Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!

Публикувано от Продавач 
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
18-09-2008 - 20:12:08
гледам си говорите за топлофикация
решил съм проблема с изолация -външна , дограма , и централно газ
обаче наистина ми е мъчно за хората които търпят своеволията на монополиста
питам се аз , ако тръбите на топлофикация минават през апартамента ми а аз не съм техен абонат и въпреки всичко ме карат да плащам някакви измислени мощности ,значи аз като собственик мога ли да има кажа да си ебът маиката и да си махнат вертикалите от жилището ми......от където искат от там да минават за следващия етаж.....вземам флекса , консултирам се с адвокат и режа....маината им иначе няма да се оправят ...а хората ....хората ще бъдат доени цяла зима , а цяло лято стригани с изравнителни сметки .....просто разсъждавам на глас
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
18-09-2008 - 20:12:11
гледам си говорите за топлофикация
решил съм проблема с изолация -външна , дограма , и централно газ
обаче наистина ми е мъчно за хората които търпят своеволията на монополиста
питам се аз , ако тръбите на топлофикация минават през апартамента ми а аз не съм техен абонат и въпреки всичко ме карат да плащам някакви измислени мощности ,значи аз като собственик мога ли да има кажа да си ебът маиката и да си махнат вертикалите от жилището ми......от където искат от там да минават за следващия етаж.....вземам флекса , консултирам се с адвокат и режа....маината им иначе няма да се оправят ...а хората ....хората ще бъдат доени цяла зима , а цяло лято стригани с изравнителни сметки .....просто разсъждавам на глас
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
18-09-2008 - 20:22:19
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> гледам си говорите за топлофикация
> решил съм проблема с изолация -външна , дограма ,
> и централно газ
> обаче наистина ми е мъчно за хората които търпят
> своеволията на монополиста
> питам се аз , ако тръбите на топлофикация минават
> през апартамента ми а аз не съм техен абонат и
> въпреки всичко ме карат да плащам някакви
> измислени мощности ,значи аз като собственик мога
> ли да има кажа да си ебът маиката и да си махнат
> вертикалите от жилището ми......от където искат от
> там да минават за следващия етаж.....вземам флекса
> , консултирам се с адвокат и режа....маината им
> иначе няма да се оправят ...а хората ....хората ще
> бъдат доени цяла зима , а цяло лято стригани с
> изравнителни сметки .....просто разсъждавам на
> глас

Не дълбай с длетото тънко......
Няма как да срежеш тръбите, щото са общи части и нищо , че и мен доят, ще те удуша с голи ръце! Щото няма с какво друго да се топлим. Газ пред нас не минава, а ел. инсталацията не е изчислена за отопление с ток. Това е.
Ако не беше монополист, трябваше да ни плаща наем за тръбите- за пренос. Както руснаците плащат на България за транзитирането през нейната газопреносна мрежа. Да не плащаме, също не е решение. Не само, защото ще фалират и ще стоим на студено. Всъщност, всички тарикати, които ползват без да дадат и стотинка, товарят нас- бунаците............
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
18-09-2008 - 22:02:22
ками, кое е общи части ....хола нали си е мои
сега ще ти кажа един случаи
значи пускат кабелна в едно кварталче с готини къщички ,дърпат един кабел през покрива на мои познат -тои излиза вижда и реже -идват пускат пак -тои пак реже и така няколко пъти, а от неговата къща минава цялото трасе но тои не е техен абонат .накрая шефа на кабелната не излезе на глава с него и за да има мир му пусна кабелна и интернет безплатно до тогава докогато минават през имота му -всичко е документиртано и направено както трябва защото собственика на имота е юрист........ winking smiley
Abu
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
19-09-2008 - 06:52:05
Не си спомням точно кога и къде го решиха, но има закон точно в този смисъл - не можеш да пипаш тръбите на парното!!! И ако не са съседите, монополистът ще те гони да отговаряш по закона...
А то газификацията не е ли пак една Фирма? На мен ми е пред прага, но никога няма да пусна ТАЗИ фирма в къщата си! Никога, ако ще и без пари да ми предлагат!
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
19-09-2008 - 10:21:41
avatar
Решението е следното - Събирате се входа (не е невъзможно) решавате с Мнозинство и спирате топлофикация от Абонатната! Слагате на нейно място котле на ток,газ, нафта и сами си разпределяте разходите (може и с топломерите те са си ваши).

Повярвайте ми ще останете изненадани, колко малко пари ще плащате!
Крадци няма да има поради вероятноста да ги линчува входа ... smiling smiley

Домоуправителя се разправя с организацията и отчита всеки месец. Ако няма тъкъв желаещ - си наемате ... само трябва да се размърдате малко и ще видите колко е лесно..... и евтино!
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
19-09-2008 - 11:06:47
значи при мен газ минава отвън по фасадата -всичко вътре си е моя собственост , ако реша да не си пускам котела няма да плащам нищо
а иначе си е удобно чисто бързо а за около 120 кв.м ми е малко над 1000 лева годишно +топлата вода...аиде да речем че за една календарна година ми е например 1100-1300 нещо такова-като зимата плащам повече а лятото ме изравняват -за предното тримесечие имам 16 лв сметка -точно защото ни изравниха
общо взето всички монополисти си правят каквото си искат но топлофикация са уникални
wal
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
19-09-2008 - 12:21:54
колкото и странно да зву4и - ние сме доволни от топлофикация spinning smiley sticking its tongue out ли4но- за 3стаен панел 85кв - 580 лева за целия отоплителен сезон , а радиаторите във вси4ки стаи не се пипат след като веднъж се пуснат на 3 , е може и пове4е , когато някой иска да стои по къс ръкав smiling smiley изравнителните ни сметки са +– 10/20 лева -фирма Топлоконтрол ....във входа няма апартаменти с изклю4ено парно и може би това е заслугата да плащаме малки/приемливи/сметки ... изобщо истерията с топлофикация е манталитет и проблеми натрупвани с години
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
19-09-2008 - 13:26:47
avatar
dival Написал:
-------------------------------------------------------
> ками, кое е общи части ....хола нали си е мои
> сега ще ти кажа един случаи
> значи пускат кабелна в едно кварталче с готини
> къщички ,дърпат един кабел през покрива на мои
> познат -тои излиза вижда и реже -идват пускат пак
> -тои пак реже и така няколко пъти, а от неговата
> къща минава цялото трасе но тои не е техен абонат
> .накрая шефа на кабелната не излезе на глава с
> него и за да има мир му пусна кабелна и интернет
> безплатно до тогава докогато минават през имота му
> -всичко е документиртано и направено както трябва
> защото собственика на имота е юрист........


Тъй де! Нали всички във входа сме собственици- къде в реални части- жилищата/ със се хола/, къде в идеални- стълбища, покрив, инсталации. По закон, не можеш да се разпореждаш с обща вещ без съгласието на другите съсобственици, а трябва да я ползваш " с грижата на добър стопанин".
Най- големия куриоз е, че хората които са си спрели парното, не се сещат да осъдят Топлофикация да им плаща наем за пренос, а ние- дето ползваме топло- да искаме намаление на цената с таксата за пренос.
Re: Топлофикация - нагли и безочливи рекетьори!
25-09-2008 - 14:32:54
НЕ ПЛАЩАЙТЕ НА ТОПЛОКОФИКАЦИЯ НИЩО!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход