оплюл коя да е друга марка. Това е приоритет само на omaripi. Много по-полезен щеше да е ако просто споделяше плюсове и минуси, та да ни стане ясно и на нас телетата, дето не разбираме от иновации, и че Теси е Най-, най-, най-! Отначало допусках, че omaripi е служител в TESY, но ако беше така до сега трябваше да е уволнен заради антирекламата, която прави на този котел :} !
Re: Моля за съвет за газови котли
18-04-2008 - 11:17:39
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> Да, omaripi, търговец съм! В България всеки, който
> легално се занимава с бизнес е търговец и не
> всеки като тебе влага в тази дума толкова жлъч! В
> България дори и лекарите са търговци по смисъла на
> закона. Преди да стана търговец обаче съм станал
> магистър инженер - ако това има някакво значение
> за тебе, а преди това имам завършен техникум, така
> че спокойно можем да си говорим за техника. А ти
> кой беше, че може би съм пропуснал?


smiling smiley Лазаре не се засягай, не прави грешката да започваме кой какъв е.... щото не искам да влизаме в спорове кой от какво разбира..... както знаем в България има лекари и лекари, инженери и инженери.... идеята ми беше за специалисти в областта за която говорим а не за това кой какво е учил.
Кой съм аз... какво значение има..... да ти кажа че съм доктор по топлотехника и специализирал в Италия и Германия... нима нещо от това ще ти промени мнението ти или ще ориентира хората.......
За мен е по важно да ги караме хората да се замислят и разсъждават, да придобиват култура за работа с тия уреди! Пък и хората в бизнеса ако се замислят и решат да поровят малко информация и почетат това онова, ще могат да генерират по качествен бизнес!

Аз нямам нищо против да си говорим за техника! Не знаех че си инженер, поне по постовете ти..... когато става въпрос за газова техника!

Съжелявам ако си се почувствал лично засегнат, когато говоря за търговци имам предвит стереотипи и нагласи които в момента битуват.... лично не се познавам с Вас така че съм далеч от мисълта да давам оценка на хората в форума!
Re: Моля за съвет за газови котли
18-04-2008 - 11:31:33
sashodenev Написал:
> 1- В България има специалисти и специалисти, ако
> ме разбираш.Кондензните котли са постижение за
> този вид техника, въпросът е кога си заслужава да
> се купят.
> 2- Изчисления винаги трябва да се правят и нужните
> киловати да се сметнат.
> 3- Обясни малко повече какво искаш да кажеш.

1. Съгласен съм...
2. Ок... обаче смятаме нещо и казваме тази максимална мощност за отопление 7.25 КВ., тази мощност за БГВ 26.3 кв...примерно. естествено че няма уред който да отговаря на тези изсиквания.... или търсим кондензен.......обаче тук пак се връщаме към точка 1.
Така.... и хората казват мората има долна граница 6кв... или избираме най малкият компромис... ще си продължа мисълта но пак искам да ви провокирам:

какво за вас са тия стойности и тия КПДта които се упоменават от производителите - при 30 процента товар и 100 процента товар на 24 киловатов котел???!!!

Някой ако може да ми каже мнението си продължавам с БГВ и модулация!

Re: Моля за съвет за газови котли
18-04-2008 - 12:03:54
Здравейте! Продължавам да чета този форум с наждата, че нещата ще се изяснят. Идеята на Лазар за сравнителна табличка на котли с мощност 24 кв. е отлична...жалко е само че от 5-6 страници назад се опитвам да накарам някой специалист в бранша да я направи. Таблицата трябва да е направена от инж. в областта, а не от търговец...иначе си губи смисъла...Ади лека smiling smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
18-04-2008 - 14:17:54
omaripi Написал:
-------------------------------------------------------
какво за вас са тия стойности и тия КПДта които се
> упоменават от производителите - при 30 процента
> товар и 100 процента товар на 24 киловатов
> котел???!!!
Добре , не исках да споменавам марки, но щом ти държиш. Котел Immergas Victrix 24
КПД при 100% мощност - 106%
КПД при 30% мощност - 106%
Тези стойности са при температура 40 градуса.С увеличаване на температурата КПД намаля.
За мен такива стойности на КПД не са реални.
Айде сега ти ми кажи защо и при 100 и при 30% мощност дават на котела еднакво КПД.



Re: Моля за съвет за газови котли
18-04-2008 - 15:52:50
sashodenev Написал:
-------------------------------------------------------

> Добре , не исках да споменавам марки, но щом ти
> държиш. Котел Immergas Victrix 24
> КПД при 100% мощност - 106%
> КПД при 30% мощност - 106%
> Тези стойности са при температура 40 градуса.С
> увеличаване на температурата КПД намаля.
> За мен такива стойности на КПД не са реални.
> Айде сега ти ми кажи защо и при 100 и при 30%
> мощност дават на котела еднакво КПД.

Кондензните котли са с примекс горелки - предварително смесообразуване на горивната смес. Горивната смес представлява съотношение между газ и въздух, като идеалното съотношение за пълно изгаряне на газта е приблизително на едниница газ десет единици въздух!

В примекс горелките се подава толкова въздух колкото е необходимо за да се запази това отношение! Затова модулацията или диапазона на този тип котли е в по голям диапазон. От колко до колко могат да работят решаващо значение имат характеристиките на газовият клапан, схемата му на работа съпротивленията и управлението, както и оборотите на вентилатора най просто казано!

КПД на кондензният котел и на каквото и да е не може да е над 100 процента - това не е перпето мобиле. при изгарянето на една единица метан се отделя винаги едно и също количество топлина другото са маркетингови трикове!
Това което се упоменава е ефективноста на кондензният котел спрямо конвенционалните котли при определени условия winking smiley

Самата технология на кондензният котел е да улавя и връща обратно топлината на изгорелите газове, които се отделят при горивният процес! Схемите и начините на изпълнение са различни: чугунени капсуловани горивни камери или стоманени с вторични топлообменници, рекуператори и т. н. Основното обаче което и сам си забелязал е температурният диапазон. За да може кондензният котел да работи в кондензен режим трябва да работи на мощност която да позволява кондензацията на газа във вторичният или първичният топлообменник, така газа отдава вторичната топлина отново в системата! Затова конд. котли се водят нискотемпературни, в режим 30/50 градуса на връщаща и подаваща вода. Целта е да се прави повече конденз на тия газове, като не трябват да преминават точката на оросяване. В зависимост от типа на газа точката на оросяване на изгорелите газове е около 55 градуса. Това е идеалният режим за кондензен котел. Сега всеки модел си има собствени оссобенности, но идеята е следната като знаем тези храктеристики как да адаптираме системата към оптималният режим на уреда.

Какво става когато увеличим температурата на водата отоплението примерно на 65 - 70 градуса, котела си увеличава мощноста и започва да работи в режима който работят конвенционалните котли - над точката на оросяване на газа! Затова колкото повече е температурата на водата, толкова повече е температурата на изгорелите газове и ефективноста на кондензният котел пада и се приближава до конвенционалният!!!

Отук си прави сметка колко е по ефективен е кондензният котел в режим на БГВ където ти са необходими от 20 до 24 киловата мощност за приличен дебит и делта! Почти николко!!!

В режим на отопление е по ефективен от конвенционалните когато водата излизаща от него е 40 градуса..... друг е въпросът за изчисление на такава отоплителна система която да дава необходимият комфорт при тези градуси на водата.

Кондензните котли имат по добър горивен процес от конвенционалните заради примекс горелката! Но в зависимост от инсталацията и режимът му на ползване може да имате котел за 3500 лева, койтода работи толкова ефективно колкото за 1200 лева.

Благодаря за питането!
НО моят въпрос е свързан с за КПД на КОнвенционалните котли а не на кондензните! Моля те дай ми твоята дефиниция!
какво за теб значи КПД при 30 процента товар и КПД при 100 процента товар на 24 киловатов конвенционален котел!!!!
Re: Моля за съвет за газови котли
18-04-2008 - 18:35:37
LazarG Написал:
-------------------------------------------------------
> 93%, гарантирани при модулация до 40% от мощността
> , а сега вече и до 30%


Така както си го написал излиза, че вече са си намалили диапазона на модулация - това ли искаш да кажеш?

Мисля си, че знам какво искаш да кажеш ,но мисля че бъркаш модулация на мощност с товар?
Още по прост начин ще ти задам въпроса как се определя кпд при 100 % товар и при 30 % товар?

> Ми нали то това е Тесито - да не искаш да ме
> убедиш, че всичко е правено на едно място? Ако -
> да, кажи къде!


Ами явно не е!

> profesora Написал:
> --------------------------------------------------
> -----
> > > за omaripi които бе споменал , че е от
> Велико
> > Търново ......
> > ПЛАН
> > за движението на демонстрационния
> автомобил
> > на „IMMERGAS”
> > Севлиево 27.05.2008г. пристига
> > сутринта 2дни 27май; 28май



Разписанието на психо-диспансера ти си го знеш!
Не се предавай... всичко е лечимо.....само че в твоя случай има медицински риск! :}


Много по-полезен щеше да е ако просто
> споделяше плюсове и минуси, та да ни стане ясно и
> на нас телетата, дето не разбираме от иновации, и
> че Теси е Най-, най-, най-! Отначало допусках, че
> omaripi е служител в TESY, но ако беше така до
> сега трябваше да е уволнен заради антирекламата,
> която прави на този котел !


smiling smiley Доре бе пич, пак се самонавиваш.....
Ако можеш да докажеш без да споменаваш думите традиции и марка, че атмосферен двуконтурен котел 24 киловата си заслужава цена от 2900 лева, ще спра да карам хората да мислят практично....... winking smiley
Re: Моля за съвет за газови котли
18-04-2008 - 19:07:05
omaripi Написал:
-------------------------------------------------------

> Лазаре не се засягай, не прави грешката да
> започваме кой какъв е.... щото не искам да влизаме
> в спорове кой от какво разбира..... както знаем в
> България има лекари и лекари, инженери и
> инженери.... идеята ми беше за специалисти в
> областта за която говорим а не за това кой какво е
> учил.
> Кой съм аз... какво значение има..... да ти кажа
> че съм доктор по топлотехника и специализирал в
> Италия и Германия... нима нещо от това ще ти
> промени мнението ти или ще ориентира
> хората.......
> За мен е по важно да ги караме хората да се
> замислят и разсъждават, да придобиват култура за
> работа с тия уреди! Пък и хората в бизнеса ако се
> замислят и решат да поровят малко информация и
> почетат това онова, ще могат да генерират по
> качествен бизнес!
>
> Аз нямам нищо против да си говорим за техника! Не
> знаех че си инженер, поне по постовете ти.....
> когато става въпрос за газова техника!
>
> Съжелявам ако си се почувствал лично засегнат,
> когато говоря за търговци имам предвит стереотипи
> и нагласи които в момента битуват.... лично не се
> познавам с Вас така че съм далеч от мисълта да
> давам оценка на хората в форума!


Не се засягам Докторе (ако може така), просто исках да ти напомня, че както има инженери и инженери, доктори и доктори, така има и търговци и търговци! Както правилно си забелязал, от постовете ми не личи, че съм инженер, а тъп търговец. Тати хубу ми казваше на времето: "Сине, иди на специализация в чужбина, та да се върнеш истински специалист, а не като тукашните...", ама аз не го послушах. И сега понеже не разбирам от газови котли, разправям на клиентите, че кондензния котел в режим на БГВ си работи на 100% в кондензен режим, а сега от тебе научавам, че съм ги лъгал! Моля те Докторе, обясни на мене тъпия търговец каква е тази заблуда - уж кондензен котел, пък не работи в кондензен режим при производство на БГВ. И още нещо да те питам - позволявам си от името на 2V6 - той не е търговец, ама като тукашен специалист още няма нужния опит, както казваш, пък и го е срам да пита (или не е активен в момента), та питаме двамата - с каква мощност (или процент от номинала) трябва да работи един котел за да е в кондензен режим? Сполай ти за добрината, ако отговориш на двата въпроса!
Re: Моля за съвет за газови котли
18-04-2008 - 19:55:06
omaripi Написал:
-------------------------------------------------------
> Доре бе пич, пак се самонавиваш.....
> Ако можеш да докажеш без да споменаваш думите
> традиции и марка, че атмосферен двуконтурен котел
> 24 киловата си заслужава цена от 2900 лева, ще
> спра да карам хората да мислят практично.......


Ще ти отговоря кротко, пък другите да преценят кой се самонавива. Уредът за който говориш (цитат от последната ценова листа):


Quote

АТМОМАКС ПРО 24kW VUW 240/2 - 3 1470.00 1764.00 30

В момента може да се вземе с 10% отстъпка и цената пада на 1587.60лв! Да уточня, че при Вайлант това включва монтаж, пуск и първоначална настройка, така че, ако извадим още 200лв, за цена на уреда получаваме1387.60 срещу 1200 за Теси! За традиции и марка не съм говорил - както ме помоли, но нека припомня за перфектно организирания СОБСТВЕН сервиз на вносителя Газкомфорт (който обикновено си бездейства, но това е друга тема). Моля те - не спирай да караш хората да мислят практично. Не знам как измисли тази цифра 2900лв, защото източникът ти на информация е перфектен и не може да те подвежда, значи изкривяването става у тебе! Още веднъж най-спокойно ще те помоля omaripi да престанеш да плюеш, хулиш и дезинформираш! Ако искаш да бъдеш полезен - моля, споделяй това, което знаеш! Човек не може да знае всичко - ако се специализираш в едно, изоставаш в друго и лично мене например би ме заинтересувало, нещо конкретно, ама просто да си плюеш така напосоки, че тук нямало традиции и специалисти, а само търгаши, които нищо не разбират, а само гледат да те омагьосат и да ти лапнат паричките - не звучи сериозно! Вярно, че в Бг с газификацията сме назад, но отопление е имало и преди това нали?



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2008-04-19 07:34 от LazarG.
2v6
Re: Моля за съвет за газови котли
19-04-2008 - 16:29:40
Quote

omaripi Написал:
-------------------------------------------------------
> 2v6 Написал:
> --------------------------------------------------
> > Аз говоря за енергия. За какъв "дебит" на
> > енергията се опитваш да ме поправяш?
> > И каква е разликата между дебит и поток?
>
>...
> с две думи:
> потокът е насоченото движение на водата, което се
> дефинира от посока и скорост!
> дебитът е количеството на водата преминало за
> единица време през единица площ с определена
> скорост!
>
> най - често при отчитане на дебита потоците са
> променливи, но се отчита определена стойност на
> дебита!
> ...

Докторатите са ти дошли в повече! Кажеш нещо смислено и след това изпишеш десет пъти по толкова общи приказки, нямащи никаква връзка нито с въпроса, нито помежду си. Как не написа едно мнение със смисъл отначало до край?
Аз ти говоря за входяща и изходяща енергия ти ме поправяш за потоци и дебити вода!? Е малко помисли върху прочетеното и ако нещо не ти е съвсем ясно питай за уточнение! Отклоняването от въпроса показва че не можеш да отговориш аргументирано.

Quote

> > Е аз точно това те питах - по какви стандарти
> си
> > определил твоята система че е А+?
>
> Нали ти отговорих щом имаш доверие на нашите
> одитори питай тях!
> ...

Това за одиторите го бях споменал, защото ти твърдеше че в България никой не се занимава с това. Не съм казал че им имам доверие, така че забележката ти е напълно неуместна! Въщност това пак е отклонение от моя въпрос. Не си отговорил никъде как си определил твоята система като клас А+.

Quote

>...Реалната полза то модулацията или ниската долна
> граница е само за БГВ-то на проточен принцип... но
> това е друга тема!
> ...

След такова изказване излиза, че изобщо не си наясно какво е модулация и долна граница!? Да не искаш да кажеш, че котела трябва да работи само на една мощност в режим отопление? Въпреки че знам каква е ползата от модулацията на моя котел съм я изключил, работи винаги на минимална мощност, но това е друга тема...

И моля не ме забърквай в спора за Теси! Не съм давал никакви мнения за него.

А и когато говориш за практично решение и съвети не върви 90% от постовете ти да са пълни с несвързани теоретични брътвежи.



Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход