Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!

Публикувано от Продавач 
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
10-10-2005 - 16:16:48
Общо взето го водят екологично гориво. Обясняват, че за разлика от въглищата, които съдържат СО2, акумулиран отпреди милиони години ако гориш съвременни растения ти връщаш СО2, дето при фотосинтезата е взет от атмосферата наскоро и кръговратът си е нормален. Така, че най-новите теории са, че дърва е екологично да се горятsmiling smiley
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
11-10-2005 - 10:38:26
Района на София не е подходящ за слънчеви батерии. Много малко слънчеви дни има в годината. А ти не се ядосвай толкова - не са само Топлофикация рекетьорите.
Ако държиш да си енергонезависим - купуваш си ниви и си произвеждаш енергия. Има технологии за биодизел от рапица или слънчоглед. Има технология за производство на метан от разни житни растения. Иначе от един монополист попадаш на друг.
Joan,
4овек,
Наистина ми беше интересно да прочета мнения по отношение горенето на дърва.
Отпадането (ограничаването) на еко съображенията е положително - просто получаваме още една възможност (особено при липса на други). Не съм имал такава информация.

Ама, иначе, от вчера съм се зачудил, не ви ли се струва за далеч по-смислено, щото едно съвременно общество да не "поощрява" използването на дърва за отопление.
Дори бих казал - ще разбера мерки за икономическо "санкциониране" при някакъв регламент.

Сега, преди да кажете - ама, Бг, криза, кой ти ..... и т.н. Помислете, накъде би било нормално да духа вятъра в някаква перспектива ?

Любопитен съм, дали някой "чеждестранен" колега може да даде актуално инфо за цени, някъде в Европа, за различните видове отопление.
Дървата
11-10-2005 - 15:26:38
Начев, да се разберем - като говоря за биомаса, нямам предвид точно дърва за огрев - в Европата това не го вземат предвид при насърчаването. Става въпрос за обработена биомаса от дървесни ОТПАДЪЦИ - от дърводобива или още по-добре, от дървообработването - по сухи и по готови за пресиране са. С които така или иначе има проблем при складирантето - замърсяват околната среда.
Тези продукти са брикети - има в БГ доста производители вече и пелети - за вторите технологията е по-висока - по-високо налягане, изисквания з авлажност, и разни такива - и съответно линията е доста по-скъпа. Понеже са с по-висока плътност, съответно имат по-голяма калоричност от дървата за огрев и по-малко остатък - пепел. Специално пелетите са едни такива дребнички smiling smiley и позволяват с едни шнекове да се подават автоматично в горелката - т.е. избягва се хамалуването.

Тия продукти могат да се получат и от селскостоп. биомаса, ама имат по-големи емисии - за Австрия знам, че не могат да се класират в това отношение.

Казвам ти - темата е мнооого дълга.

По отношение на цените - в момента не мога да ти дам точни данни - ще потърся - на прима виста - цена на еленергия в гърция е около 16 ецента/квтч. (инфо от м.г.) . За Финландия - инфо от 2003 - 7 ецента на квтч smiling smiley - ама там са в единен пръстен скандинавия + дания - и използват евтината хидроенергия на Норвегия - мисля, че норвегия има най-висок дял на еленергия от ВЕИ - от ВЕЦ . Тази информация ти я цитирам по памент от разговори - не е написана. Имам "писани" данни за тези неща, трябва ми време да ги изровя и напиша.
p_nachev
Re: Дървата
11-10-2005 - 16:21:34
Колежке,
Благодаря ! И това хвърля достатъчно светлина!
Продавач се беше много запалил тези дни и си викам : Да не вземе сега, както му е причерняло, на бърза ръка да си изреже радиаторите с надеждата, че во веки веков на околовръсното шосе в София ще се продават евтини дърва за огрев :-)).Пък то се знае защо са евтини.

Това за отпадъци, дървообработване, технологии, костилки и т.н. също може да е доста интересно, но към настоящия момент ..... София ..... кооперациите
не става !
За в бъдеще - още ПО !
А тока уеуеееsmiling smiley
13-10-2005 - 19:10:38
avatar
[news.imoti.net]


:g:

Автоматичен подпис: [www.investor.bg] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net] [forum.imoti.net]

"До 2060 г. българското население ще се стопи с 27%, но в София ще нарасне с 45% до 1, 87 милиона души..." Кога се купува недвижим имот - когато цениТЕ падат или когато вървят на горе?
Re: А тока уеуеееsmiling smiley
28-10-2005 - 13:55:05
Има си начини да спре рекета от секва паплач - французите са го измислили - та слага се едно таквоз устройство на площада и се ползва по предназначение. Ма де да знам, пак някои може да се пререждат с връзки. А българина не се води от пазарни принципи, конкуренция, тва онова - справка: мобилните кооператори.

Пък и ти, Продавач, нали всичко хубаво бе родно, що сега виеш като линейка? Я препоръчай БГ в Страсбург.

И тва нищо не е. Винаги първите месеци/години на ново и все по измислено правителство се случват най-големите простотии и забравени обещания, но се оправдават, че "обират негативите на предишните" и прекалено усърдно "сближават цените с европейските", а всъщност пълнят джобовете на господарите си и събират огризките им. И пак ще повторя - тва нищо не е - само гледай ББ като стане кмет как ще се движиш по улицата на прибежки и припълзявания, че и ще плащаш данък за това.

Прибирам се аз тука след като лъжа хората в очите, че БГ била супер кеф, а тука - хунта - ни да караш джипа си по улиците, ни москвича, де що има пенсионер предварително си изкопал гроба
smiling smiley



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2005-10-28 17:37 от Бъгс.
Re: А тока уеуеееsmiling smiley
28-10-2005 - 18:36:28
Е стига ни кълнеш де - може и да не стане ББ кметsmiling smiley
А от друга страна софиянци си заслужават такъв кмет. Може пък това да постресне малко хората и да се замислят малкоsmiling smiley))
Re: А тока уеуеееsmiling smiley
28-10-2005 - 23:52:06
Не кълна - хич и не ща да съм от тъмната страна, ами вещая, фърлям боб и джуркам отвари "да ни стани" smiling smiley Опазил ни Господ от такъв кмет - то комунистката е по-мъж от тоя плачльо, дето всички си мислят, че пипа здраво, а той просто рядко се бръсне. Само че, тия, безмозъчните пешки, от крайните квартали дето докараха измислицата "Атака", сега, къде с балотаж, къде по-ачик, ще го докарат и тоя кютук на пост, та да може мутрите от центъра още повече да си разиграват конете.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2005-10-29 11:36 от Бъгс.
имотко
Re: А тока уеуеееsmiling smiley
30-10-2005 - 21:44:13
Калашников, Калашников..........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход